Huragan Gonzalo osiągnął czwartą kategorię i zagraża Bermudom

Kategorie: 

Źródło: NASA

Huragan Gonzalo, który powstał na Oceanie Atlantyckim na początku tego tygodnia wciąż rośnie w siłę. Żywioł porusza się na południe od Bermudów, do których ma dotrzeć już dzisiaj wieczorem. Meteorolodzy określają Gonzalo jako jeden z największych huraganów na Atlantyku od czterech lat.

 

Huragan osiągnął już czwartą kategorię zagrożenia w skali pomiaru potencjalnych szkód, opracowanej przez Herberta Saffira i Roberta Simpsona. Oznacza to, że zniszczenia jakie może wyrządzić ocenia się jako znaczące.

Szczególnie zagrożone są Bermudy, na których już wystosowano ostrzeżenie przed huraganem. Teoretyczna ścieżka przejścia tej burzy przebiega niebezpiecznie blisko wyspy. Wiatr może wiać z prędkością 220 km/h a w porywach nawet do 300 km/h.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj