Huragan Florence sieje spustoszenie w USA. Nie żyje 31 osób

Kategorie: 

Źródło: NASA, YouTube/vson8

Liczba ofiar śmiertelnych pochłoniętych przez huragan Florence w USA to obecnie 31 osób. Najbardziej ucierpiał stan Północna Karolina – w wyniku działania żywiołu zmarły tam 24 osoby. Prezydent USA Donald Trump złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Na obszarze, przez który przetoczyła się nawałnica, występują problemy z elektrycznością. W Północnej Karolinie bez prądu jest około 600 tysięcy osób, w Południowej Karolinie – ponad 60 tysięcy osób.

 

Huragan Florence przyniósł ulewne deszcze, które spowodowały powodzie w wielu obszarach na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W miniony czwartek Florence odpowiadała trzeciej kategorii intensywności w skali Saffir-Simpson (prędkość wiatru wynosiła 193 km/h), jednak zanim huragan dotarł do Wilmington w Północnej Karolinie, jego intensywność spadła do pierwszej kategorii.

 

Obecnie huragan Florence słabnie coraz bardziej. Maksymalna prędkość wiatru jest mniejsza niż 11 m/s. Obecnie znajduje się on na granicy stanów Ohio i Zachodnia Wirginia. Florence przemieszcza się na północny wschód z prędkością około 6,2 m/s. Prognozy mówią jednak, aby nie tracić czujności, ponieważ huragan może stać się silniejszy i nadal stanowić poważne zagrożenie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj