Huragan Eta na Atlantyku jest już czwartej kategorii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Huragan „Eta” gwałtownie przekształcił się w huragan 4 kategorii. Jeszcze wczoraj uderzył on w terytorium Nikaragui, jednak centrum huraganu Eta, stopniowo przesuwa się w głąb lądu nad północną Nikaraguą. Do czwartkowego poranka, szacuje się iż przejdzie przez centralne części Hondurasu.

 
Huragan, pojawi się nad północno-zachodnim Morzem Karaibskim w czwartek wieczorem lub w piątek 6 listopada. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby określić dokładny czas, wielkość i lokalizację możliwych oddziaływań wiatru i opadów. Wydano rozkazy ewakuacji dla obszarów przybrzeżnych Nikaragui i Hondurasu. 


W niektórych częściach Ameryki Środkowej oczekuje się wystąpienia zagrażających życiu gwałtownych sztormów, gwałtownych powodzi i osuwisk ziemi. Przewiduje się, że Eta w nadchodzących dniach, znacznie utraci na sile i powróci do poziomu burzy tropikalnej.


Zdjęcie: NOAA / GOES-16, RAMMB / CIRA

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj