Huragan Bud trzeciej kategorii zmierza do Meksyku

Kategorie: 

Źródło: NOAA/GOES-East

Setki kilometrów od meksykańskiego wybrzeża uformował się sztorm tropikalny Bud, który przekształcił się w potężny huragan trzeciej kategorii. W kolejnych dniach, żywioł będzie zagrażał mieszkańcom południowo-zachodniego Meksyku.

 

Huragan o prędkości wiatru dochodzącej do 195 km/h przemieszcza się z prędkością 11 km/h w kierunku północno-zachodnim. Bud przyniesie silne wiatry i potężne ulewy stanom Jalisco, Colima, Michoacan i Guerrero.

 

W piątek wejdzie na ląd w stanie Kalifornia Dolna Południowa, a w niedzielę dotrze do południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Agencja NOAA szacuje, że huragan znacznie osłabnie jeszcze zanim wejdzie na ląd.

Bud to drugi huragan, który uformował się na Pacyfiku w tym sezonie. W zeszłym tygodniu, około 640 km od meksykańskiego wybrzeża utworzył się sztorm tropikalny Aletta, który w piątek przekształcił się w huragan czwartej kategorii o prędkości wiatru 220 km/h. Na szczęście dla mieszkańców Meksyku, Aletta obrała kurs zachodni i nie stanowiła żadnego zagrożenia, ale teraz kraj będzie musiał zmierzyć się z pogodą, jaką przyniesie Bud.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj