Humanoidalny robot Boston Dynamics nauczył się wykonywać spektakularne akrobacje

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Korporacja Boston Dynamics opublikowała nowy film pokazujący Do czego jest zdolny ich humanoidalny robot Atlas. Kiedyś zachwycał o to że maszyna ta jest w stanie chodzić po schodach i rozpoznawać przeszkody potem że umie wykonać salto. Teraz udoskonalony Atlas potrafi zrobić niemal wszystko co wysportowany atleta.

Robot wykonujący ćwiczenia gimnastyczne wywołuje rozmaite wrażenia. Część ludzi jest zdumiona jego możliwościami, ale nie brakuje tych którzy są przerażeni tym w jakim tempie humanoidalne roboty uczą się funkcjonowania zbliżonego do ludzi. Rodzi to podejrzenia, że  szybciej niż nam się wydaje, zostaną wykorzystane na polu walki.

 

Według Inżynierów odpowiedzialnych za programowanie robota, nowy algorytm umożliwiający jego funkcjonowanie, pracuje o 80% bardziej wydajne niż poprzednie. Jest to zauważalne postaci płynności działania urządzenia i zakresu jego poruszania się.

 

Jak podkreślają twórcy robota Atlas nadal jest on jednak na etapie projektowania i rozwijania technologii. Do czasu wyeliminowania wciąż występujących błędów w oprogramowaniu robota, nie wydaje się możliwa komercjalizacja tego wynalazku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj