Humanitarny konwój z Rosji na Ukrainę traktowany jest jako prowokacja

Kategorie: 

Źródło: twitter

Rosja wysyła na wschodnią Ukrainę konwój humanitarny z żywnością dla pozostającej w regionie działań wojennych ludności cywilnej. Inicjatywa ta jest odbierana przez Ukrainę jako rosyjska prowokacja.

 

Medialne przekazy dotyczące konfliktu ukraińskiego pełne są licznych przekłamań, wielu informacji nie przekazuje się celowo. Wojna na wschodzie Ukrainy to przede wszystkim dramat dla setek tysięcy ludzi. Oblężenie Doniecka i Ługańska wywołało śmierć wielu cywilów oraz katastrofę humanitarną dla wszystkich pozostających w odciętych od żywności, elektryczności i bieżącej wody.

Pojawiają się też rozmaite niestworzone historie sugerujące, że rosyjski konwój ma zostać ostrzelany przez separatystów, jako pretekst do wejścia wojska rosyjskiego na terytorium Ukrainy. Oczywiście konwój humanitarny z Rosji jest przede wszystkim manifestacją mającą zwrócić na te problemy uwagę społeczności międzynarodowej. Jednocześnie niewątpliwie jest to gest polityczny stanowiący podbudowę dla przyszłej "misji stabilizacyjnej", która prawdopodobnie nastąpi na Ukrainie w najbliższym czasie.

W sumie efekt propagandowy został już osiągnięty, bo informacja o konwoju humanitarnym rozdrażniła Ukraińców, którzy już oświadczyli, że nie życzą sobie pomocy od Putina. Szkoda, że nie zapytano o zdanie w tej kwestii mieszkającej na wschodzie rosyjskojęzycznej ludności cywilnej, która od armii ukraińskiej zamiast pomocy humanitarnej otrzymuje ostrzał rakietowy, lub artyleryjski. Czy jednak po potomkach „banderowców” można oczekiwać czegoś dobrego?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomi

"Rosyjski konwój z pomocą

"Rosyjski konwój z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej miast Donbasu ostrzeliwanych ciężką artylerią, rakietami i bombardowanych przez samoloty wojskowe, przekroczył dziś w nocy granicę ukraińską na przejściu granicznym w Izwarino."
"Rejon ten został dwa dni temu zajęty przez ukraińskie wojska: 80 brygadę powietrzono-desantową i batalion "Ajdar", które po ponad dwóch miesiącach walcząc w okrążeniu na ługańskim lotnisku przebiły się z niego ponosząc ciężkie straty w sile żywej i sprzęcie, po czym zajęły pozycje obronne przecinające drogę łączącą Izwarino z Ługańskiem.

Celem tej grupy ukraińskich wojsk jest uniemożliwienie przejazdu konwoju z pomocą humanitarną z ewentualnym zniszczeniem go."
Zrudło http://adnovum.neon24.pl/post/112002,ukraina-wojna-domowa-15-08-2014r
USSA i marionetki z Ukrainy nie odpuszczą koniecznie chcą sprowokować wojne

Portret użytkownika laqs

Kacapy nie odpuszczają! Autor

Kacapy nie odpuszczają! Autor artykułu już wie co wiozą te ciężarówki. Tak samo jak po Smoleńsku, że pijani piloci zawinili. Jeszcze nigdy w historii Polski ze wschodu nie przyszło żadne dobro ani kultura. Wszy, syf i kula w łeb od tej swołoczy można się tylko spodziewać.

Portret użytkownika Wlodi

Chodzi o to zeby kazdy

Chodzi o to zeby kazdy pospolity idiota - szczegolnie radziecki - teraz myslal ze Putin to taki dobry czlowiek co to wspiera i ratuje boednych Ukraincow...

...bo kazdy idiota nie wie lub nie przyjmuje do wiadomosci ze gdyby niecta kgbowska lachudra to pomoc nie bylaby nikomu potrzebna.

Putin najpierw doprowadzil do wojny a teraz udaje dobrego wujka. Nie dajcie sie nabrac! Bojkotujcie ruskie towary! Bojkotujcie rosjan!

Portret użytkownika koń który mówi

Kogo obchodzi co takie

Kogo obchodzi co takie trollujące, hasbarskie szumowiny ak ty o tym sądzą? A może tak twój izrael wysłałby pomoc humanitarną na ukrainę? Nie stać ich? Przecież to świetny sposób, żeby każdy myślał, że z nich takie dobre wujki, a prawdę znamy wszyscy.
Zwłaszcza taką, że pewien syjonistyczny oligarcha na ukrainie, jeden z tych którzy pociągają tam za sznurki, płaci ukraińskim bandytom dużą kasę za głowę każdego zabitego Rosjanina.
Taka biedna ta Rosja wg. ciebie, że nawet jabłek nie mają, a tu proszę - wielokilometrowy konwój ciężarówek wyładowanych żarciem. A ty dalej mieszasz i plączesz co się da. Podwyżkę chyba dostaniesz. O całe 2 szekle.
Co do bojkotu to w pierwszej kolejności należy bojkotować wszystko co z izraela, np. ziemniaki. Następnie wszystko co z niemiec, holandii i francji. Czy jest jakiś powód dla którego o tym nie wspomniałeś?

Portret użytkownika koń który mówi

Nawet skończony idiota dawno

Nawet skończony idiota dawno zauważył, że twoje zakłamane wypowiedzi mają zawsze 2 plusy, a moje odpowiedzi dla ciebie - 2 minusy. Jak nisko jeszcze zejdziesz z tymi wieśniackimi metodami syjonistyczny głąbie?

Portret użytkownika koń który mówi

Raczej stać jeśli becikowe w

Raczej stać jeśli becikowe w Rosji wynosi równowartość 10 tys. dolarów. To tylko hasbarskie trolle caly czas podtrzymują mit, że Rosja to biedny kraj, a Rosjanie chcą nas zniszczyć. Oni nas traktują jak potencjalnego wroga tylko z jednego powodu: jesteśmy członkiem NATO. Rękami syjonistycznych rządów zresztą, które specjalnie nas wmanipulowały w tę zbrodniczą organizację.

Portret użytkownika dąb

konwoje humanitarne mogą być

konwoje humanitarne mogą być wykonywanie pod egidą Czerwonego Krzyża lub Pólksiężyca wg ONZ . W tym przypadku jest to samowola dlatego nie dziwi fakt że nie chcą poddać się międzynarodowej kontroli bo wiadomo , że jest tam nie żywość dla ludzi a amunicja dla bandytów z Rosji. Adminie , wygra PIS to  będzie sprzątać w Polsce obcy element , tak jak Kaczyński wyrzucił Tomaszewskiego za poglądy putinowskie.  Bo internet jest taką wspaniałą rzeczą , że nic w nim nie ginie , a Polska nie może sobie pozwalić już na margines błędu by były wewnętrzne hamulce.   Zachowujesz się jak Kolonko , który mieszka w dobrobycie amerykańskim , za amerykańskie dolary i pluje na ten kraj . Że żydzi rządzą finansami świata to nie znaczy , że nie można tego zmienić we własnym kraju jak to zrobił Orban .  Pchać się z deszczu pod rynne w ruskie łapy to nawet głupotą nie można nazwać , nawet jak to robisz za srebrniki - pamiętasz jak skończył Judasz przez swoje sumienie? Na dowód tego że nie jest twoim zamiarem przekazywanie obiektywnie informacji to to iż robisz wyłącznie przedruki z ruskich gazet i gazet kontrolowanych przez ruskich na zachodzie . Ale co ja mam marionetce tłumaczyć jaką ma machinę propagandową Rosja którą budowała  już od XVIIw. To dzięki niej Polska upadła na 150+50 lat , a i III RP chodzi u ruskich na sznurku. Ale i wcześniej były takie okresy uniezależnienia Polski od sąsiadów przerwane nadejściem po wielu jego perypetiach Władysława Łopietka - czyż nie widać pewnego podobieństwa  do czasów dzisiejszych?  Pomyśl,  Antek - z wyglądu i działania podobny do Dzierżyńskiego -  czuwa ! Gdybyś chociaż zestawiał co o jednym fakcie mówi jedna i druga strona w sposób obiektywny , bez przemilczania niewygodnych stwierdzeń , uważałbym tą stronę za naprawdę rzetelną , ale niestety trzymasz stronę z tymi , którzy od lat znani są z polityki opartej na kłamstwie.     

Portret użytkownika sternick

Kaczyński to przecież Żyd

Kaczyński to przecież Żyd więc jak ma kochać Słowian.
Historia naszych zaborów to historia kreowana przez Żydów zarówno rosyjskich jak i polskich czy germańskich.
Powtarzam , nie musimy kochać ruskich ale też nie dajmy się brać na lep sysjonistycznej Europie (zresztą już niedługo muzułmańskiej).
Powiedz mi jeszcze kto jest obcym elementem w Polsce?
Żydzi czy Słowanie. Większość tych krzykaczy powinna się sama wziąć za dupę i wykopać do Izraela.
Mówisz "niestety trzymasz stronę z tymi , którzy od lat znani są z polityki opartej na kłamstwie." 
A który polityk powie prawdę , uważasz ,że europa jest szczera i tylko ruskie kłamią ?
O święta naiwności !

Strony

Skomentuj