Huawei pracuje już nad sieciami mobilnymi 6G

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

CNBC informuje, że podczas gdy wiele krajów przygotowuje się do wdrożenia sieci mobilnych 5G, Huawei, lider rynku sprzętu telekomunikacyjnego, już rozwija technologię dla sieci szóstej generacji (6G).

 

Dyrektor generalny Ren Genfe potwierdził, że Huawei pracuje zarówno nad 5G, jak i 6G. Przyznał jednak, że rozwój 6G jest wciąż na wczesnym etapie. Minie 10 lat, zanim technologia stanie się dostępna na rynku. Według niego, zanim sieci 6G staną się rzeczywistością, ustanowienie standardów zajmie lata. Co więcej, nie jest jeszcze jasne, jakie będą możliwe zastosowania technologii 6G.

 

Sieci piątej generacji oferują już wyjątkowo wysokie prędkości transmisji danych i minimalne opóźnienia. Mając to na uwadze, Huawei koncentruje obecnie swoje zasoby i wysiłki głównie na 5G.

Huawei rozpoczął badania nad przyszłymi technologiami mobilnymi 6G w swoim ośrodku badawczym w Ottawie w Kanadzie. Song Zhang, wiceprezes ds. Strategii i partnerstwa badawczego w Kanadzie, podobno powiedział, że Huawei rozpoczął rozmowy z naukowcami na jednych z najlepszych kanadyjskich uniwersytetów badawczych na temat rozwoju tej technologii.

 

Na początku tego miesiąca uniwersytet w Oulu w Finlandii opublikował pierwszą oficjalną dokumentację 6G na świecie, przedstawiającą najważniejsze czynniki, wymagania badawcze i wyzwania związane z tą technologią. 6G nie będzie opłacalna do 2030 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Alvin

Dzisiaj ludzie protestują

Dzisiaj ludzie protestują przeciwko 5G - całe szczęście że 1G, 2G, 3G, 4G, LTE, WiFi, Bluetooth, FM, AM, CB-Radio, Mikrofale, GPS, NFC, DVB-T, TV-SAT im nie szkodzą. No, ale teraz każdy jeden pojeb jest 24h na dobę podpięty do Internetu, więc wie lepiej. A często-gęsto Internet tylko drogą radiową.

Duża część tych ludzi śpi z telefonem 10cm od głowy i routerem WiFi parę metrów dalej, ale nagle się pojawiło 5G, które im dzieci wymorduje, a ich samych sprowadzi do roli zombie. Martwią ich anteny BTS'ów, a sami w ręce trzymają telefony, które dają ze 100x większe natężenie pola bezpośrednio wokół siebie niż ta antena z odległości kilkudziesięciu metrów.

Obecnie mamy pewny szuro kryzys - wszelkiej maści akcje zjebów typu: płaskoziemcy; reptylianie czy innych geniuszy nauki radzieckiej - YT zaczął działać w 2005, a pierwsze poważne szuro kanały to okolice 2011 - więc sam widzisz. 

3G to lata 2000; a 4G to prawie 2008 - więc było trochę czasu aby to rozruszać, co nie? 

Kilkadziesiat (!!!) lat ciągłych badań fal elektromagnetycznych z bardzo szerokiego spektrum w tym i ten zakres używany (czy raczej planowany do użytku) przez 5G które wcale nie jest jakieś specjalnie nowe i wcześniej nie używane jak do tej pory żadnych negatywnych skutków nie ujawniło. Przecież na podobnej częstotliwości działają od lat radary pogodowe i część obecnej telewizji – i co? Protestów brak? 

Brakuje też teoretycznego modelu dla takich negatywnych skutków, nie jest obecnie znany mechanizm jak promieniowanie elektromagnetyczne z niejonizujacego zakresu miałoby negatywnie wpływać na organizmy żywe. Oczywiście pomijając efekty cieplne, ale te w zastosowaniach telekomunikacyjnych są w zasadzie pomijalne.

Koszmar.

Jak ktoś będzie widział protesty przeciwko Bluetooth, czy NFC - dajcie znać.... 

A to jest moja teoria - wpiszcie ją w notatnik, czy inny pamiętnik i odtwórzcie za lat powiedzmy pięć:
Chiny szybciej ogarnęły implementację technologii 5G, więc Stany (albo Rosja) sprzedały debilom historyjkę, jak to 5G morduje dzieci, a ich samych sprowadza do roli zombie - żeby mieć czas na nadgonienie całego tego postępu zanim chińska infrastruktura telekomunikacyjna zaleje rynki.

Ale w Rosji 5G idzie pełną parą - tutaj, oraz tutaj... 

Pojawi się na rynku odpowiednio dużo sprzętu odpowiednich firm (oczywiście tych z USA i UE), to i panika się skończy.
Stany przecież nie mają oferty 5G - nie są nawet gotowe na 5G (brak kasy i infrastruktury i innych rzeczy); Europa wygląda trochę lepiej - więcej położonych światłowodów. Infrastrukturę dostarcza - głównie - Huawei, Nokia i Ericsson. Samsung próbował, ale odpuścił – chyba, z tego co wiem - poprawcie mnie jeśli się mylę.... 

Przecież to 5G to chyba pierwsza technologia od 200 lat co nie powstała w Europie, ani w Laboratoriach Bell'a w USA (jak tranzystory, język C i system UNIX) - więc trzeba było sprzedać bajeczkę ciemnemu ludowi o strasznym smoku (też z Chin), co ma imię 5G i lud to łyknął jak pelikany rybkę. Afera wokół HUAWEI i brak jakichkolwiek dowodów, że podsłuchują, no, ale podsłuchują – a Snowden wyjął 4 laptopy z CIA z dowodami, no ale Snowden jest głupi jak but z lewej nogi, czy nie?

Usmaży im mózgi jak mikrofalówka – tylko banda zjebów nie wie, że mikrofala to moc minimalna rzędu 500-800W – a często są i po 1000W – sama sobie sprawdź; a nadajnik 5G – moc maksymalna – 0.5W – widać różnicę? Plus to, że moc fali spada 4-krotnie, przy zwiększeniu odległości 2-krotnie, a w kuchence mikrofalowej żarcie jest dosłownie centymetry od promiennika, czyż nie tak? 

5G będzie w Polsce pracowało w paśmie 3.5 GHz, czyli o gigaherc wyżej niż WiFi (lub o 1.5GHz mniej niż inne WiFi – górne pasmo) i 700 Mhz, czyli tam gdzie obecnie siedzi telewizja DVB-T i napierdala setkami kilowatów – ale tego żaden zjeb nie wie, bo i po co?  Zobacz tutaj, oraz tutaj

Skuteczne zarządzanie zasobami widma radiowego, w tym w szczególności pasmem 700 MHz, jest jednym z warunków przejścia na techniki oparte o sieć 5G w skali przemysłowej. Sprawne uruchomienie sieci 5G zapewni Unii Europejskiej jak i w konsekwencji Polsce możliwość stania się głównym ośrodkiem innowacyjności, a także stworzy środowisko, sprzyjające rozwojowi sieci i usług łączności elektronicznej, zapewniając w ten sposób maksymalizację potencjału wzrostowego gospodarki cyfrowej. 

Z drugiej strony kiedyś popłoch budziła elektryfikacja, albo prędkość pociągów. Dzisiaj raczej ceny za bilety; czy rachunek za prąd, co nie?

Kilka takich cytatów geniuszy i to nie byle jakich - Kelvin (ten od zera bezwzględnego) - jego pomysły:

  • Maszyny latające cięższe od powietrza są niemożliwe.
  • Promienie Roentgena jakoby prześwietlające ciało jest to po prostu mistyfikacja.

Moim zdaniem dzisiaj by był gościem w tych wszystkich AlterTVN na bank.

 

 

ZmianyNaZiemi to ruska propaganda w Polskim Internecie....  

Planeta Ziemia ma kształt kulisty. 

Dwie trzecie ze 144,5 mln Rosjanów żyje bez kanalizacji, prądu czy gazu - Большой успех.

Portret użytkownika SurvivorMan

A gdy otępiała ludzkość

A gdy otępiała ludzkość dojedzie z tą swoją "twórczością" tak mniej więcej do 10G, sieć ta stworzy samodzielnie ostateczną wersję o nazwie JEDNO WIELKIE G i wszyscy grzecznie (z tej garstki która oczywiście zdoła przeżyć) udadzą się do jaskiń i wreszczcie na planecie zapanuje normalność Good
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj