Huawei pracuje już nad sieciami mobilnymi 6G

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

CNBC informuje, że podczas gdy wiele krajów przygotowuje się do wdrożenia sieci mobilnych 5G, Huawei, lider rynku sprzętu telekomunikacyjnego, już rozwija technologię dla sieci szóstej generacji (6G).

 

Dyrektor generalny Ren Genfe potwierdził, że Huawei pracuje zarówno nad 5G, jak i 6G. Przyznał jednak, że rozwój 6G jest wciąż na wczesnym etapie. Minie 10 lat, zanim technologia stanie się dostępna na rynku. Według niego, zanim sieci 6G staną się rzeczywistością, ustanowienie standardów zajmie lata. Co więcej, nie jest jeszcze jasne, jakie będą możliwe zastosowania technologii 6G.

 

Sieci piątej generacji oferują już wyjątkowo wysokie prędkości transmisji danych i minimalne opóźnienia. Mając to na uwadze, Huawei koncentruje obecnie swoje zasoby i wysiłki głównie na 5G.

Huawei rozpoczął badania nad przyszłymi technologiami mobilnymi 6G w swoim ośrodku badawczym w Ottawie w Kanadzie. Song Zhang, wiceprezes ds. Strategii i partnerstwa badawczego w Kanadzie, podobno powiedział, że Huawei rozpoczął rozmowy z naukowcami na jednych z najlepszych kanadyjskich uniwersytetów badawczych na temat rozwoju tej technologii.

 

Na początku tego miesiąca uniwersytet w Oulu w Finlandii opublikował pierwszą oficjalną dokumentację 6G na świecie, przedstawiającą najważniejsze czynniki, wymagania badawcze i wyzwania związane z tą technologią. 6G nie będzie opłacalna do 2030 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

A gdy otępiała ludzkość

A gdy otępiała ludzkość dojedzie z tą swoją "twórczością" tak mniej więcej do 10G, sieć ta stworzy samodzielnie ostateczną wersję o nazwie JEDNO WIELKIE G i wszyscy grzecznie (z tej garstki która oczywiście zdoła przeżyć) udadzą się do jaskiń i wreszczcie na planecie zapanuje normalność Good
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj