Huawei podpisało umowę z Rosją na budowę sieci 5G

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chiński gigant technologiczny Huawei podpisał umowę o współpracy z główną rosyjską firmą telekomunikacyjną, której efektem będzie rozwój technologii 5G na terenie całego kraju.

Firma, która jest postrzegana przez Stany Zjednoczone jako "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego", na przestrzeni następnych miesięcy zajmie się rozwojem sieci 5G w całej Rosji.

 

Umowa, obejmująca uruchomienie sieci nowej generacji w latach 2019-20, przynosi sporą ulgę dla przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie musiało gasić jeden pożar za drugim. Prezes Huawei, Guo Ping, nie ukrywał swojego zadowolenia z finalizacji transakcji.

 

Nawiązanie współpracy z Huawei potwierdza pogłębianie się relacji między Moskwą a Pekinem, co niewątpliwie bardzo mocno irytuje Amerykanów. W zeszłym miesiącu Waszyngton wydał zakaz importowania technologii chińskiego giganta, co sprawiło, że wiele firm (np. Google) zapowiedziało znaczne ograniczenie swoich kontaktów biznesowych z Huawei. Stany naciskają obecnie na Wielką Brytanię, by postąpiła w ten sam sposób, lecz Londyn nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

W związku z oskarżeniami o szpiegostwo i bliskie powiązania z chińskim rządem, reputacja Huawei mocno ucierpiała i wielu ekspertów zaczęło podejrzewać, że mocna pozycja firmy na rynku technologicznym będzie powoli dobiegać końca. Nowa umowa, wynegocjowana podczas strategicznego spotkania przywódców Rosji i Chin, może być jednak dla Huawei wybawieniem i ugruntowaniem ich roli w budowie światowej sieci 5G.

 

Stany Zjednoczone mogą wywierać nacisk na wiele państw na całym świecie, ale Rosja zdecydowanie nie należy do tego grona i na końcu zawsze postąpi zgodnie z uznaniem swojego prezydenta. Podczas spotkania na Kremlu przywódca Chin, Xi Jinping, nazwał Władimira Putina swoim "najlepszym przyjacielem". Obaj politycy wyznaczyli wspólne cele strategiczne i zapowiedzieli dalszą ścisłą współpracę w obliczu presji ze strony USA.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika osa

Strategicznie znakomity ruch

Strategicznie znakomity ruch Rosji, teraz USA już przenigdy się nie zdecyduje na wpuszcznie Huawei do swojej głównej infrastruktury, więc Rosja wykonała ruch, który ich blokuje. Na pewno też dostaną wyjątkowe przywileje w dostępie do kodu, więc na tym dodatkowo skorzystają kopiując do swoich tajnych archiwów technologie.

Chińczycy zaś będą mogli Trumpfowi zagrać na nosie, bo znowu wyszedł na głupka i jego próba wywarcia presji przez poważne osłabienie silnej firmy pójdzie w piach.

Ale to chichot historii, bo czyż to nie USA była kiedyś głównym orędownikiem praw wolnego rynku. Usiłując w niego ingerować spotkali z odpowiedzią zdrowego rynku.  Jak wielki klient przestaje być wiarygodny i próbuje wypchnąć firmę, to fima szuka innych klientów. I na pewno Chińćzycy już niegdy nie zapomną tej lekcji, że nie można ufać zobowiązaniom Amerykanów, skoro może jakiś nawiedzony prezydent w jednej chwili przekreślić wieloletnie umowy.

Teraz Amerykanie aby jakoś ratować sytuację będą bardzo potrzebowali dowodów, że były rzeczywiście jakieś próby szpiegowania. Ciekawe co zrobi CIA...

 

Portret użytkownika ttteis77

"https://pl.wikipedia.org

"https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofale
radary mikrofalowe
 od 300 MHz do setek GHz, w większości tych urządzeń, od 1 do kilkudziesięciu GHz" z podkreśleniem na kilkudziesięciu GHz(wam dadzą informacje o 5G, a częstotliwość może być o wiele większa).
 

  • naprowadzanie broni na cel
  • militarne systemy rozpoznawcze zwiad elektroniczny
  • systemy walki elektronicznej

Technologia "5G" jest dla użytku militarnego.
radary geodezyjne – sporządzanie map powierzchni Ziemi i innych ciał niebieskich (sporządzanie mapy, do wydobywania pokładów surowców). Wszystko przed wami ukrywają i nie powiedzą dlaczego...

Portret użytkownika Illuminat13

Madre dziecie ale to ze dalas

Madre dziecie ale to ze dalas mu cialo wcale nie znaczy ze dalas mu dusze Dusza moze byc stad innego wieku lub z danej dziedziny nauki itp lub z innej rzeczywistosci nie koniecznie tego wymiaru Tyle debilizmow w tych grach bajkach dla dzieci religiach szkole pozwalacie aby od malego wyjatkowym duszom ciemnosc wyprala mozgi a zeszly wszystkie z kazdej epoki ktore zyly na ziemi przez tysiace lat Dlatego jest ludzi prawie osiem miliardow no i zebrala sie niezla elita duchow negatywnych i pozytywnych https://www.youtube.com/watch?v=ozEeyFowFEg

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Georealista

Cóż - kiedyś to Kreml był

Cóż - kiedyś to Kreml był Wielkim Bratem dla Pekinu. Teraz jest na odwrót. Ciekawe, jak Rosja podejdzie do sprawy zabezpieczeń? I jak głęboko Chiny zanurzą "black boxy" i "boczne furtki"? Może nie od razu, ale potem, stopniowo, w ramach "pomyłek" itd...zacznie się coraz szersza penetracja....zwłaszcza, im bardziej będzie wzrastała technologiczna dysproporcja Chin do Rosji. To sprawy na długie lata, właściwie dekady - długofalowo nieuchronne jest realne sfinlandyzowanie Rosji przez Chiny - najpierw ekonomiczne i technologiczne [i finansowe] - na końcu także dojdzie dysproporcja militarna - gdy Chiny w połowie lat 30-tych  wejdą na nowy poziom generacyjny rewolucji RMA - a Rosji już nie będzie na to stać, ani nawet nie będzie miała do tego potrzebnej infrastruktury i zasobów i kadr...

Skomentuj