Holenderski marsz "anty-covidowy" zakończył się starciami z policją

Kategorie: 

Źródło: @paul_clifton (Twitter)

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, demonstracje przeciwko lockdownom, które miały niedawno miejsce w Holandii, przerodziły się w regularne starcia z policją w Eindhoven, Amsterdamie i kilku innych miastach. Rzecznik prasowy policji poinformował, że w kraju, aresztowanych zostało ponad 100 osób.


Niedzielna demonstracja, była współorganizowana przez właścicieli restauracji, którzy podobnie jak w Polsce, ucierpieli przez długotrwałe zamknięcie ich biznesu. Po przerodzeniu się demonstracji w zamieszki, spaleniu uległo kilka pojazdów. Lokalne władze podały, że w sobotę wieczorem w wiosce Urk na północy kraju, podpalono również centrum testowe COVID-19.


Debata w Holandii, dotyczy między innymi nowo wprowadzonej godziny policyjnej. Trwa ona od 21:00 do 4:30 i jest to pierwszy przypadek wprowadzenia jej w tym kraju od czasu II wojny światowej. Premier Mark Rutte broni się, twierdząc że jest to konieczne aby zmniejszyć liczbę zakażeń. Tymczasem, w zaledwie 2 dni od wprowadzenia nowego ustawodawstwa, wydano ponad 3600 grzywien, a 25 osób zostało aresztowanych za łamanie ustaleń.

 

Sytuacja w Holandii jest dość napięta, nie tylko z powodu koronawirusa. Niedawno, doszło tam do skandalu związanego z zasiłkami dla dzieci, w wyniku którego rząd premiera Marka Rutte podał się do dymisji. Jest to o tyle problematyczna sytuacja, że zbliżają się tam wybory parlamentarne, które mają mieć miejsce już w marcu. Obecnie działa tam rząd tymczasowy, lecz niepokój i gniew ze strony obywateli, zaczyna osiągać punkt krytyczny.


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Do czego ostatecznie służą

Do czego ostatecznie służą oddziały Policji MILICJI OBYWATELSKIE itp. to powinniście się już chyba sami połapać ? Do mandatów wklejania,ZAMORDYZMU w wytycznych rządzących i takoż inwigilacji stałej obywatela oraz pałowania na zlecenie bo ROZKAZ np.wojskowy tego NIGDY nie strawi.Dlaczego, pomimo takiego doświadczenia epokowego Policja Milicja pachołkami systemu się staje ? DLACZEGO ? Jak mogli by zrobić inaczej.

Portret użytkownika peterek68

Zawsze mnie dziwiło jak można

Zawsze mnie dziwiło jak można dla nich pracować. Jakim ch...em trzeba być żeby brać kasę za ściganie  ludzi. OK, istnieją sytuacje kiedy naprawdę są potrzebni, ale dobrze wiemy że w dużej mierze ich praca polega na utrzymywaniu zamordyzmu. 

 

Portret użytkownika Quark

Policjant oddziałów

Policjant oddziałów interwencyjnych jest od wykonywania poleceń typu - tłumienie zamieszek , rozruchów itp. a nie od roztrzygania ich zasadności , tymbardziej że te BARANY demolują i podpalają czyjąś prywatną własność ! Taką samą "nienawiść" żywią ludzie do komorników a oni jedynie muszą wykonać sądowy nakaz , bez względu na to czy prywatnie się z nim zgadzają czy nie. I nie należy oceniać ich wszystkich przez pryzmat kilku łajdaków pośród ich szeregów.

Portret użytkownika mariusx78

Niestety my wszyscy też w

Niestety my wszyscy też w jakimś sensie dla nich pracujemy, bo płacimy na nich podatki, czyli utrzymujemy za swoje pieniądze tych, którzy pilnują nas żebyśmy byli grzeczni i posłuszni. Zresztą służba zdrowia to jest taka sama imitacja...

Portret użytkownika Wiertara

Helmy policji na wzor

Helmy policji na wzor gladiatorow ze starozytnego Rzymu sa w wielu panstwach takie same. Przypadek?

Polin akurat rzadko ma takie w asortymencie jakby wiedzieli mozni co zrobic z Polin a z innymi krajami.

 

Portret użytkownika dominikq

idz juz z tad wreszcie

idz juz z tad wreszcie zydowski bydlaku - i tobie ze 20 tutaj podobnych -  sio wont bronic lichwy i patentow gdzies na islandi grenlandi,

powtornie::::: i tobie ze 20 tutaj podobnych delikatnie jakos tam dyplomatycznie wyp............laj,

Strony

Skomentuj