Holender przypadkowo kupił za 75 centów obrazek, który okazał się być akwarelą Adolfa Hitlera!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Holenderski Instytut Dokumentacji Wojskowej zaprezentował pracę Adolfa Hitlera, zakupioną na pchlim targu za 75 centów, informuje gazeta de Volkskrant. Obraz pędzla niemieckiego dyktatora pn. „Stary Ratusz" przedstawia ulicę w Wiedniu.

Kupujący uświadomił sobie, kto jest autorem obrazu dopiero po tym, jak przyniósł go do domu. Na płótnie widniał podpis – A. Hitler. Córka nabywcy nie chciała, aby przetrzymywać to dzieło w domu i próbowała sprzedać je na aukcjach. Dwa holenderskie domy aukcyjne odmówiły jednak wystawienia akwareli Führera na sprzedaż.

 

Sprawę zajął się ww. instytut, specjalizujący się w badaniu okresu okupacji hitlerowskiej w Holandii. Po długich badaniach i na podstawie wielu ekspertyz stwierdzono, że staromiejski ratusz został namalowany przez Hitlera. Przyszły Führer, będąc młodym człowiekiem, zarabiał na życie, malując i rysując pocztówki w latach 1909 – 1913. W sumie przywódca nazistowskich Niemiec stworzył w swoim życiu około 3 tysięcy akwareli, ale do dziś zachowało się tylko około 800. Większość z nich przechowywana jest w prywatnych kolekcjach w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Co do samej akwareli to mi

Co do samej akwareli to mi się podoba, ciekawe czy dzisiejsi nam mściwie panujący potrafiliby coś takiego spłodzić ? Raczej nie , więc zabrali się za inne "rzeczy" które lepiej im wychodzą, choćby rozwalenie Europy przez wymieszanie nacji . . . .

Skomentuj