Holender przypadkowo kupił za 75 centów obrazek, który okazał się być akwarelą Adolfa Hitlera!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Holenderski Instytut Dokumentacji Wojskowej zaprezentował pracę Adolfa Hitlera, zakupioną na pchlim targu za 75 centów, informuje gazeta de Volkskrant. Obraz pędzla niemieckiego dyktatora pn. „Stary Ratusz" przedstawia ulicę w Wiedniu.

Kupujący uświadomił sobie, kto jest autorem obrazu dopiero po tym, jak przyniósł go do domu. Na płótnie widniał podpis – A. Hitler. Córka nabywcy nie chciała, aby przetrzymywać to dzieło w domu i próbowała sprzedać je na aukcjach. Dwa holenderskie domy aukcyjne odmówiły jednak wystawienia akwareli Führera na sprzedaż.

 

Sprawę zajął się ww. instytut, specjalizujący się w badaniu okresu okupacji hitlerowskiej w Holandii. Po długich badaniach i na podstawie wielu ekspertyz stwierdzono, że staromiejski ratusz został namalowany przez Hitlera. Przyszły Führer, będąc młodym człowiekiem, zarabiał na życie, malując i rysując pocztówki w latach 1909 – 1913. W sumie przywódca nazistowskich Niemiec stworzył w swoim życiu około 3 tysięcy akwareli, ale do dziś zachowało się tylko około 800. Większość z nich przechowywana jest w prywatnych kolekcjach w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Co do samej akwareli to mi

Co do samej akwareli to mi się podoba, ciekawe czy dzisiejsi nam mściwie panujący potrafiliby coś takiego spłodzić ? Raczej nie , więc zabrali się za inne "rzeczy" które lepiej im wychodzą, choćby rozwalenie Europy przez wymieszanie nacji . . . .

Skomentuj