Holandia zbuduje wielką pływającą elektrownię słoneczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Holandia jest europejskim liderem w pozyskiwaniu energii z farm wiatrowych. Teraz kraj wiatraków przymierza się do zbudowania przybrzeżnej farmy słonecznej.

 

Pływająca elektrownia słoneczna powstanie na Morzu Północnym, kilkanaście kilometrów od Hagi w miejscu wodorostów. Obiekt znajdzie się pomiędzy istniejącymi na morzu przybrzeżnymi elektrowniami wiatrowymi i rozpocznie pracę najpóźniej w 2021 roku.

 

Projekt wodnych paneli słonecznych rozpocznie się w przyszłym roku od testów niewielkiej elektrowni o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Inżynierowie będą sprawdzać infrastrukturę między innymi pod kątem jej odporności na warunki pogodowe oraz wydajności w przekształcaniu promieniowania słonecznego w energię. Następnie farma, w zależności od rezultatu testów, zostanie powiększona do 2.500 metrów kwadratowych.

Holandia jest dość niewielkim państwem położonym nad Morzem Północnym. Jego powierzchnia jest nieco większa od województwa mazowieckiego. Między innymi z tego powodu, nowa farma słoneczna powstanie na morzu - zbudowanie elektrowni na wodzie pochłonie mniej pieniędzy, niż na lądzie. Ponadto, woda będzie chłodzić całą infrastrukturę i zwiększy jej wydajność.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

Nie wkładajcie do swojej dupy

Nie wkładajcie do swojej dupy rzeczy niepotrzebnych i złych, bo będziecie mieć problemy z wypróżnieniem!

To wyżej to zupełnie serio. Podobnie nie mówcie wrogowi "pocałuj mnie w dupę"; prawidłowo powinno być: pocałuj się w dupę. 

Szanujcie swoje dupy bo to cząstka was!

--------
Howgh!

Skomentuj