Holandia w płomieniach – nowo otwarte Centrum Islamskie spłonęło w podejrzanych okolicznościach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ekipy strażackie i policja rozpaczliwie próbowały ugasić płomienie, które pochłonęły nowo otwarte Centrum Islamskie.

 

 

Policja podała, że ogień został celowo podłożony przez podpalaczy i rozprzestrzenił się w dwóch budynkach, z których oba zawierały w konstrukcji azbest. Obiekt, dawniej kąpielisko publiczne, został kupiony na początku tego roku przez Stowarzyszenie Gmin Islamskich w Culemborg. Muzułmanie planowali przekształcić go w meczet, pisze De Gelderlander.

 

Salę modlitewną utworzono w tylnej części budynku i nie widomo, czy ktoś podczas domniemanego ataku brał pod uwagę fakt, że mogą tam przebywać ludzie. Lokalne media nie podają informacji o ewentualnych ofiarach. Na razie nikt nie został aresztowany w związku z incydentem.

 

Nowopowstały meczet został znacznie uszkodzony i jego część zawaliła się. Nie wiadomo, czy ktoś przebywał w środku w trakcie pożaru. Władze sugerują, że domniemane przestępstwo popełniono z powodu nienawiści rasowej. Dziwne są takie stwierdzenia w chwili, gdy nie podano i potwierdzono jeszcze ostatecznych przyczyn zdarzenia.

 

Warto zauważyć jednak, że tej samej nocy w sąsiednim mieście Twerweijde spłonęło pięć samochodów. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo, czy istnieje związek pomiędzy pożarem aut i zniszczeniem dawnego kąpieliska.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika KOT

Prawo unijne nakazywalo

Prawo unijne nakazywalo utylizacje azbestu do konca 2017 w przypadkach dzialanosci spolecznej do 2016

Koszt utylizacje I modernizacja???? Majatek, dlatego zostalo sprzedane a teraz I kosztownego problemu nie ma I odszkodowanie jest I nagonka na miejscowych rasistow....a patologia urzedowa pcha gowno na fora

Portret użytkownika Maryjan_66

Nie wiem co tu podejrzanego.

Nie wiem co tu podejrzanego. Jest tlen, jest materiał łatwopalny, jest iskra - to i reakcja utleniania zachodzi w podwyższonej temperaturze, póki się wszystko nie utleni. Jedynie zagadką jest, komu się chciało z tego sąsiedniego miasta jechać podpalonym autem (i jak daleko musiał jechać) by tą iskrę przenieść - bo taka konkluzja płynie z artykułu. Nie prościej kupić zapałki w lokalnym sklepie?

No chyba, że to musiał być jakichś święty płomień to tegoż użyty, który już gdzieś płonie i z niego jedynie czerpać należy..

Portret użytkownika Zenek ;)

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY...

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY... JEST OGNIOOPORNY.... kiedyś produkowano z niego KOCE PRZECIWPOŻAROWE... więc JAK SIĘ MÓGŁ SPALIĆ ?  Pewnie w CUDOWNY sposób.... 

 
Zastosowanie

 
 

 

 

Strony

Skomentuj