Holandia już wkrótce wprowadzi do użytku pigułki umożliwiające popełnienie samobójstwa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Holandia, czyli Niderlandy, to od bardzo dawna jeden wielki eksperyment socjologiczny. W tym kraju naprawdę wiele wolno. Już wkrótce ważną częścią składową tej wolności, będzie prawo do odebrania sobie życia za pomocą tabletki.

Oczywiście temat jest kontrowersyjny, ale w końcu chodzi o możliwość całkowitego samostanowienia o sobie obywatela, jako w pełni niezależnej jednostki. Mają w tym pomóc „pigułki ostatniej woli”.

To właśnie w tym kraju powstało Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia. To ta organizacja rozpoczęła dyskusję nad zalegalizowaniem pigułki, która umożliwi popełnienie samobójstwa, bez zgody lekarza na eutanazję oraz bez jego obecności.

Oczywiście takie specyfiki można zamówić już teraz, przez Internet. Handlarze z Chin czy Meksyku służą w tej kwestii pomocą. Jednak nie ma w tym wypadku mowy o legalności.

Jest jedno „ale”. „Pigułki ostatniej woli” nie będą dla każdego, kto chce po prostu opuścić ten świat, w tym ludzi zdrowych.  Chodzi o osoby nieuleczalnie chore i o to, aby uniezależnić je od arbitralnych decyzji lekarzy, którzy w tym momencie jako jedyni mogą wydać zgodę na eutanazję.

Zatem nie jest to jeszcze maksimum emancypacji. Prawo do godnego życia powinno stać na równi z prawem do godnej śmierci. I ma to głęboko filozoficzne uzasadnienie. Spłycanie tej kwestii do argumentów politycznych, jest lekceważeniem przesłanek wynikających z szerszego spektrum zjawisk, wywołujących ewentualną decyzję o dobrowolnej eutanazji.

Skoro rządy nie są w stanie prowadzić polityki, która czyni życie obywateli łatwiejszym i pozbawionym trosk, to nie może ich skazywać na znoszenie presji, którą wytworzyły rozmaite wydarzenia geopolityczne, rzutujące na stan psycho-fizyczny ludzi.

Niektórzy uważają, że legalizacja takich tabletek będzie doskonałym sposobem eliminacji przeciwników politycznych, biznesowych czy ogólnie, życiowych. W takim wypadku nikt nie będzie sprawdzał, dlaczego ktoś odebrał sobie życie.

Nie zmienia to jednak faktu, że prawo stanowienia o własnym życiu i śmierci, nie powinno być traktowane jako propagowanie „cywilizacji śmierci”, bo wszystko, co składa się na tę cywilizację, grozi nam śmiercią. I to jest efekt wielopokoleniowych zaniedbań całego społeczeństwa.

Dlaczego więc ciągle mamy za te zaniedbania płacić cenę życia, w warunkach nie do życia?

 

Źródło:https://portal.abczdrowie.pl/holandia-rozszerzy-legalizacje-eutanazji-chca-wprowadzic-pigulke-ostatniej-woli

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Zarówno eutanazja na życzenie

Zarówno eutanazja na życzenie w przypadku braku szans na wyleczenie , jak i aborcja eugeniczna powinna być prawnie dozwolone oczywiście nie na zasadzie "bo chcę" lecz po rozpatrzeniu przez komisję etyki . Nie ma żadnego uzasadnienia dla odmawiania komuś prawa do śmierci w przypadku gdy nieustannie cierpi bez szans na godne życie , tak jak i nie ma powodu by powoływać na świat nowego człowieka w przypadku ciężkiego upośledzenia fizycznego uniemożliwiającego mu samodzielne życie , oczywiście nie "z urzędu" lecz na prośbę . Lecz gdy kobieta zdecyduje się urodzić kalekę powinna mieć świadomość , że sama musi ponosić ciężar jego utrzymania bez oglądania się na pomoc państwa czyli społeczeństwa , które musiałoby w takim wypadku , ponosić wszelkie koszty leczenia . Dodatkowo uważam , że osoby upośledzone (w stopniu ciężkim) powinny być sterylizowane aby nie mogły się rozmnażać powielając swe wadliwe geny . 

Tylko postępowanie w racjonalny sposób uchroni nas (czyli społeczeństwo) przed zgubnymi skutkami nieprzemyślanych decyzji . 

Portret użytkownika Logik

Jedyny normalny kraj, gdzie

Jedyny normalny kraj, gdzie ludzie mają wolność taką jak powinien mieć każdy, bo i z jakiej jeba..j racji jakaś parówa pisowska ma mi mówć co mam robić z własnym życiem.  Jakim wogóle prawem jeden człowiek drugiemu narzuca jakieś zakazy i nakazy??  Wszystko co nie szkodzi innym i nie powoduje szkody u innych nie może być zabraniane.  Skoro alkohol ogolnie znany i tak uwielbiany przez wiekszość debili jest dozwolony chociaż szkodliwy nie miłosiernie w wielu aspektach spolecznych i zdrowotnych, to jakim prawem wszystko inne jest zakazane , zwlaszcza jakaś trawka itp. 
Jebać ten pisowski nierząd i wszystkie tego typu reżimowe ciemne łby

Portret użytkownika Quark

Weź pod uwagę , że narkotyki

Weź pod uwagę , że narkotyki uzależniają znacznie szybciej i znacznie mocniej niż alkohol powodując przy tym znacznie większe szkody szczególnie w degeneracji mózgu . Jeszcze w XIX w. wszystkie narkotyki były dozwolone i dostępne tak jak cukierki w sklepie ale gdy zorientowano się jakie ogromne szkody one wywołują , biologiczne , filzjologiczne i społeczne postanowiono ich zakazać. Podczas II wojny światowej żołnierze również powszechnie używali matamfetaminy pod nazwą "perwitin" - (wyrób niemiecki) - to stąd brała się ich werwa , siła i niestety niesłychane bestialstwo wehrmachtu , SS i innych formacji gdyż narkotyk ten po dłuższym używaniu pozbawiał człowieka wszelkich oznak współczucia i jakichkolwiek zachamowań ! A po wojnie dodatkowo powstał problem milionów uzależnionych i psychicznie wyniszczonych eks-żołnierzy narkomanów .. których trzeba było leczyć , pilnować i kurować zamiast skierować ich do pracy. 

Nieznajmomość historii prowadzi do powielania błędów swoich poprzedników !

Portret użytkownika keri

Opiekunki osób starszych

Opiekunki osób starszych doskonale wiedzą, że ich podopieczni często nie mają kontaktu z rzeczywistością i nawet nie rozpoznają bliskich osób. Taka osoba weźmie tabletkę i popełni samobójstwo, wiedząc, że tak zadziała tabletka?

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Portret użytkownika Quark

Biorąc pod uwagę , że tacy

Biorąc pod uwagę , że tacy schorowani ludzie bez samo świadomości (którą odebrała im choroba) nie tylko nie mogą się dalej rozwijać (w żaden sposób) ale często się uwsteczniają dodatkowo będąc utrapieniem dla swojego otoczenia , to śmierć jest dla kogoś takiego jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Znacznie lepiej jest odejść ze świata nim narobi się komuś przykrych wspomnień niż być zapamietanym jako upierdliwy , złośliwy staruch .. 

Bo , trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym ! 

Strony

Skomentuj