Hiszpańskie feministki żądają zburzenia posągu Woody'ego Allena w Oviedo

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Asturyjska organizacja feministyczna wysłała list do Rady Miasta Oviedo, stolicy autonomicznej Asturii, w którym domaga się usunięcia posągu legendarnego reżysera naturalnej wielkości, zamontowanego na ulicy Calle Milicias Nacionales w centrum miasta. List ten zostanie rozpatrzony na następnym posiedzeniu Rady Miejskiej, poinformowała w czwartek 25 stycznia br. hiszpańska gazeta The Local-Spain.

 

Brązowa rzeźba hiszpańskiego artysty Santara powstała w Oviedo w 2003 roku, po tym, jak Allen odwiedził miasto i wybrał je jako miejsce kręcenia swojego filmu Vicky Cristina Barcelona, który wszedł na ekrany w 2008 roku i otrzymał prestiżową Nagrodę Księcia Asturii. Później reżyser ponownie odwiedził to miasto i został sfotografowany na tle pomnika, informuje gazeta The Washington Post.

 

Wzburzone feministki nazwały Allena „zboczeńcem i gwałcicielem”, a wszystko przez adoptowaną córkę Dylan Farrow. Kobieta oskarża reżysera o molestowanie. Z dziewczyną solidaryzuje się wiele gwiazd Hollywood, w tym m. in. Natalie Portman, Colin Firth, Mira Sorvino, Greta Gerwig i inni. Artyści wyrazili żal, że współpracowali z Allenem i zadeklarowali, że nie będą tej współpracy kontynuować.

 

Podczas procesu w sprawie opieki nad przybranymi dziećmi, Mia Farrow oskarżyła reżysera o korumpowanie przybranej córki. Sprawę badało Biuro Prokuratora w Connecticut, a zarzuty uznało za nieuzasadnione. Starszy brat Dylan, Moshe Farrow, opowiedział się po stronie przybranego ojca. Twierdził, że siostra znajdowała się pod negatywnym wpływem matki, która zdołała przekonać ją o prawdziwości zarzutów. Hiszpańskie feministki uważają, że rzeźba „gloryfikuje tyrana i zboczeńca”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hansi

"Tallin"-y i inne "Scarlett"

"Tallin"-y i inne "Scarlett"-ty, zadaniowane systemowo ?... Czy to już WSZYSTKO, co macie do zakomunikowania Polakom ? ANI SŁOWA - o tym co NAJWAŻNIEJSZE dla Polski i Polaków OD TYGODNIA ?.. Czyli trwający właśnie, bezczelny, bezprecedensowy w historii, żydowski NAPAD RABUNKOWY Izraela na Polskę ?...

TO NIE są, według Was - "zmiany na ziemi" ? Natomiast to, co pierdnął jakiś anty-papież, czy inna dezinformacja POLITYCZNA, jaką uprawiacie - to niby SĄ "zmiany na ziemi" ?...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj