Hiszpański Trybunał Konstytucyjny unieważnił dążenia Katalonii do uzyskania niepodległości

Kategorie: 

Źródlo: Internet
Trybunał Konstytucyjny w Hiszpanii zadecydował, że projekt budowy niezależnego państwa realizowany przez Katalonię jest niezgodny z konstytucją. Przyjęta przez katalońskie władze rezolucja mówiąca o niepodległości została unieważniona.

 

Władze w Madrycie z zadowoleniem przyjęły decyzję Trybunału Konstytucyjnego. W listopadzie Katalonia zatwierdziła specjalną rezolucję, dotyczącą rozpoczęcia procesu tworzenia niezależnego państwa. Oznaczałoby to oczywiście odłączenie się od Hiszpanii. Według separatystów, ten autonomiczny region mógłby przekształcić się w pełnoprawne państwo już w 2017 roku.

 

Jednak uchwalona rezolucja została właśnie unieważniona. Wszelkie dążenia do uzyskania niepodległości zablokowano, więc wszystkie decyzje katalońskich władz będą po prostu uznawane za nielegalne. Katalonia zareagowała na werdykt twierdząc, że decyzja wymiaru sprawiedliwości nie stoi na przeszkodzie skutkom politycznym uchwały i mimo wszystko nadal będzie dążyć do pełnej niezależności od Hiszpanii.
 

 

Źródło: http://www.smh.com.au/world/catalan-independence-drive-unconstitutional-says-court-20151203-gle9w1.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sluchacz

polityka nie jest oparta na

polityka nie jest oparta na logice ale na sile przekazu, czy to medialnego czy to fizycznego. dlatego jedzenie wieprzowiny w pociągu jest omawiane jako zbrodnia nienawiści a atak bombowy dokonany przez islamistów jako incydent. 
ktos ma interes a ktos jest temu przeciwny.

jeden z paradoksow - propaganda WW1 doprowadzila do tego że największymi zwollenikami wojny po obu stronach byli członkowie partii komunistycznych a same partie były przeciwne wojnie. 

Portret użytkownika zyx

Za to oddzielenie np. Ukrainy

Za to oddzielenie np. Ukrainy czy Kosowa już jest ok i poślemy wojsko jak ktoś się nie zgodzi. Z kolei znowu oddzielenie się Szkocji - nie jest ok. A próby odzyskania niepodległości przez Irlandię stłumimy wojskiem - a to znowu jest ok.

Portret użytkownika excar

tych z Kosowa Włodi? i tych

tych z Kosowa Włodi? i tych umiarkowanych głowoucinaczy z Syrii?
A mógłbyś wytłumaczyć co ma wspólnego "rusek połgłówek" z niepodległością Kataloni,Irlandii ? Poza tym niewyraźnie mówisz wypluj te prezerwatywe (nie wiem czy pełna czy pusta) to nie guma orbit...
 

Skomentuj