Hiszpanie planują opodatkowanie Słońca

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Może się wydawać, że Słońce świeci dla wszystkich tak samo i za darmo, ale zdolność do narzucania nowych podatków wymaga inwencji i dlatego socjaliści, co jakiś czas pragnąc nam przychylić nieba kradną od nas pieniądze za rzeczy, które w normalnych społeczeństwach nie są opodatkowane. Tym razem bankrutująca Hiszpania postanowiła opodatkować Słońce.

 

Hiszpańskie władze na gwałt poszukują pieniędzy, które pozwolą im przetrwać paskudny kryzys, który dopadł ten kraj. Jak się okazuje, na przykładzie tego państwa Unia Europejska to dobrodziejstwo polegające na tym, że najpierw kradnie się pieniądze uczciwie pracującym obywatelom, a potem wysyła się lwią ich cześć do Brukseli, która potem w swym biurokratycznym szaleństwie oddaje część tych zrabowanych środków dodatkowo dobijając podbijane w ten sposób kraje poprzez generowanie ich ogromnego zadłużenia.

 

Hiszpania jest modelowym przykładem tego, do czego prowadzi ten nowoczesny kolonializm gospodarczy. Już obecnie ponad 50 młodych ludzi nie ma tam pracy, a rząd sięga do tak absurdalnych form opodatkowania, że zamierza objąć nim świecące Słońce. Niech wszyscy, którzy śmieją się z tego, że ktoś wpadnie na przykład opodatkowania CO2 wydychanego przez nas podczas oddychania weźmie sobie to do serca. Nie ma takiej niegodziwości, której nie popełni rząd, aby się ratować a inwencja twórcza socjalistów jest wręcz nieograniczona.

 

Jak zauważyli urzędnicy hiszpańscy w niektórych częściach tego kraju Słońce świeci nawet 3000 godzin rocznie. Aby wykorzystać ten fakt postanowiono zachęcać do budowy elektrowni opartych na fotowoltalice. Pobudzano to oczywiście dotacjami, czym zwabiono wielu przedsiębiorców. Obecnie planuje się akcję zmierzającą do zwiększenia ich obciążeń podatkowych.

 

Krytycy takich pomysłów twierdzą, że podatek taki zniechęci do inwestycji tego typu, co nie pozwoli na wypełnienie europejskiej strategii w zakresie energetyki odnawialnej. Oprócz tego tworzy to niebezpieczny precedens, który z pewnością zostanie dostrzeżony przez inne kraje w tej samej sytuacji ekonomicznej i o podobnym klimacie, na przykład Grecję.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Spokojnie, za 500 lat w

Spokojnie, za 500 lat w podręcznikach do historii przeczytamy:
"XXI to epoka zwana Wiekami Ciemnymi. Jest to okres ucisku ludów Europy, wojen i wyzysku prowadzonego przez samozwańczych kacyków zwiących się politykami. Kierowali oni organizacjami w swym funkcjonowaniu przypominającymi zarazem struktury mafijne, sekty jak i piramidy finansowe. Zręcznie łączyły one elementy stosowania przemocy fizycznej z manipilacją psychiczną i finansową, wciągając w swoją działalność całe społeczeństwa.
Ciemny lud, ogłupiony przez rozbudowane systemy indoktrynacji i propagandy godził się uiszczać bezprecedensowe haracze na rzecz tych struktur. Haracze na potrzeby propagandy zwane były podatkami. Znany jest przypadek wprowadzenia haraczu od słońca w Hiszpianii czy deszczu w Polsce [śmiech dzieci na sali]. Propaganda nazywała to polityką sprawiedliwości społecznej... [niedowierzanie dzieci]"

Portret użytkownika MORFEUS

Adminie na pomysł

Adminie na pomysł opodatkowania słońca to mogli wpaść tylko i wyłącznie zachłanni kapitaliści. Tak się składa, że Hiszpanią rządzi premier Mariano Rajoy Brey, zatwardziały prawicowiec, który z lewicą, a tym bardziej z socjalizmem nie ma nic wspólnego.
Jest on iderem Partido Popular - jest to ugrupowanie centroprawicowe.
Ogarnij się adminie i przestań wypisywać bzdury.

Portret użytkownika 3plabc

Pis to raczej połączenie

Pis to raczej połączenie nacjonalizmu z socjalizmem z domieszką religijnego fanatyzmu = narodowy socjalizm z Rydzykiem w tle. O doświadczenia z narodowym socjalizmem można spytać się sąsiadów zza Odry hehehe.
 
Skoro tym całym bajzlem zwanym UE podobnie jak U.s.a. rządzą tak naprawdę bankierzy i korporacje to gdzie tu socjalizm?? Marks z Engelsem słysząc te bzdury w grobie się przewracają....

Portret użytkownika JD

Tu jest socjalizm i widać go

Tu jest socjalizm i widać go nieuzbrojonyum okiem:
poprzez podział dochodu narodowego poprzez budżety państw i pod przymusem zamiast normalnie na drodze wolnej wymiany dóbr pomiędzy wolnymi ludźmi.
 
Tu się schował socjalizm. I tu są schowani zwolennicy socjalizmu.
Istotą rzeczy jest podejście do własności. Jeśli jest w większości zabierana /kradziona/  przez państwo i potem rozdysponowywana "po uważaniu" i z całą narastającą patologią czy nawet bez patologii czysto ideologicznie, to bez różnicy jest tosocjalizm. Jeśli ludzie mają władzę nad swoją własnością i wymieniają w swobodny sposób tę własność z innymi wolnymi ludżmi to nie jest to socjalizm.
 
Innymi słowy jeśli przyjacielu wydajesz dobrowolnie swoje pieniądze na swoje i cudze potrzeby, to nie jest to socjalizm. Jeśli ktoś zaś zabiera Ci pod przymusem większość pieniędzy i powiada, że kiedyś być może coś Ci za to da, to jesteś obywatelem państwa niewolniczego socjalistycznego Piramida finansowa ZUS jest przykładowo organizmem socjalistycznym. A gdybyś nie musiał przymusowo się ubezpieczać, tylko np. mógłbyś swobodnie wydać te kapitały na wychowanie swoich dzieci, czy jakikolwiek dowolny cel, to byłbyś wolnym człowiekiem, czyli nie podlegałbyś socjalistycznemu zniewoleniu.
 
To są elementarne pojęcia, ale współcześnie socjaliści uprawiają potężną demagogię medialną i młodzi ludzie często nie posiadają dostatecznej orientacji w tych sprawach.

Portret użytkownika MORFEUS

W takim razie Adminie wskaż

W takim razie Adminie wskaż mi przykład kraju kapitalistycznego na tym ziemskim padole. Jest taki kraj?  W poprzednim systemie propaganda styropianowa wmawiała nam że kapitalistyczny Zachód walczy z zatęchłą komuną i socjalizmem m.in. tym PRL-owskim. Kłamali? Okłamali cały naród? Socjalizm zastąpili socjalizmem? Większej bzdury nie słyszałem. To po co było walczyć z tamtym systemem, skoro Twoim zdaniem jest to to samo Smile Dawno się tak nie ubawiłem.

Portret użytkownika euklides

A jeśli nie ma takiego

A jeśli nie ma takiego państwa to co? Trockiści chcieli budowy socjalizmu na całym świecie i praktycznie im się udało.
 
Socjalizm sowiecki został zastąpiony socjalizmem europejskim. Czego tu nie rozumiesz? "Propaganda styropianowa wmawiała" - jak sam napisałeś propaganda.

Strony

Skomentuj