Hiszpania zakazała Katalonii przeprowadzenia sondażu dotyczącego niepodległości

Kategorie: 

Źródło: twitter

Hiszpański Trybunał Konstytucyjny, działający na wniosek rządu centralnego z Madrytu, zablokował możliwość głosowania w sprawie niepodległości Katalonii, które było zaplanowane na 09 listopada. Stało się to mimo, że organizatorzy zapowiedzieli, że chodzi im raczej o sondaż niż realną decyzję polityczną.

 

Wcześniej szef rządu Katalonii, Artur Mas, oskarżył hiszpański rząd o nadużycia władzy, poprzez możliwość blokowania przez Trybunał Konstytucyjny, możliwości nawet symbolicznego referendum w sprawie niepodległości. Do złagodzenia postaw katalońskich separatystów doszło w październiku bieżącego roku.

 

Rząd Katalonii wymienił referendum na sondę, która miała się odbyć w dniu 9 listopada. Jednak pytanie jakie planowano zadać wyborcom było takie same: "Czy chcesz, aby Katalonia stała się państwem?" i dalej "Jeśli tak, to czy chcesz Katalonia stała się niepodległym państwem?" Według ostatnich danych, ponad 49% ludności Katalonii głosowałoby na niepodległość od Hiszpanii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aka77

Wolność. Po co wam

Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież Interwizję, Eurowizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież tyle pieniędzy
Wolność. Po co wam wolność?
I będziecie ich mieć coraz więcej

Maszerujmy ramię w ramię
Ku słońcu świata nowego
Zbudujemy nowy most
Imienia przewodniczącego
Maszerujmy ramię w ramię
Ku słońcu świata nowego
Zbudujemy nowy most
Imienia ....................

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

ech ta demokracja....Nie wiem

ech ta demokracja....Nie wiem czy to coś podobne do komuny..? Ale wiem,że na bezludnej wyspie byłbym bardziej demokratyczny. Ale nie wiem co by było wtedy jakbym miał stado owiec i ono chciałoby ucieknąć bo nie za dobrze bym ich wypasał, bo same mogłyby naajeść się bezemnie.Pewnie zrobiłbym to samo co Hiszpania. z Katalonią. Ale miałbym nadzieję,że nie zrobiono mi by tak jak Donbas zrobił Ukrainie...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika lolo

Pamiętam z "Radio Wolna

Pamiętam z "Radio Wolna Europa" taki tytuł audycji: "Demokracja amerykańska w działaniu". No i właśnie to jest to, jak pokazują czasy nam współczesne. A swoją drogą na bezludnej wyspie mógłbyś połączyć i demokrację i monarchię w jedno. I jeszcze dodać tyranię w formie samobiczowania. :)))))))))))) Chociaż te owce... to jakieś rozwiązanie jest... + dodatkowa opcja erotyczna (pakiet premium).

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika achiles

Nie dadzą im przeprowadzić

Nie dadzą im przeprowadzić tego PLEBISCYTU, bo to by uczyniło nieprzewidywalne i raczej graniczące z pewnością konsekwencje negatywne, dla ich tego poukładanego układu w EUROPIE. Gdyż doskonale wiedzą, że jak im się udało sfałszować REFERENDUM w SZKOCJI,  z racji małej polaryzacji tendencji za i przeciw, jakie tam na wskutek sondaży zostało stworzone i do samego REFERENDUM sukcesywnie w MEDIACH LUDZIOM DO GŁÓW TŁOCZONE, to w KATALONII ten numer powtórzyć  by się, nie udało, z racji tego, że tam jest taka ilość ludzi za, że i sondażami, nie byli by w stanie tych głosów zagłuszyć, a potem uwiarygodnić sfałszowanych wyników, jak to w SZKOCJI miejsce miało. TO JEST WŁAŚNIE ZACHODNIA DEMOKRACJA I TA WOLNOŚĆ, JAKĄ NIBY ONA REPREZENTUJE .

Skomentuj