Hiszpania wystosowała nakaz aresztowania izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu!

Kategorie: 

Źródło: United States Department of State
Izrael znalazł się w wielkich opałach. Hiszpański sąd federalny wystosował nakaz aresztowania urzędników wysokiego szczebla, między innymi Benjamina Netanjahu. Premier państwa żydowskiego może zostać zatrzymany przez policję gdy tylko pojawi się w Hiszpanii.

 

Decyzję w tej sprawie podjął sędzia Jose de la Mata i dotyczy ona incydentu sprzed 5 lat. 31 maja 2010 roku, aktywiści z wielu państw świata z propalestyńskiego ruchu "Pokojowa Flotylla" chcieli przedrzeć się przez wojskową blokadę morską i dostarczyć pomoc humanitarną do Strefy Gazy. Izrael chciał żeby ich statki przybyły do portu w Aszdodzie, gdzie zostałyby przeszukane a ładunki zostałyby dostarczone do potrzebujących.

 

Jednak aktywiści nie zgodzili się na to i płynęli prosto do Strefy Gazy. Wtedy izraelscy komandosi wtargnęli na pokład MV Mavi Marmara, głównego statku Flotylli. Doszło do starć w wyniku których zginęło 10 działaczy propalestyńskiego ruchu.

 

Hiszpański sędzia domaga się aresztowania między innymi premiera Benjamina Netanjahu, byłego ministra spraw zagranicznych Avigdora Liebermana, byłego ministra obrony Ehuda Baraka, byłego ministra spraw wewnętrznych Eli Yishai a także obecnego ministra obrony Moshe Ya'alona. Zgodnie z nakazem Jose de la Mata, izraelscy politycy zostaną zatrzymani gdy tylko pojawią się w Hiszpanii.

 

Państwo żydowskie natychmiast zareagowało na nakaz aresztowania, który został zresztą określony jako prowokacja. Władze prowadzą już rozmowy w tej sprawie z rządem w Hiszpanii z nadzieją, że sąd wycofa swoją decyzję. Według Benjamina Netanjahu, winni sytuacji z 2010 roku są aktywiści którzy pierwsi zaatakowali komandosów.

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/11/16/benjamin-netanyahu-arrest-warrant-spsnish-court-2010-gaza_n_8578758.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Tak, tak stało się, to co

Tak, tak stało się, to co stać dawno miało, ale " KULA ŚNIEGOWA RUSZYŁA ". I TO SAMO SPOTKA JESZCZE INNYCH ZBRODNIALCÓW, NA ŚWIECIE, Z BANDEROWSKĄ JUNTĄ NA CZELE RAZEM. ZA WYMORDOWANIE TYSIĘCY BEZBRONNYCH WSPÓŁBRACI W TYM; KOBIET, STARCÓW I DZIECI. 

Portret użytkownika Koper

    Info z dzisiaj -

    Info z dzisiaj - powstanie film o Smoleńsku ponieważ nagle pojawił się sponsor.  Nie jest to przypadkowe ponieważ również nastąpiła zmiana warty z PO na PIS. Wszystko to jest precyzyjnie zaplanowane, aby było więcej argumentów oczerniających Rosję i wywołujących potrzebę agresji na Rosję. Oczywiście jest to wyłącznie robienie ludziom wody z mózgów ponieważ każda wojna jest już zawczasu planowana i nigdy nie przypadkowa.
   Aby nastąpiła wojna należy sztucznie stworzyć dwie strony konfliktu i właściwie to uzasadnić aby ludzie uwierzyli w potrzebę wojny.
Z tym mamy właśnie do czynienie. Więc obarczanie zaufaniem jednej strony konfliktu lub drugiej jest z założenia błędem. Ponieważ wojna nigdy nie jest na nic rozwiązaniem, i wojna nigdy nie jest potrzebna ludziom, a potrzebna jest jedynie psychopatom którzy rządzą tym światem i chowają się za kulisami jak śmierdzące szczury w kanałach.
   Tak więc chwalenie Zachodu za demokrację i szerzenie pokoju ogniem i mieczem, lub chwalenie Rosji za właściwe angażowanie się w konflikty zbrojne, jest błędem. Zarówno ludzie chwalący jedną stronę lub chwalący drugą stronę wykazują się dużym współczynnikiem naiwności i ufności w dobre intencje, podczas gdy nikt nie ma dobrych intencji. Wojna służy tylko producentom broni i nie przynosi korzyści ani jednemu normalnemu człowiekowi na tym świecie.

Portret użytkownika inzynier magister

Jaki minister w rządzie

Jaki minister w rządzie POLSKIM premier Szydło jest najbardziej oddany Polsce i Polakom ?! Ten którego najbardziej atakuje się w masońskich mediach i ten którego nienawidzą żydowscy masoni z Nowego Yorku ! Jest nim Antoni Macierewicz bo okazuje się że to jego najbardziej się atakuje w masonskich mediach i przez masońskich żydów w Nowym Yorku ! Jaki z tego wniosek ? Antoni Macierewicz jest jednym z najlepszych polskich polityków i jednoicześnie najlepszym w rządzie POLSKIM !
Oczywiście i inni są dobrzy bo i o innych też się zle mówiło ostatnio ! Dlaczego go nie lubią ? Bo Macierewicz może wykryć siatkę agentury masońskiej i ją unieszkodliwić, razem z Ziobrą i Kamińskim wykryją masońskie niebezpieczne jednostki zdolne do kolejnego zamachu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony