Hiszpania przyjęła rekordową liczbę nielegalnych imigrantów

Kategorie: 

Źródło: MOAS.eu

Do Hiszpanii przybywa coraz więcej imigrantów z Afryki. Od stycznia do końca kwietnia 2019 roku, Hiszpania przyjęła 6623 obcokrajowców – tj. ponad 50% więcej, w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku. Wygląda na to, że rok 2019 może okazać się dla Hiszpanii rekordowy pod względem migracji.

 

Dane hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wskazują, że większość imigrantów dotarła do kraju drogą morską. W samym styczniu, do Hiszpanii przybyło 4104 Afrykańczyków. Dla porównania, od stycznia do końca kwietnia 2018 roku, Hiszpania odnotowała napływ 4378 migrantów, natomiast w całym 2018 roku było to ponad 57 tysięcy ludzi.

 

Obecnie, Hiszpania jest głównym celem migrantów z Afryki oraz grup przestępczych, zajmujących się przemytem ludzi. Pierwszy szlak migracyjny przebiegał z Turcji przez Grecję aż do Niemiec i sąsiednich krajów. Gdy ten został zablokowany, utworzono drugi szlak morski, który prowadził z Libii przez Morze Śródziemne do Włoch. Jednak gdy władze Rzymu całkowicie zamknęły granice państwa, uaktywnił się trzeci szlak, który przebiega z Maroka do Hiszpanii. Temat masowej migracji do Europy stał się popularny w 2015 roku, gdy odnotowano napływ ponad miliona obcokrajowców. Choć kwestia migracji nie została całkowicie rozwiązana, dziś już praktycznie nikt nie zwraca uwagi na ten problem.

Obcokrajowcy przedostają się do Hiszpanii głównie drogą morską, choć nieliczni wciąż próbują przedrzeć się do Ceuty i Melilli – dwóch hiszpańskich enklaw na terenie Maroka. Choć Hiszpania przyjęła rekordową liczbę imigrantów w pierwszych miesiącach 2019 roku, władze Maroka ogłosiły sukces w walce z nielegalną migracją.

 

W roku bieżącym, marokańskie służby zatrzymały około 25 tysięcy migrantów zanim zdołali przekroczyć granicę – tj. około 30% więcej niż w 2018 roku w tym samym okresie. Natomiast w całym 2018 roku, zatrzymano łącznie 89 tysięcy migrantów i zlikwidowano 50 komórek, które zajmowały się przemytem ludzi.

W 2018 roku, Maroko otrzymało wsparcie finansowe od Unii Europejskiej w wysokości 30 milionów euro. Bruksela obiecała dostarczyć kolejne 140 milionów euro w ramach wsparcia. Środki te posłużą do uszczelnienia granicy państwa. Warto dodać, że od 2014 roku, UE przeznaczyła łącznie 232 miliony euro na ochronę granic Maroka i projekty, związane z ograniczeniem przepływu migrantów. Również Hiszpania otrzymała pomoc finansową w wysokości 36 milionów euro.

 

Należy mieć na uwadze, że Hiszpanii i Unii Europejskiej wcale nie zależy na zatrzymaniu migracji. Wystarczy przypomnieć słowa hiszpańskiego MSZ, Josepa Borrella - polityk stwierdził, że Europa potrzebuje „świeżej krwi”, aby rozwiązać problem niskiego poziomu dzietności. Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde uważa, że Hiszpania będzie musiała sprowadzić ponad 5 milionów imigrantów w ciągu trzech dekad, aby uniknąć problemu starzejącej się populacji.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh Swarozyd

I pomyslec ze Polakow

I pomyslec ze Polakow wyzwolic musi Kogut z czarnym ludem takim jak na zdjeciu. Kiedys to my wyzwalalismy czarny lud na Haiti co chca nam wymazac z historii Jablonowskie po to bysmy zapomnieli o losach Legii Nadwislanskiej katolickiej.

 

Portret użytkownika inzynier magister

te składki które płacą

te składki które płacą państwa są defraudowane na iluminacki plan zniszczenia ! to jakaś kpina i ironia że pieniądze które mogły by być wydane na białe europejskie rodziny są wydawane na wrogów cywilizacji chrześcijańskiej ! no ale trwa wielka duchowa bitwa armagedonu, dlatego Polska musi wzmocnić wojska Chrystusa i Maryi Dziewicy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MiamiVibe

No zajebiste te ,,wojska" z

No zajebiste te ,,wojska" z dowódcami z bajek koczowniczych i ciekawe czym walczą, pewnie różańcowym korbaczem i eucharystycznym pałaszem Biggrin To może stwórzmy jeszcze armie Zeusa lub Latającego Potwora Spaghetti, żeby konającego ze śmiechu wroga dodatkowo dobić, tym kurła debilizmem i absurdem...

Skomentuj