Hiszpania i Francja pod śniegiem. W Polsce było 18 stopni w nocy w październiku!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Słoneczna zazwyczaj Hiszpania i Francja doświadcza właśnie pierwszego ataku zimy z dużymi opadami śniegu. W tym samym czasie w naszej części Europy znowu zapanowały wiosenne a nawet letnie temperatury. Wszystko za sprawą specyficznego układu barycznego, który pompuje w naszą część kontynentu ogromne masy ciepłego powietrza znad Afryki. 

 

Skutkiem tego dzisiaj w nocy temperatura w wielu miejscach Polski osiągnęła aż 18 stopni Celsjusza. W ciągu dnia nie będzie dużo cieplej bo spodziewane jest maksymalnie 22 stopni Celsjusza. W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że różnica temperatury w Suwałkach i w Zakopanem (gdzie wiał halny) wyniosła 20 stopni na korzyść stolicy Tatr. 

 

Obecnej fali ciepła towarzyszy silny wiatr o prędkości dochodzącej w porywach do 80 km/h. Ma on jednak sukcesywnie słabnąć i wszystko wskazuje na to, że ta przywiana z Afryki ciepła pogoda da nam możliwość cieszenia się śródziemnomorskim klimatem zamiast typową jeseinną pluchą. Synoptycy sugerują, że potrwa to przynajmniej przez następnych kilka dni.

To już kolejny raz w tym roku doświadczamy wtłoczenia do Europy Wschodniej gorącego powietrza z Afryki. Bardzo możliwe, że umożliwia to obecna sytuacja w zakresie kierunku prądów strumieniowych wiejących w atmosferze ziemskiej. To one mogą wpływać na powtarzalność tego zjawiska w postaci okresowego ocieplenia z powodu mas ciepłego powietrza znad Sahary. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Patrzyłem dziś z kilkoma

Patrzyłem dziś z kilkoma innymi dziadami na chmury przewalające się na południu Polski. Wniosek mieliśmy wspólny taki sam wyglądały identycznie jak styczniowe chmury niosące śnieg. Tylko że one latały po niebie w czasie gdy było +18'C.

Portret użytkownika Zenek ;)

WIELKI, "PATRIOTYCZNY" PORTAL

WIELKI, "PATRIOTYCZNY" PORTAL.... https://nczas.com/

i jego "ALARMUJĄCY" ARTYKUŁ o GODLE POLSKI.....
"SZOK! Polskie godło to plagiat? „Konsultowałem się z ekspertami i użycie tego terminu jest uprawnione” "

POLECAM UWADZE LINK do niego i SŁOWO TRASHED == ŚMIECIE
https://nczas.com/2018/10/29/__trashed-43/

jakim ta wiadomość została przez tych "WIELKICH POLAKÓW" została OKRASZONA

dla jaki GODŁO POLSKI to ŚMIECIE..... ale godło issraela to NAJPRAWDZIWSZY KLEJNOT

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj