Hinduscy naukowcy nie wierzą w globalne ocieplenie wywołane przez działalność człowieka

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy spierają się wciąż, czy konkluzja, że to działalność człowieka jest głównym czynnikiem zmian klimatu i jego ocieplenia, jest w ogóle uprawniona. Publicznie wątpią w to na przykład specjaliści rosyjscy. Zdarza się to tez na zachodzie, ale często ludzi takich spotyka ostracyzm społeczeności naukowej. Ostatnio głos na ten temat zabrali również hinduscy specjaliści, którzy oświadczyli, że ocieplenie jest wynikiem cyklicznego procesu naturalnego.

 

Temat globalnego ocieplenia pojawił się podczas dorocznego kongresu naukowego Indian Science Congress. Zdaniem prelegenta, specjalisty w dziedzinie geologii, Dhruv Sen Singha z Uniwersytetu Lucknow, zmiany klimatu są zjawiskiem naturalnym.

"Zmiany klimatu są zjawiskiem naturalnym, oczywiście ludzie tez dokładają zanieczyszczenia. Zdecydowanie proces zmian klimatu przyspiesza, ale nie umiemy prognozować jak szybko następuje ani za jaki wycinek zmian klimatu  wpływa działalność człowieka" - powiedział Singh

Oprócz tego naukowiec wspomniał, że 65 milionów lat temu nie było przemysłu, a średnia temperatura na Ziemi była jeszcze wyższa. Jego zdaniem jest wystarczająco dowodów potwierdzających taki stan rzeczy. Dodał, że to, co robią wokół tego tematu media to propaganda i "niepotrzebne sianie paniki".

 

Singh oświadczył też, że to zmiany klimatu powodują topnienie lodowców i to natura od nowa je odbuduje, gdy przyjdzie na to czas. Poza tym hindus zwrócił uwagę, że mimo ciągłego opowiadania o wzroście poziomu morza zarejestrowano to tylko w kilku miejscach na świecie i prawdopodobnie na skutek osiadania gruntu.

 

Podczas dorocznego spotkania Indian Science Congress, rozmawiano również o gwałtownych monsunach, jakie nawiedzają ostatnio Indie i okolice. Rajesh Agnihotri z National Physics Laboratory zasugerował, że zmiana wzorców monsunów to też zjawisko naturalne. Jego zdaniem nawet gdyby człowiek całkowicie zatrzymał cały przemysł, przestał używać samochodów i klimatyzatorów to wzorzec występowania i intensywności monsunów i tak się zmieni.

 

Jego zdaniem na te procesy mają wpływ przede wszystkim zjawiska naturalne takie jak aktywność słoneczna, która ma większy udział w tych zmianach niż działalność człowieka.

Przypomnijmy, że naukowcy pracujący dla ONZ, w ramach Międzyrządowego Panel do spraw Zmian Klimatu (IPCC) twierdzą, że o ile faktycznie zjawiska naturalne mają jakiś wpływ na wzrost temperatury, to szacują oni w latach 1951-2010 było to najwyżej 0,1 stopnia, podczas gdy działalność człowieka odpowiadała za ocieplenie w wielkości 0,6 do 0,7 stopnia.

 

Na bazie ich teorii stworzono intratny biznes handlu emisjami CO2. Unia Europejska jest jednym z najbardziej gorliwych organizacji zwalczających dwutlenek węgla. Polska gospodarka pod względem CO2 jest wysokoemisyjna, a to oznacza dla kłopoty dla branży energetycznej i węglowej. Dla nas konsumentów to pewne ogromne podwyżki cen.

 

Na dodatek wszystko to dzieje się zupełnie na próżno, bo wpływ człowieka na ziemski klimat jest kwestią dyskusyjną, a jest to traktowane jak aksjomat. No cóż kiedyś kapłanie wiedzący o tym, kiedy nastąpi zaćmienie Słońca, okłamywali ciemny lud, strasząc ich, że może ono zgasnąć, jeśli nie będą posłuszni. Być może teraz obserwujemy takie samo nadużycie względem posłusznych podatników przejętych swoją rolą dawcy kapitału dla ratowania planety. Pytanie tylko, w którym banku ma swoje konto Ziemia, którą mają ratować te dodatkowe podatki.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika didier

A więc tak ;p Na świecie

A więc tak ;p
Na świecie jest ponad miliard samochodów
Samochód ma powierzchnię +/- 4m2
daje to 4 mld m2 co daje nam 4 000 km2
Warszawa ma powierzchnię 500 km2

Czyli mozna powiedzieć że samochody to taki wulkan który sobie kopci. Ma on powierzchnię ośmiu Warszaw.
Tak oczywiste jest że 1mld samochodów nie chodzi 24h/dobę. 
Więc podzielmy nasz wulkan samochodowy na 6, tak że niby średnio samochody są używane przez 4h dziennie.
Nasz wulkan ma powierzchnię 666,666.. czyli wszystkie samochody można wziąć jako jeden wulkan o powierzchni warszawy ?

chyba że wziąć, że wydech-rura z której kopci auto ma 5cm2, co daje 5 mld cm2 co daje 0.5km2 albo 500 000m2
co można przybliżyć do 500 hal magazynowych....ale auta nie chodza 24h/dobe więc podzielmy na 5.
Daje nam to 100 hal
Zostają jeszcze samoloty + przemysł+centralne ogrzewanie.
Strzelam, że licząc tylko kominy + rury wydechowe da 300 hall kopcącego spalinami wulkanu.
powierzchnia kuli ziemskiej to 500 mln km2 czyli jakies 500mld hall magazynowych.

Czy to jest dużo ? 
Czy 300 hall zakopci 500mld hall magazynowych ?

tak wiem rośliny, oceany itd

ale, nudzi mi się w robocie ;p

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika SurvivorMan

Dla mnie to tylko

Dla mnie to tylko usprawiedliwianie działalności pędzącego po trupach za forsą pasożyta, zwanego potocznie "cywilizowanym człowiekiem"... Pomijając już skażenie, którego skutków nie odkryliśmy nawet w 50%... Samo wycinanie prastarych lasów deszczowych, borów i dżungli (a przypomnę że na Ziemi przebiega ono w tempie 900 km² dziennie), mocno wpływa na równowagę czynników fizycznych i chemicznych w ziemskiej atmosterze... Te zaś zakłócone, mają wpływ na zjawiska na lądzie i w powietrzu... 
Cywilizowany pasożyt zapomina, że przyroda bez równowagi fizyko-chemicznej i biologicznej, przestaje funkcjonować prawidłowo i już niebawem możemy się brutalnie przekonać, co znaczy brak poszanowania dla Matki Natury!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj