Hindus zmarł po spożyciu wieprzowiny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

18-latek z Indii zmarł po zjedzeniu niedogotowanej wieprzowiny. Bezpośrednią przyczyną śmierci była inwazja pasożytniczych larw na mózg mężczyzny. Badanie wykazało, że torbiele w mózgu pacjenta wywołały bardzo niebezpieczną chorobę, znaną jako neurocysticerkoza.

Neurocysticerkoza występuje, gdy pasożytnicze larwy, znajdujące się w niedogotowanej wieprzowinie, gromadzą się w organizmie, atakując centralny układ nerwowy. Pomimo ogromnych wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł po 2 tygodniach pobytu w szpitalu. Opis przypadku został przedstawiony w czasopiśmie naukowym The New England Journal of Medicine.

 

Z artykułu wynika, że 18-latek został przewieziony do szpitala po tym, jak przeżył napady toniczno-kloniczne. Do tego typu zaburzeń dochodzi, gdy wyładowanie elektryczne wpływa na cały mózg i powoduje natychmiastową utratę przytomności pacjenta. Napady toniczno-kloniczne trwają zazwyczaj od jednej do trzech minut. 

 

Po przewiezieniu 18-latka do szpitala, lekarze zauważyli, że pacjent jest oszołomiony, co jest częstą reakcją następującą po napadach padaczkowych. Większość osób może czuć się zmęczona i zdezorientowana nawet przez następnych kilka tygodni po incydencie. Rodzice pacjenta zwrócili lekarzom uwagę, że w poprzednim tygodniu chłopak skarżył się na ból w pachwinie. Badanie wykazało, że poza obrażeniami mózgu, pacjent miał również obrzęk prawego oka.

Badanie rezonansem magnetycznym jednoznacznie udowodniło, że 18-latek miał liczne torbiele w korze mózgowej, czyli najbardziej zewnętrznej warstwie mózgu, odpowiedzialnej za myślenie i przetwarzanie informacji zebranych za pomocą zmysłów. Uszkodzenia występowały również w jego pniu mózgu, który znajduje się u podstawy organu i przesyła komunikaty między mózgiem a resztą ciała. Lekarze stwierdzili, że stopień uszkodzenia mózgu mężczyzny był jednoznaczny z negatywnymi skutkami neurocysticerkozy. Do zarażenia chorobą dochodzi, gdy pasożytnicze larwy atakują tkanki i gromadzą się w układzie nerwowym, mięśniach, skórze oraz oczach.

 

Testy w szpitalu potwierdziły, że 18-latek został zainfekowany tasiemcem uzbrojonym. Lekarze zdecydowali, że nie zastosują środków przeciwpasożytnicznych, ponieważ one zazwyczaj pogarszają stan zapalny u pacjentów, którzy mają liczne torbiele w mózgu. Leki te mogą również powodować dalszy obrzęk mózgu, nadmierne gromadzenie się w nim wody oraz utratę wzroku. W związku z tym pacjent był leczony przeciwzapalnym steroidowym deksametazonem, który jest powszechnie stosowany do łagodzenia alergii oraz medykamentami przeciwpadaczkowymi. Niestety, wszystkie starania lekarzy poszły na marne, ponieważ 18-latka nie udało się uratować.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika PiotrSSS

A ludorzerca zadławił się

A ludorzerca zadławił się ludzkim mięsem.

 

Podobno ok 200'000 ludzi umiera rocznie z powodu ŚLIMAKÓW.

To nie żart. Oczywiście mam na myśli powikłania po zjedzeniu ślimaków (przenoszą choroby i jaja pasożytów), a jako potrawa to te często są niedogotowane (bo tracą smak).

Portret użytkownika Esteban

Na trzech polskojęzycznych

Na trzech polskojęzycznych portalach tzw. głównego nurtu, podano informację, że ów nieszczęśnik był wegetarianinem a zakażenie spowodowane zostało przez kontakt z wodą zawierającą larwy tasiemca. Albo autor tego tekstu jest wojującym trawiżercą, albo nie potrafi korzystać z tłumacza google albo taka jest ogólna jakość przekazu informacji. Osobiście uczczę to obuadem z dobrze wysmażony schabowym Biggrin z kangura :-D:-D:-D:-D

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika pilippek

haha dobre dobre..!

haha dobre dobre..! Smile

przypomina mi się ten wyniosły artykuł admina ktory mowil ze w Polsce nie ma juz wolnosci bo rolnik bez pozwolenia świniaka ubił :) 

 

 

wy za to sami w sobie jesteście robakami, co?

Portret użytkownika Kangur.

Kilku "świadomych"

Kilku "świadomych" ubóstwiających swoje cielska, próbowało uświadomić swoje psiaki i zaczęło je przerabiać na wege-pieski, niestety pieski zaprotestowały i nie przeżyły...to dopiero "świadomość", prawda...?

PS ja akurat lubię swoje ciałko ... lubię też usmażone ciałko świnki *biggrin* Nie myśl, że skoro nie jesz pysznego mięska, będziesz żył wiecznie.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj