Herbata jest jeszcze zdrowsza niż przypuszczano

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Dobre wieści dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia dnia bez wypicia filiżanki lub kubka ulubionej herbaty – dotyczy to jednak niesłodzonego napoju. Dlaczego picie herbaty jest takie zdrowe dla naszego organizmu? To przede wszystkim sprawa drogocennych przeciwutleniaczy, które znajdują się w naparze.

 

Katechiny to przeciwutleniacze, które posiadają liczne cechy prozdrowotne. Występują w wielu owocach i warzywach, ale również w niemal każdej odmianie herbaty: czarnej, zielonej czy owocowej. Katechiny zapobiegają chorobom przewlekłym, zmniejszają stany zapalne oraz biorą istotny udział w naprawie komórek naszego organizmu. Z tego powodu regularne picie herbaty oznacza dla nas:

Mniejsze ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów

Udowodniono naukowo, że osoby, które codziennie piją niesłodzoną herbatę, posiadają tym samym niższe ryzyko zachorowania na raka skóry, prostaty, płuc oraz piersi. Szczególnie zdrowa jest czarna herbata, którą pijemy jeszcze wtedy, gdy jest mocno ciepła – zapobiega to powstawaniu raka płaskonabłonkowego.

Ochrona przed cukrzycą

Picie każdego dnia niesłodzonej herbaty może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę. Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Asia Pacific Clinical Nutrition czarna herbata może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi, np. po spożyciu deseru.

Zdrowe serce

Właściwości przeciwzapalne przeciwutleniaczy zawartych w herbacie poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego, przynosząc tym samym ulgę naszemu sercu. W tym celu możemy pić dziennie nawet trzy filiżanki czarnej herbaty.

Regulacja snu

Osoby, które mają problemy z zasypianiem w nocy i są stale senne w ciągu dnia, powinny spróbować codziennego relaksu, popijając przy tym filiżankę herbaty. Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Integrative Medicine Research picie herbaty pomaga w regulacji naszego rytmu okołodobowego, stanowiąc naturalny środek terapeutyczny w łagodnych zaburzeniach snu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wujek21

Nie wyobrażam sobie dnia bez

Nie wyobrażam sobie dnia bez herbaty, czy to zwykła czarna, zielona, roibos czy inne ziołowe koperki i morwy;) A jedna z najzdrowszych to chyba skrzyp polny, pełno tego teraz na łąkach rośnie, wystarczy pogotować w garnku koło 5-10 min potem zostawić do ostygnięcia i odcedzić, rewelacyjna jest mrożona.

Portret użytkownika Solo8o

Nie powiedziałbym, że taka

Nie powiedziałbym, że taka zdrowa. Bo jest to esencja z glinu i fluoru, a jaki ma to wpływ na społeczeństwo to wystarczy spojrzeć na Angoli. Poza tym więzienny czaj swój efekt zawdzięcza nie tylko teinie ale w dużej mierze właśnie zawartemu w herbacie fluorowi.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Piotrek

Witam  , jaką herbatę czarną

Witam  , jaką herbatę czarną polecasz,  chodzi mi głównie o te japońskie herbaty.

I z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. 

P.S.

Moje ulubione herbaty czarne (tylko sypane) , to Nuwara Eliya oraz Darjeeling i tylko marki Basilur.Herbaty w/w marki są pakowane w hermetyczne torebki,  dzięki czemu zachowują wspaniały aromat i smak .Jakością smaku biją na głowę herbaty sprzedawane na wagę w galeriach handlowych i kosztują o połowę mniej- gorąco polecam,  Piotrek 

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Medium

  Rośliny, z których

  Rośliny, z których wytwarzany jest napój rosną jednak w glebie bogatej w aluminium, czyli glin, który podobnie jak inne substancje przenika do herbacianych krzewów i kumuluje się w nich, przez co nieduże ilości aluminium znajdują się również w herbacianym suszu.

Glin  jest nieprzyswajalny, a więc nieszkodliwy, jednak połączony z sokiem z cytryny zmienia się w dobrze wchłanialny cytrynian glinu, ponieważ kwas wypłukuje z fusów aluminium, które następnie przechodzi do naparu. Podobna reakcja zachodzi również, gdy gotujemy bigos w aluminiowym garnku. 

https://www.doz.pl/czytelnia/a11630-Czy_herbata_z_cytryna_jest_szkodliwa_dla_zdrowia 

Portret użytkownika minoduesp

Za to w pestach owoców (np.

Za to w pestach owoców (np. jabłek) jest śmiertelna trucizna cyjanowodór ... tyle ,że aby komuś to zaszkodziło , to musiałby ich zjeść (tych pestek) całe wiadro na raz ! I tak samo jest z tym aluminium rzekomo przenikajacym z garnków , puszek , pokrywek na jogurtach czy herbaty z cytryną . Musiałabyś zjeść ten garnek razem z bigosem aby Ci zaszkodził ( wtedy to raczej napewno..) Glin (aluminium ) w Polsce produkowany jest z .. gliny (stąd nazwa) a ta występuje powszechnie w glebach na których prowadzi się uprawy rolne i co ... wszystkie zborza , warzywa i owoce tęż są "zatrute" tym metalem ? Nie wydaje mnie się ... 

Różni pseudonaukowcy sieją FERMENT swoimi "odkryciami" ale nie należy we wszystko wierzyć . 

Strony

Skomentuj