Henry Kissinger wezwał Ukrainę do zakończenia wojny i oddania terytorium Rosji

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej opinii, że Ukraina powinna się poddać Rosji i w konsekwencji oddać kolejne części swojego terytorium. Taką opinię wygłosił właśnie słynny Henry Kissinger.

 

Najpierw francuski prezydent Emmanuel Macron stwierdził, że "nie wolno upokarzać Rosji" wojną na Ukrainie, co sugerowało znalezienie pola do negocjaci z Putinem. Potem coś podobnego i poddanie się Ukrainy, sugerował kanclerz Niemiec, Olaf Scholz. Nasze polskie huraoptymistyczne podejście do Ukrainy, nie znajduje zrozumienia najważniejszych krajów z Unii Europejskiej.

 

Warto zauważyć, że te dwa mocarstwa europejskie mówią ostatnio jednym głosem jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie i nie jest to bynajmniej głos zbieżny z tą bezwarunkową miłością proukraińską, którą prezentują nasi "słudzy narodu ukraińskiego". Polacy oddali czołgi, ale Niemcy ani myślą dać nam w zamian Leopardy. Po prostu osłabiliśmy się mimo sytuacji politycznej.

 

Teraz głos w sprawie rozwiiązania kryzysu na Ukrainie zabrał słynny Henry Kissinger, ciemna persona z Komisji Trójstronnej i były Sekretarz Stanu USA. Podczas obrad u dziadka Klausa Szwaba z WEF w szwajcarskim Davos, niemal już stuletni polityk oświadczył, że trzeba szukać rozwiązań i Ukraina musi się pogodzić z utratą terytorium, bo ważne jest zachowanie równowagi strategicznej w Europie, a ta została właśnie zakwestionowana.

 

Henry Kissinger pamięta jeszcze czasy gdy tą równowagę zapewniał ZSRR, ale po jego upadku przynajmniej w zasięgu euroazjatyckim, potęgą jest Rosja i zapewne zdaniem Kissingera jej nadmierne osłabienie jest ryzykowne. Oczywiście to amerykański sposób widzenia spraw, bo osłabienie Rosji na kampanii ukraińskiej, może skutkować nawet podziałem Federacji Rosyjskiej, na czym niewątpliwie w regionie zyskałyby Chiny, a tego Amerykanie z pewnością woleliby uniknąć za wszelką cenę.

 

Nie można zatem wykluczać, że wkrótce ktoś nakaże Ukraińcom zakończenie tej wojny, co będzie wiązało się z utratą kolejnych, uprzemysłowionych regionów Ukrainy. Dla Rosji będzie to wyjście z twarzą osiągając cele w postaci korytarzu lądowego z Rosji na Krym i uruchamiając strategiczny kanał ze słodką wodą dla półwyspu. Jeśli do tego dojdzie będzie to też kolejny już rozbiór Ukrainy w XXI wieku i zapewne nie ostatni.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Kto popiera wojny już na

Kto popiera wojny już na siebie i swoją rodzine wydał wyrok , a dlaczego  , to wszystko wyjaśnia:

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Izajasza 34: Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

To słowa Jezusa :

Rzymian 15:  Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano+ dla naszego pouczenia,+ abyśmy przez naszą wytrwałość+ i przez pociechę+ z Pism mieli nadzieję.+

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika jaceks77

Widzę , że tu sami po

Widzę , że tu sami po rosyjscy, wiedząc jak na temat żołnierzy niezłomnych wypowiadali się ruscy i ich poplecznicy w latach po II wojnie światowej (czyli podobnie jak o obecnych obrońcach na Ukrainie) uważam, że naleźy wspierać Ukrainę, ruscy chcą być imperium , ale mają gliniane nogi, tylko strach powoduje, że jeszcze walczą, w sumie zawsze budowali swoje wojny na strachu, casus Gruzja. Mogli żyć w pokoju ale im ciągle marzy się imperium. Powinni poczytać przepowiednie, po wojnie która wyjdzie od Rosji pozostanie tylko małe państewko moskiewskie. I ja jestem za , bo mordują jak wcześniej, kraj bez kultury budujący władzę na strachu. Kto zna historię będzie przeciw Rosji.

Portret użytkownika Kot732

Historia pokazuje że Rosja

Historia pokazuje że Rosja zawsze była napadana od zachodu, zawsze na tym syfilizowanym zachodzie znajdzie sie jakieś "Hitlerek" , tym razem główny hitlerek jest za oceanem, ale oceany dziś już nie chronią jak kiedyś.

Poziom bezczelnosci i zbydlęcenia zachodu przekroczył wszelkie granice, Rosja sprzedawała im surowce i żarcie, a oni broń i bazy pod rosyjskie granice, szkolenie faszystów na Rosję i macie pretensje że sie skończyło ? Skończy sie na gruzach syfilizowanego zachodu  Biggrin To łajdacki zachód zaczął tą wojnę, ale skończy ją Rosja, jak zawsze  Biggrin

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika mateusz

Rosja jest większa od Polaki

Rosja jest większa od Polaki 55 krotnie i nie ma prawa napadać na obcy kraj. Rosja ma bardzo dużo ternu nie zagospodarowanego, po prostu może budować setki lat swój kraj bez szkody dla innych. Co to za kraj który napada na sąsiada jak podbije jednego to nie skończy.

Portret użytkownika Kot732

To nie jest tak, ogromna

To nie jest tak, ogromna powierzchnia Rosji to wieczna zmarzlina, tajga, góry, słaba ziemia na ktorej słońce swieci przez 3 miechy w roku - weź miotłę, grabie, pług i se tam gospodaruj, to po pierwsze.

Po drugie, Rosja nie może sobie pozwolić, żeby natowsko-faszystowskie gnidy instalowały wyrzutnie rakiet, kilkaset kilometrów od stolicy, natowskie świnio-psy, to by chiały mieć Moskwę w zasięgu artylerii nawet, nikt w Rosji nie będzie taki jebnięty, żeby do tego dopuścić.

To może Rosja wynajmie Chińczyków, którzy zbudują 100 mil od Washingtonu, taką sztuczną wyspę i Rosja tam wpierdoli hipersoniki, artylerię i opl bedzie fajnie, USrael to przecież też duży teren, nie powinien sie dopierdalać do jakiejś małej sztucznej wysepki co nie ?  Biggrin

Już zapomnieliscie, jak sie USrael zesrał z powodu Kuby ? A jak to samo robi Rosja to be ? Taki chuj  Biggrin

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika Gość2022

"To nie jest tak, ogromna

"To nie jest tak, ogromna powierzchnia Rosji to wieczna zmarzlina, tajga, góry, słaba ziemia na ktorej słońce swieci przez 3 miechy w roku - weź miotłę, grabie, pług i se tam gospodaruj, to po pierwsze." Rusku, to po pierwsze już cię "kasuje" z rozmowy... Geografia w polskiej szkole jest traktowana po macoszemu i to jest efekt - g*wno wiesz, skoro takie pierdoły piszesz i nawet nie potrafisz trzeźwo porównać, żeby zobaczyć jak twoi ruscy są nieudolni. 140 mln ludzi i 17 mln km2, całe południe Rosji europejskiej i azjatyckiej to ogromne obszary stepów doskonałe dla rolnictwa. Mają wszystkie zasoby, jakie można sobie wyrobrazić, a już z samej gospodarki leśnej mogliby mieć ogromne dochody na mieszkańca... Ale nie... Ruscy od zawsze nie wiedzieli jak się zorganizować, ani jak rządzić... Najpierw caraty, potem komuchy, teraz postkomucho-naziole... I dlatego jest Rosja A (Moskwa i Petersburg), Rosja B (kilka miast) i cała Rosja C. PKB per capita to niecałe 12 tys. dol. USA dla przykładu: 330 mln, jakieś 9 mln km2 i prawie 70 tys. dol. na głowę... przy tym także połowa kraju to Góry Skaliste, pustynie i Alaska... A jednak można to mądrze zagospodarować, tylko trzeba mieć łeb inny niż ruski. A tak w ogóle skoro UE to syf to czemu się nie przeprowadzisz do Rosji? Będzie ci tam super, jedz pod Workute.

Portret użytkownika Q

To powiedz czemu przez

To powiedz czemu przez poprzednie stulecia owa "wielka" Rosja nie robiła nic innego poza napadami na sąsiednie kraje by je włączyć do swojego terytorium , podbić i kontrolować w pełni ? Czym był ZSRR ? Kto był jednym z zaborców ? Kto okupował Polskę po 1945 r. przez 46 lat ? Kto eksportował komunizm na cały świat , od Kambodży , Laosu , Wietnamu i Chin aż po Kubę ? Po co wymyślono komunizm i jaki był jego cel ? Znasz odpowiedzi na te pytania ?

Komunizm był poto by inni pracowali na dobrobyt Rosji radzieckiej !

Portret użytkownika Kot732

komunizm do zachodni

komunizm do zachodni wynalazek, wymyślony w celu zniszczenia Rosji. Ale nie dał rady. Skończy sie tak, że komunizm zniszczy zachód, a nie Rosję   :D

Po za tym, co ty mozesz wiedzieć o okupacji, zapytaj sie może rodziców, czy woleliby żyć w PRL, czy w Generalnej Guberni  Biggrin

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika Kot732

Rosja i tak sobie weźmie tyle

Rosja i tak sobie weźmie tyle terytorium Usrainy ile chce, żadne "pozwolenia" od gadów jankeskich nie są tu potrzebne.

A pokój będzie wtedy, kiedy faszyści ukraińscy zostaną wycięci w pień.

Sława Wielkiej Rosji ! Na pohybel kurwom natowsko-unijno-faszystowskim.

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Strony

Skomentuj