Henry Kissinger ostrzegł, że Państwo Islamskie i irański imperializm mogą doprowadzić do wojny nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Były doradca ds. bezpieczeństwa USA oraz zwolennik utworzenia Nowego Światowego Porządku Henry Kissinger uważa, że konflikt na Bliskim Wschodzie może szybko przerodzić się w wojnę z użyciem broni jądrowej. Terroryści z ISIS, Iran i Rosja postrzegane są jako zagrożenia dla pokoju na świecie.

 

Sytuacja na Bliskim Wschodzie nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się to wydawać. Po pierwsze, konflikt w Jemenie, Syrii i Iraku to nic innego jak wojna pośrednia między Arabią Saudyjską i Iranem, czyli między sunnitami i szyitami. Iran wspiera syryjską i iracką armię w walce z ISIS, bojowników Huti w Jemenie i Hezbollah, który zagraża Izraelowi. Z kolei Państwo Islamskie i al-Kaida służą Saudom jako nieoficjalne siły w walce o Syrię i ogólnie zwalczają ugrupowania zbrojne, wspierane przez Iran.

Henry Kissinger stwierdził, że Izrael i państwa sunnickie czują się zagrożone przez ISIS a w szczególności przez Iran, który jest jednym z najpotężniejszych państw w tym regionie. Wspomniał również o tym, że ta islamska republika wspiera Hezbollah, ruch zbrojny Huti w Jemenie a także Hamas w Strefie Gazy.

 

Obecna sytuacja może doprowadzić nawet do wojny jądrowej. Choć Iran zgodził się ograniczyć swój program nuklearny, kraj nie ma zamiaru negocjować w innych kwestiach, takich jak np. rozwój technologii rakietowej. Z kolei Arabia Saudyjska chce zakupić broń jądrową (lub już tego dokonała) od Pakistanu. Wiemy nieoficjalnie, że również Izrael posiada pewien arsenał nuklearny.

Po drugie, Rosja zaangażowała się w wojnę w Syrii. Według Kissingera, Władimir Putin chce przede wszystkim obronić swój kraj przed terrorystami i obawia się, że Syria przekształci się w drugą Libię. Jednocześnie zaznaczył, że Stany Zjednoczone od czterech dekad starały się zaprowadzić porządek na Bliskim Wschodzie a interwencja Rosji właśnie zniszczyła tę geopolityczną strukturę.

 

Według niego, Zachód musi teraz stworzyć zupełnie nową strategię a zniszczenie Państwa Islamskiego powinno być priorytetem - pokonanie islamskich terrorystów jest obecnie ważniejsze niż obalenie rządów Baszara al-Assada. Jakieś znaczące porozumienie czy pojednanie Rosji i USA raczej nie jest możliwe - Kissinger powiedział, że ograniczenie działań zbrojnych Rosji przeciwko terrorystom w Syrii może pozwolić uniknąć kolejnej Zimnej Wojny.

 

Amerykanie najprawdopodobniej nie pozwolą Rosji zbudować na Bliskim Wschodzie własnego porządku. Były doradca ds. bezpieczeństwa USA wskazał, że bojownicy ISIS powinni zostać pokonani przez państwa sunnickie lub wojska innych państw za wyjątkiem "imperialistycznego Iranu", czyli sojusznika Rosji. Oba państwa są po prostu traktowane jako zagrożenie dla interesów Zachodu.

 

Rosyjskie wojska na Bliskim Wschodzie (Syria) są poważnym wyzwaniem, z którym USA nie miały do czynienia od ponad 40 lat. Henry Kissinger podsumował, że Stany Zjednoczone muszą zdecydować jaką będą grać rolę w XXI wieku. Konflikt na Bliskim Wschodzie ma być dla Amerykanów największym sprawdzianem, który zadecyduje o przyszłości całego świata.

 

 

Na podstawie: http://www.wsj.com/articles/a-path-out-of-the-middle-east-collapse-1445037513

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Faustino

Ten żyd illuminat czlonek

Ten żyd illuminat czlonek zadu światowego stoi za tym wszystkim razem z rotszyldami Brzezińskim rockeffelerem I paru innymi nienawistnikami talmudycznymi. To oni planuja 3 wojne swiatowa. Muzulmanscy imigranci maja być koniem trojanskim rozsadzajacym Europe od środka w celu wywołania kryzysow zamieszek wojen domowych, a wreszcie zapalnikiem 3 wojny światowej, której celem jest zaprowadzenie nowego porządku świata I zniszczenie państw narodowych wymieszanie ras zniszczenie państw narodowych reset finansow zasuplanych juz całkowicie oraz wprowadzenie oficjalnie 1 rzadu światowego komunistycznego zydomasonskiego by kontrolowac reszte zniewolonych gojow - bydlat - niewolnikow.... Zgodnie z planem nakazem Alberta Pikea I jego wizja zaprowadzenia lucyferjanizmu na swiecie. Ich agendy: Bilderberg klubu rzymski klub 300 oraz Soros, usilnie pracuja nad tym...

Portret użytkownika bar

Dla tych co nie umieja czytac

Dla tych co nie umieja czytac miedzy wersami to zadluzenie kraju spycha go do roli sluzacego. A przypomne cale dobrodziejstwo ue ze Polski dlug wynosi 4 biliony zlotych razem z dlugiem ukrytym jest to 200% pkd. Dziekuje ci po i psl ze doprowadzilas do stanu sztucznej wegetacji polskich finansow. A wszyscy popierajacy ue i ich zapomoge pragne wyedukowac, te drogi i mosty tak chwalace unijna dotacje zostaly zbudowane z naszych pieniedzy i niesplaconych kredytow. Przyklad inwestycja 100 zl, inwestor musi posiadac wklad wlasny 30% tj. 33.3 zl na reszte daje unia ( ale tez nie ze swojej kasy tylko z tego co panstwo wplacilo), inwetor nie ma tej kasy wiec bieze kredyt (pytanie gdzie) te 33,3 po splacie przewyzsza wartosc inwestycji. Taka chwilowka od uni, w sumie unia nic nie dala a wrecz przeciwnie zarobila. Dlug publiczny rosnie bo trzeba spacac kredyty a unia jeszcze sie tym szczyci. Jedyna gospodarka w europie ktora zbilansowala swoj budzet to spadkobiercy faszystow a zrobili to na rok nim to zaplanowali (grecja czy raczej grecy bez jajowni dali sie podejsc i uwiezyli ze wyjscie z dlugu naprawi im nowy dlug. Przy okazji stracili kontrole nad swoimi finansami, zeby nie byc goloslownym to juz sprzedali faszyta wszystkie swoje lotniska. Polsko obudz sie, nasz dlug lichwiarski jest nie do splacenia. Tylko droga Islandii nas wyzwoli

Portret użytkownika Savo

Ten czerstwy żydek znów

Ten czerstwy żydek znów straszy. Oczywiście oni wszyscy prą na wojnę w tempie nieubłaganym, ale już coraz mniej powietrza w ich poczerniałych z nienawiści płucach. Wiedzą już dobrze, że ostatnie rozdanie nie będzie należeć już do nich.

Portret użytkownika Jan Pastafarian

"...Państwo Islamskie i

"...Państwo Islamskie i irański imperializm". Demencja starcza czy niezgłębiony cynizm tego starego żydowskiego repa?! Państwo Islamskie - zgoda, te rezuny nikomu nie popuszczą - ale jeśli rebe Kissinger mówi o "imperializmie" to z pewną taką bezczelnością pytam: czy nie bliższa pańskiemu ciału jest - a jeśli mimo wszystko nie jest to na pewno powinna być!! -  amerykańska, w ostateczności rosyjska "rubaszka", panie Henry?!!                             Daremne żale, prożny trud, 
bezsilne złorzeczenia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów, 
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Pers jądra zbiera już od lat 
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "Słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy
Na Łono Abrahama Los
wyśle gatunek wszawy...

Portret użytkownika inzynier magister

W Polsce jest jakiś skopany

W Polsce jest jakiś skopany system i wszyscy normalni ludziew wiedzą że coś jest nie tak, proszę zobaczcie jak niezwykły jest w Polsce ustrój ! Jak są ujawniane jakieś przekręty to reżim PO/PSL nic nie sprawdza ale chce karać tych co ujawniają, to oznacza że system jest totalitarny i komunistyczno hitlerowski ! Ewa Kopacz, Najwyższa Izba Kontroli, a także Kulczyk Investments – nikt nie chce komentować nowych nagrań. O taśmach – na których utrwalono rozmowy nieżyjącego już Jana Kulczyka z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem oraz szefem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim – milczą również mainstreamowe media.Nowe, nieznane dotychczas nagrania, zostały ujawnione w środę przez Anitę Gargas oraz Cezarego Gmyza, dziennikarzy śledczych Telewizji Republika. Są to trzy rozmowy Jana Kulczyka. Biznesmen potykał się między innymi z politykami Platformy Obywatelskiej, a dyskusja dotyczyła chociażby prywatyzacji Ciechu.Ewa Kopacz, pytana przez dziennikarzy o ujawnione nagrania, powiedziała tylko, że zapozna się z nowymi taśmami. Tłumaczyła jednocześnie, że w nagraniach jest coś, „czym powinien zająć się prokurator”, to jest to sprawa dla prokuratora a nie dla polityka. – Jeśli tam nie ma nic, co byłoby zajęciem dla prokuratora, to znaczy, że te taśmy wykorzystywane są do gry politycznej – dodała.Do sprawy nie chce odnosić się również Najwyższa Izba Kontroli. – Nie komentujemy nielegalnych podsłuchów – oświadczyła Dominika Tarczyńska rzecznik NIK.
http://niezalezna.pl/72158-tasmy-kulczyka-wywolaly-panike-kopacz-nik-mainstream-wszyscy-nabrali-wody-w-usta

Gdyby nie wybory to już byśmy mieli podatek katastralny, kopalnie całkiem pozamykane a emigracja zarobkowa polskich młodych niewolników trzy razy większa od tej strasznej obecnej !Zobaczcie film całkiem świeżutki o elitach !!! Szejkowie pierdzą gazami w twarze stewardes i je gwałcą i nikt im nic nie mioże zrobić !!!
Above The Law: A Psychopathic NWO Machine
https://www.youtube.com/watch?v=pvfO4CNjEDk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 777

W Polsce właśnie zaatakowali

W Polsce właśnie zaatakowali Polaka Kukiza, ataku dokonano przez podstawionego polskojęzycznego niemiaszka Zonenberga ! Początkowo nie miałem pojęcia kim jest Adrian Zandberg. Wydawało mi się, że to człowiek ideowy. Jednak kiedy zobaczyłem go w koszulce z Marksem zmieniłem zdanie. Pamiętam trochę komunizmu, mój dziadek został zamordowany przez bolszewików we Lwowie. Dla mnie noszenie koszulki z Marksem jest jednoznaczne z noszeniem koszulki z Hitlerem. Zaciągnąłem o nim więcej informacji, z punktu widzenia demokracji jest zagrożeniem - powiedział Paweł Kukiz podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.
http://niezalezna.pl/72150-zandberg-zagrozenie-dla-demokracji

Strony

Skomentuj