Hegemonia anglo-amerykańska

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

W roku 1990 Bush Senior przemawiał w siedzibie ONZ na temat nowego porządku świata, to wówczas po raz pierwszy na poważnie podjęto ten temat, podjęto temat globalnego ładu i konkretnych przemian polityczno ekonomicznych. Wówczas słuchając przemówienia Busha Seniora, które notabene polecamy każdemu, można było być nie co zagubionym, ponieważ ostatecznie o co może chodzić z tym nowym porządkiem świata. Dziś już wiemy, że wyżej przytoczone określenie to przede wszystkim dominacja Londynu i Waszyngtonu nad resztą świata, to coś na wzór imperium Amerykańsko-Brytyjskiego.

Przy tej okazji niech nas nie zmyli pozorne wychodzenie Wielkiej Brytanii z UE i tego typu wydarzenia, ponieważ ten kraj i USA to dwa imperia najbardziej owładnięte przez Masonerię a co za tym idzie Iluminatów. Mało tego Wielka Brytania to główna siedziba tych tajnych organizacji. Wielka Brytania trzyma w garści czy też szachu Stany Zjednoczone Ameryki Północnej a to za sprawą finansów, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że USA to kolonia Brytyjska, ponieważ wszystkie najważniejsze decyzje zapadają właśnie tam.

"Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciwko niemu w czasach nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia, bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja. Widzę w niedalekiej przyszłości nadciągający kryzys, który niepokoi mnie i wywołuje drżenie o bezpieczeństwo mojego kraju. Na tron wprowadzono korporacje, co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza będą dążyli do przedłużenia swojego panowania wykorzystując przesądy ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w jednych rękach a nasz kraj zniszczony." Abraham Lincoln.

nglo Amerykański nowy porządek świata. Dlaczego zatem nazywa się to w ten sposób a nie po prostu dominacja wyżej wymienionych dwóch mocarstw? Otóż to wszystko jest elementem gry psychologicznej, jeżeli społeczeństwa na innych kontynentach czy też sama UE otrzymają informację, iż powstaje coś na kształt nowego ładu globalnego wówczas każdy będzie widział tam dla siebie miejsce, zatem w dalszej kolejności będzie chętny, aby do tego projektu dołączyć. UE obecnie to nie jest już ten sam twór, co początkowo, nie oszukujmy się, tutaj powoli rodzi się dyktatura narzucana ościennym krajom. Jednak wracając do meritum, slogan nowy porządek świata jest bardziej chwytliwy niż owa hegemonia Anglo Amerykańska, a właśnie o nią tutaj tak naprawdę chodzi.

 

Dzisiejszy artykuł rozpoczęliśmy od przytoczenia fragmentu wypowiedzi Abrahama Lincolna, który wyraźnie przestrzega przed światowa finansjerą. Stwierdza on jasno, że gdy już raz dojdzie ona do władzy to owej władzy nie odpuści i nie odda. Wielu analityków i politologów sądzi, że była to jedna z wypowiedzi, które zadecydowały o zamordowaniu Lincolna. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku JFK, który również został usunięty, ponieważ ośmielił się publicznie sprzeciwić globalnej tyrani ukrytych elit. Niestety taki jest świat, w którym tutaj mamy do czynienia z władzą za tronem, cała reszta to tylko marionetki, które w razie potrzeby zostają zastąpione nowymi.

 

Wall Street jest właśnie jednym z tych miejsc. Nie dawno pisaliśmy artykuł, który poruszał dość kontrowersyjny temat a mianowicie dowodziliśmy, że Barack Obama to tak naprawdę pracownik Wall Street a co za tym idzie światowej finansjery. Bankierzy i hegemoni ekonomi to ci ludzie, którzy zawładnęli USA, Wielką Brytanią, Kanadą czy również i głównymi organami takich organizacji jak Unia Europejska czy Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ktoś kiedyś powiedział, że każdy ma swoją cenę, niestety w dużej mierze ma to przełożenie na świat polityki i polityków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: tomasz_m
Portret użytkownika tomasz_m

Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Jak się ludziom dostatecznie

Jak się ludziom dostatecznie głęboko wbije w głowę, że są poddanymi to "hegemon" nawet nie będzie musiał grozić bronią byśmy posłusznie pracowali za grosze a w odpowiednim czasie poszli na rzeź.Tego "hegemona" - potwora karmimy swymi myślami i strachem, dlatego jak się mu utnie 1 łeb to zaraz 7 kolejnych w tym samym miejscu odrasta. Zasada jest prosta - jak postępujesz na swoim poziomie - na to samo pozwalasz tym na górze. Kradniesz,  to oni też kradną, po trupach do celu - postępują identycznie na górze. Inaczej ten system nie mógłby się utrzymać.

Nie można piramidy budować u góry z prostokatnych, stabilnych klocków a na dole ze swobodnych ...kulek.

Portret użytkownika inzynier magister

Jest niebezpiecznie, w USA

Jest niebezpiecznie, w USA już oskarżają wszystkie niewygodne portale i strony internetowe o Fake News, czyli wszystko co nie po linii eNWowców będzie oskarżane o rosyjską agenturę ! Nawet ustawę już cichaczem przepchnęli w tym kierunku, spieszą się zanim Trump obejmie urząd ! Ciągle jest grozba że zamordują Trumpa bo cała ta wścieklizna idzie od nich po przegranych wyborach ! Oficjalnie najbardziej satanistycznym krajem swiata jest USA ! Jest film nawet o tym że co chwile a USA otwiera się świątynie szatana ! Wiadomo już że włade w USA przejęli ludzie jedzący ludzkie mięso i robiący jeszcze gorsze rzeczy !!

Pizzagate - SKANDAL władzy w Ameryce + twittergate

https://www.youtube.com/watch?v=DnWhG3P5qPA

Dlatego tak ważne byśmy się jednoczyli w obliczu zagrożenia ze strony lucyferianskich elit ! Nasząjedyną nadzieją jak w gwiezdnych wojnach jest Krolowa Nieba Maryja Dziewica i Jezus Chrystus Zbawiciel świata ! Do tego należy sięmodlić do Ducha Świętego ! Koronka do Miłosierdzia Jezusa i modlitwa różańcowa mogą pokonać ataki tych opętanych tajnych towarzystw ! W POolsce mamy pełno takich polityków którzy się wysługują im !

http://popotopie.blogspot.com/2015/10/co-takiego-dzieje-sie-w-polsce-ze-jako.html

Ich bronią jest też homoseksualizm i szaleństwo choroby umysłowej gender ! Jeżeli ktoś chce nas po cichu wykończyć to ci którzy promują choroby umyslowe seksualnych wykolejeńców ! "Mówienie prawdy o homoseksualizmie wzbudza w lewackich działaczach prawdziwą wściekłość. Homolobby pragnie bowiem zachować wyłączność na narrację na temat własnego środowiska. Próby spojrzenia z innej strony, to przejaw „mowy nienawiści” i „dyskryminacji”. Nic dziwnego, że wystawa „Stop dewiacji” atakowana jest przy każdej możliwej okazji.Przygotowana przez Fundację Życie i Rodzina wystawa „Stop dewiacji” od sierpnia prezentowana jest w wybranych polskich miastach. Na banerach prezentowane są informacje na temat homoseksualizmu, w tym mowa o praktycznych skutkach realizacji postulatów zgłaszanych przez lobby LGBT. Dane to wynik badań naukowych przeprowadzonych przez Family Research Institute w stanie Kolorado, USA. I choć mowa o faktach, każda wystawa jest mocno oprotestowywana, a nawet niszczona. : http://www.pch24.pl/czas-powstrzymac-dewiacje-,47771,i.html#ixzz4S8tLOAm6

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj