Na Hawajach wprowadzono stan wyjątkowy z powodu komarów, które mogą przenosić dengę i wirus Zika

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na terenie Hawajów zarejestrowano ponad 250 przypadków zakażenia dengą. Władze obawiają się, że komary Aedes aegypti, które przenoszą gorączkę, mogą również rozprzestrzeniać wirusa Zíka. Gdyby doszło do tego, że wyspy hawajskie staną się jednym z ognisk tego wirusa, spowoduje to dramatyczny spadek przychodów z turystyki.

 

Władze amerykańskiego stanu Hawaje wprowadziły stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby przypadków zachorowań na gorączkę denga. Epidemiolodzy są pewni, że to oznacza również zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa Zika.

 

Gubernator David Ige zauważył, że nie zarejestrowano jeszcze na Hawajach przypadków przenoszenia wirusa Zika, ale mogą przebywać osoby zarażone. Stwierdził też, że można bezpiecznie odwiedzać archipelag. Władze przyznają jednak, że komary, które przenoszą gorączkę denga, mogą również przenosić wirusa Zika. Wprowadzenie stanu wyjątkowego tłumaczone jest zaś jako sposób na przyciągnięcie dodatkowych funduszy na walkę z komarami.

Zika to wirus, który nagle został odkryty przez media głównego nurtu. Jest to ostra choroba zakaźna typowa dla małp, czasem przenoszona przez komary też na ludzi. Jej przebieg charakteryzuje się gorączką i jest porównywalny do przejścia grypy. Wirus jest najbardziej niebezpieczny dla niemowląt i nienarodzonych płodów, u których rzekomo wywołuje małogłowie - mikrocefalię. Z pewnością zniechęci to przyszłych rodziców do posiadania potomstwa, a branżę turystyczną czeka kolejny trudny rok.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

W swoim artykule

W swoim artykule opublikowanym w lipcu tamtego roku. WHY DOES PENTAGON NEED LABORATORIES IN UKRAINE? NAPISAŁEM:
"Następnym etapem rozwoju ukraińskiej demokracji może być przypadkowa epidemia wirusa"
No i proszę:
"Ponad 20 ukraińskich żołnierzy zmarło, a ponad 200 kolejnych w krótkim czasie trafiło do szpitala ze względu na nowy śmiertelny wirus, który jest odporny na wszystkie leki.
Wywiad Donieckiej Republika Ludowej poinformował, że kalifornijska Grypa wyciekła z tego samego miejsca, w których były przeprowadzone badania nad tym wirusem. Laboratorium znajduje się w pobliżu miasta Charków i jest bazą amerykańskich ekspertów wojskowych. Informacje o groźnej epidemii ogłosił Vice-dowódca donieckiej armii Eduard Basurin.
Na Ukrainie umarło już paręnaście osób a wirus dotarł też do Polski. Choć tutaj traktuje się go jako coś zupełnie normalnego co przydarza się wszystkim w styczniu i w lutym.
Takim przypadkowym wirusem jest też pewnie Zika.
"Oświadczam, że ostatni wypadek małogłowia i innych zaburzeń neurologicznych zgłoszonych w Ameryce Łacińskiej i podobne przypadki w Polinezji Francuskiej w 2014 roku stanowią zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym" Powiedział dyrektor generalny WHO Margaret Chan.
Tutaj wszystko zaczyna się komplikować.
Mamy bowiem wiele różnych punków widzenia, które dla zrozumienia tematu trzeba przedstawić.
Jak informuje nas Jon Rappoport w wywiadzie dla Infowars.
‘Brazylia przetestowała ponownie przypadki Mikrocefalii i w tylko sześciu przypadkach na 270 znaleźli wirus Zika. Z moich informacji wynika, że każdego roku mamy do czynienia z 25.000 tysiącami przypadków mikrocefalii w samych Stanach Zjednoczonych.’
Z drugiej strony jak czytamy na trinfinity8.com.
czytaj więcej, na: http://kontr-wywiad.blogspot.fr/2016/02/zika-i-hini-nic-kontrowersyjnego-tutaj.html 
TO szatańska BROŃ BIOLOGICZNA ROZSIANA, W CZASIE BRAZYLIJSKIEGO KARNAWAŁU I PRZED OLIMPIADĄ W RIO, kiedy wreszcie zaczniecie nazywać te rzeczy, po imieniu???

Portret użytkownika Anuradha

No proszę, takie maleństwa, a

No proszę, takie maleństwa, a potrafią sterroryzować całe Hawaje. I to bez wojska, zupełnie za darmo. Ciekawe tylko skąd się tam wzięły. Z Ameryki na Hawaje to trochę daleko jak na małego komara. Poza tym znów możliwość "popisu" rządu w zwalczaniu komarów. Co za przewrotność, najpierw hodują w laboratoriach, a teraz zwalczają.

Portret użytkownika charis

bez przyzwolenie Tego, który

bez przyzwolenie Tego, który mnie kocha żadna bakteria, wirus nie może mnie dotknąć, a nawet jesli dotknie i bym umarł, to będzie to tylko końcem pielgrzymki. Jesteśmy tu tylko na chwilkę - pytanie kogo jesteśmy sługami i przed kim staniemy kiedyś przed swym Zbawicielem czy przed Sędzią 
 
" Mój czas jest w twoich rękach " - Psalm 31:15 UBG - jaki pokój ducha jest zawarty w tych słowach. Moja śmierć nie może przyjść nawet sekundę wcześniej niż na to nie zezwoli mój Pan. Jak wróbel nie może spaść na ziemię, bez Jego woli, tym bardziej Jego ucznia nie może dotknąć bez Jego woli, przyzwolenia. Jak dobrze mieć w Nim nadzieję. Nie muszę się bać wirusów, wojen i całej reszty, bo mój fundament wykracza poza ten świat i obecne ciało, więc nawet jesli dziś zacznie się trzecia wojna światowa, czy nadejdzie jakaś pandemia to nadal wiem, że "mój czas jest w Twoich rękach". Jeśli się boicie to przeczytajcie moją historię : http://mieczducha888.blogspot.com/2016/02/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html
 
, moi drodzy nie bójcie się 

Skomentuj