Hasbro zmienia nazwę Pana Ziemniaka, aby stał się neutralny płciowo

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Zapewne większość z was, widziała kultową produkcję studia Pixar pt. Toy Story. Jeden z bohaterów tej bajki dla dzieci, trafił niedawno na usta internautów, za sprawą nowej decyzji firmy Hasbro. Firma produkująca plastikową zabawkę w kształcie ziemniaka znaną do tej pory jako Pan Ziemniak (bądź też alternatywny wariant Pani Ziemniak), zadecydowała o nadaniu swojemu produktowi nowej, neutralnej płciowo nazwy "Potato Head"(Ziemniako-głowy). Zmiana pojawi się na pudełkach z zabawką już w tym roku.

 

Decyzja firmy jest tłumaczona chęcią unowocześnienia klasycznych marek, aby spodobały się "współczesnym" dzieciom. W rzeczywistości, oznacza to przypodobanie się lewicowym aktywistom, którzy najwyraźniej czuli się urażeni dwupłciowością dziecięcej zabawki. Stopniowe ideologizowanie szkół, zdaje się nie być wystarczające, a postępowy zachód, zaczyna wpychać swoją ideologie dzieciom do głów, już na etapie przedszkola.

Warto przypomnieć, że w ramach podobnych ruchów, Barbie porzuciła swój blond wizerunek i teraz sprzedawane są lalki o wielu odcieniach skóry i kształtach ciała. Pociągi z bajki "Tomek i przyjaciele" zawierają postaci dziewczyn, a American Girl sprzedaje teraz lalki chłopców. Są to jednak zdecydowanie mniej znaczące zmiany, ocierające się raczej o zwiększanie asortymentu, aniżeli ideologizowanie zabawek dla dzieci. Hasbro uważa, że Pan i Pani Ziemniak, którzy istnieją od około 70 lat, potrzebują nowoczesnej przebudowy. Trudno ocenić czy jest to zaledwie zagrywka PR-owa, czy też wstęp do wprowadzenia ideologii nawet na etapie zabaw w piaskownicy. Jest to znamiono bardzo groźnego trendu, w dzisiejszej kulturze.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Głupków trzeba PAŁOWAĆ , bo z

Głupków trzeba PAŁOWAĆ , bo z durniami nie ma co dyskutować szczególnie jak wykrzywiają rzeczywistość mieszając dzieciom w głowach - BIĆ KOMUNĘ ! 

Całe to lewackie robactwo rozlazło się po świecie właśnie dlatego , że komuś zachciało się "tolerancji" - tyle , że nie należy mylić tolerancji z przyzwoleniem na szkodzenie , bo to zupełnie różne sprawy ! Bo tolerancja to akceptacja czyjegoś prawa do wolności ale ono też ma swoje granice i kończy się tam gdzie zaczyna się negatywny wpływ na otoczenie ! Dlatego też trzeba być twardym a nie "miętkim" i nie wolno być "miłym" bo bycie miłym to nieszczerość czyli FAŁSZ a fałsz to obłuda ! Moralnym obowiązkiem każdego prawego człowieka jest nazywanie rzeczy po imiemiu : zła - złem a dobra - dobrem. A teraz zło rozpęzło się po świecie właśnie dlatego , że dobrzy ludzie siedzieli cicho i nie robili nic. 

Prosty przykład : każdy ma prawo demonstrować ale nie może to polegać na huliganerii , demolowaniu i obrażaniu kogo się chce jak np. podczas tego marszu zwolenników aborcji (z piorunami na ryjach) tam powinny wkroczyć oddziały prewencji z pałami i spuścić mendom taki łomot , żeby do domu na czworakach wracali ! Wolność , wolnością ale porządek musi być !

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Angielski ma pecha, że nie ma

Angielski ma pecha, że nie ma rodzajów. W polskim czy niemieckim tego typu zmiany nie przejdą, bo każdy wyraz ma rodzaj męski, żeński lub nijaki. Będzie zabawnie kiedy amerykańskie lewactwo nie znające języków obcych zechce szerzyć swą ideologię poza granicami. Zderzenie ze ścianą i frustracja gwarantowane.

Portret użytkownika zygmunt

Na czym polega korygowanie

Na czym polega korygowanie dzieci? Na wyrywaniu im rączek jak nie zgadzają się ze ścieżką myślową rodzica (ojca wszechwładnego)? Moim zdaniem nazwanie postaci "ziemniakogłowa" oznacza jej uczłowieczenie, nie "zhomowacenie" jak przedstawia autor. Prawie wszystkie informacje na tym serwisie są skrzywione psychicznie, z przyjemnością je czytam, delektuję się nimi poniekąd, w sensie oceny głębii głupoty ludzkiej.. Smile

Skomentuj