HALO w Bydgoszczy po intensywnych opryskach

Kategorie: 

http://speedy.sh/fS7st/23.08.2012-halo-w-bydgoszczy.jpg

Dziś z okna swojego mieszkania zaobserwowałem efekt zwany HALO szeroko opisywany na tym portau. Podobne zjawisko obserowowałem już w swojej okolicy wielokrotnie, jednak częstotliwość samych oprysków i ich następstw w ostatnim czasie zaczyna mnie lekko zastanawiać.

Przypomnijmy, że HALO jest zjawiskiem, które w swojej naturze nie występuje zbyt często. Fakt ich coraz liczniejszego występowania, można śmiało określić mianem anomalii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo_%28zjawisko_optyczne%29

Warto nadmienić, że opryski w Bydgoszczy są wyjątkowo intensywne. Ruch lotniczy nad tym miastem jest bardzo intensywny, przebiega lub krzyżuje się tutaj wiele korytarzy powietrznych, znajduje się tu lotnisko cywilne i wojskowe.

www.flightradar24.com/

Poniżej znaduje się screenschot z dnia 01-08-2012 z godziny 7:30 rano przedstawiający satelitarny obraz Polski po intensywnych opryskach:

Poniżej przedstawie kilka zdjęć smug chemicznych - po niektórych obserwowałem halo lub słońca poboczne. Zdarzają się dni, w których opryski są tak intensywne, że pomimo czystego o poranku nieba, po kilku godzinach jest ono zasnute gęstą chmurą, cały czas rozszerzającą się od momentu przelotu samolotu.

 

 

 

 

Jeśli ktoś robi podobne obserwacje nad swoim miejscem zamieszkania zachęcam do umieszczania i komentowania. Może jeśli porobimy wspólnie jakiś materiał dokumentujący to zjawisko występujące w sposób cykliczny, udałoby się zainteresować tym chociaż lokalne władze ?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: adam_one
Portret użytkownika adam_one

Komentarze

Portret użytkownika Mikel

Pragnę przypomnieć, że w

Pragnę przypomnieć, że w kwitniu, tego roku, doradca prezydenta Obamy ds. nauki oficjalnie mówił o celu tych oprysków, jakoby miałyby one służyć zmniejszaniu oddziaływania Słońca. Więc nie jest już to żadna teoria spiskowa, a oficjalnie potwierdzona informacja. A faktycznie, intensywność oprysków w kujawsko-pomorskiem jest tego lata ogromna (jestem z tego samego miasta co autor i jeżdże trochę po województwie).

Portret użytkownika AnauelMax

Witam, ja osobiście mam dwie

Witam,ja osobiście mam dwie uwagi/obserwacje do ww tematu:- zauważyłem, że za każdym razem, gdy zwiększa się aktywność słońca jest więcej oprysków, powietrze jakby stało w miejscu, brakuje tlenu i ogólnie jest jak w mikrofalówce... w tym czasie strasznie pogarsza się ogólne samopoczucie- uważam że, działania geoinżynieryjne w ostanim czasie (kilka ostanich miesięcy) mogą mieć dwa zakresy działania - trucie ludzi (opryski stosowane na niższych wysokościach) oraz ochrona przed promieniowaniem słonecznym bądź świadome niszczenie/zmiana naturalnej bariery ochronnej ziemi poprzez stosowanie oprysków na wyższych wysokościach....Ostanio Angelus Maximus stawiał bardzo ciekawe tezy w tym temacie, postanowiłem razem ze znajomym zebrać wodę deszczową i ją zbadać (tzn. to co można znaleźć na dnie naczynia po kilku dniach stania deszczówki) w labolatorium, o wynikach poinformuję... Osobiście jestem bardzo ciekawy wyników...Prosperującej ŚwiadomosciAM   

"Wieczną wiedzę, kiedy przepływa od najdalszej przeszłości, przez teraźniejszość do przyszłościmożna porównać do zawsze obecnego prądu, a każdy tworzy z tej ożywiającej wody tyle,ile może pomieścić naczynie jego serca"  G. Mallasz

Strony

Skomentuj