Halo słoneczne widziane w Polsce

Kategorie: 

Foto: Mieczysław Burghardt

Często na tych łamach donosimy o niezwykłych fenomenach optycznych, które można zobaczyć prawie na calym świecie. WIększość z nich jest powodowana przez nietypowe warunki armsferyczne, a zwłaszcza obecność dużej ilości kryształków lodu w powietrzu oraz źródła silnego światła, takiego jak Słońce. Jeden z takich przypadków miał też miejsce w Polsce.

 

Oto zdjęcie przedstawiające tak zwane halo słoneczne. Widać również słońca poboczne, które czynią tą obserwację jeszcze bardziej niezwykłą. Jeszcze kilka lat temu pojawienie się czegoś takiego z pewnością wzbudziłoby sensację.  Widoki takie były zarezerwowane wyłącznie dla koła podbiegunowego. Jednak w atmosferze ziemskiejj następują jakieś zmiany, których efektem jest to, że halo słoneczne i parheliony stały się powszechne również w naszych szerokościach geograficznych.

Foto: Mieczysław Burghardt

Powyższe zdjęcie zostało wykonane pod koniec grudnia zeszłergo roku w miejscowości Ostrzyce na Kaszubach. Jego autorem jest pan Mieczysław Burghardt. Za nadesłanie go serdecznie dziękujemy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ciemny krecie... Ta nazwa

ciemny krecie... Ta nazwa mamantus powstała około roku 2007
 Przed 1980 r takich chmur nie było!!
 Tak samo powstały nazwy pozostałych!!
 Ktorych wczesniej też nie było, a więc są efektem manipulacji klimatycznych, czyli chemitrails i urządzeń energetycznych.
 Co do "zmanipulowanej" fotografi ( dysk w chmurach) to łżesz jak pies, bo taka chmura pojawiła sie chyba 2 lata temu nad Moskwą!!

Portret użytkownika Klaus

Co ty piepszysz Superkomórki

Co ty piepszysz Superkomórki istniały przed tom twoją durnom teoriom spiskową. 
I ty chyba nie wiesz ale chmura mamantus jest bardzo ciężko upolować ponieważ jest niezwykle rzadka.  
I przestań dawać sobie plusy bo plusami racji ni zdobędziesz.
 

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Foxtrot

Wszystkie chmury na ziemii są

Wszystkie chmury na ziemii są normalne. Jedne spotykane są częściej a inne rzadziej ale geneza każdej chmury została opisana i nie jest tajemnicą. Działem, który się tym zajmuje czyli budową, działaniem i zjawiskami w atmosferze jest meteorologia. Niestety istnieje grupa osób, która twierdzi, że chmury tworzy w jakiś tajemniczy sposób jakaś niezidentyfikowana formacja ludzka. Wtedy wystarczy zadać proste pytanie typu: A co było 200 lat temu? Czy w tedy nie było chmur? Czy wtedy nie padał deszcz? etc. I tutaj spiskowcy zaczynają bluzgać, ubliżać bo ich teoria sama się ośmiesza.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chmury były zawsze, jeno nie

Chmury były zawsze, jeno nie takie udziwnione jak w ostatnich latach... I nawet wymyslono w ostatnich latach nowe ich nazwy, ze względu na ewidentne zróżnicowanie chmur od tych, które powstaja w naturalnym środowisku.
Kto was uwaznie czyta kundle hasbarskie, zaciekle obalające "teorię spiskową" na temat chemitrails, wyraźnie zauważy, że jest to agenturalne działanie dla ukrycia zbrodniczej tajemnicy waszych mocodawców..
 Ja się pytam: A gówno was obchodzić powinno w co ludzie wierzą...?
 Jakoś nie ma tyle zaciekłości w tematach tak ważkich jak religijne!!.
 Nic wam to nie da bo MY dobrze rozumiemy co się dzieje na niebie i w przyrodzie!!
 A jak nawet niektórzy nie rozumieją to czują, że coś śmierdzi z nieba!!
 I coraz większa część myślącej populacji wie, kto za tym stoi...
 Doczekacie się jak zwykle w historii, kolejnego zasłużonego armagedonu. Wasz czas dobiega końca...

Strony

Skomentuj