Halo słoneczne w Rostowie nad Donem

Kategorie: 

wikipedia.org

Do nietypowego zjawiska optycznego doszło w Rostowie nad Donem na terytorium Rosji. Poniższe wideo dokumentuje to co ukazało się oczom zaskoczonych mieszkańców.

 

Halo jest to zjawisko optyczne zachodzące w atmosferze ziemskiej. Można je obserwować wokół tarczy słonecznej lub księżycowej. Wygląda to jak świetlisty, biały lub kolorowy, pierścień widoczny wokół Słońca.

 

 

Zjawisko wywołane jest załamaniem na kryształach lodu i odbiciem wewnątrz kryształów lodu znajdujących się w chmurach pierzastych piętra wysokiego (cirrostratus) lub we mgle lodowej.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika rollo pollo

też pół roku temu widziałem

też pół roku temu widziałem halo księżycowe
widać było gradację  rozchodzącego się światła tak że  wyraźny był harakterystyczny efekt schodkowy kilkudziesięciu pasków przejścia tonalnego od jasnego do "czerni" tła. Efekt niesamowity jakby ktoś bawił się programem do grafiki wektorowej na niebie

Portret użytkownika Wojox

Na załączonym filmiku widać

Na załączonym filmiku widać niebo usłane chmurami z aluminium, tzw .chemtrails. Dowodzi to jednego że rozpylanie chemikali w atmosferze to zjawisko globalne. Jakoś dziwnie w tej kwesti są zgodne wszystkie narody, czy to Rosja czy USA itd... Więc globalna elita wie coś i to ukrywa....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Retman

Chmury z aluminium? A gdzie

Chmury z aluminium? A gdzie analiza spetrofotmetryczna? Posługujesz się tepelatią, teleptortacją czy teklefonią komórkową podczas badań tych obłoków? Zjawisko halo znane jest od wieków. Kto w przeszłości "latał i rozpylał" cokolwiek? I w jakim celu to robiono w XIX wieku?  Kto rejestruje loty "rozpylaczy"? Myślisz, że przestrzeń powietrzna to podwórko za stodołą? A może uważasz, że wszystkim kontrolerom lotów na świecie zamknięto usta pod groźbą utraty życia? Albo jeszcze lepiej: kontrolerzy lotów są w spisku!!! Genialny sisek stu tysięcy osób (rząd światowy + chemicy + piloci + kontrolerzy lotów + dociekliwi dziennikarze których przekupiono +... +...)  Owszem, ja się zgodzę, że są smugi kondensacyjne, które utrzymują się w powietrzu dłużej niż inne. Ale szukanie spisków PRZED znalezieniem logicznych argumentów lub wyjaśnień czysto przyrodniczych to trochę jak udowadnianie, że Amerykanie nie byli na Księżycu (już widzę pierwszy komentarz: "a co, może byli?".  Nie przyszło Ci nigdy do głowy że chamitrails to zwykłe smugi kndensacyjne, które na skutek specyficznych warunków pogodowych (ciśnienie, temperatura, wilgotność, wiatr)  i ZANIECZYSZCZENIA powietrza utrzymują się dłużej, niż zwykle? Jaki jest sens rozpylania czegokolwiek na wysokości kilku kilometrów? Jeśli rozpylają coś nad Warszawą, to najprawdopodobniej opad ma miejscw w Łowiczu!!Moze podaj nam, na jakiej podstawie twierdzisz, że na filmie widać "chmury z aluminium". Chętnie poznam rzetelne argumenty. Pozdrawiam.

Portret użytkownika marcin

na wszchodnim wybrzezu usa

na wszchodnim wybrzezu usa obserwuje identyczne zjawisko jak na zdjeciu z tego Rostowa, przynajmniej raz w tygodniu. (pracuje na zewn. 8h dziennie, 5dni w tyg.) ciekawe jest ze w wiekszosci rozpylaja to na tle slonca i wyprzedzajac jego kierunek,, akurat tej wielkosi Halo trwa do 2h i znika. Zdarzaja sie 2,3 krotnie wieksze ale krotko trwale i slabeszej jakosci (potrzebne sa dobre okulary aby to zobaczyc), napewno wplywa to na moje samopoczucie ale nie jestem w stanie tego opisac..

Skomentuj