Hakerzy włamali się do systemów zarządzających amerykańską bronią jądrową

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańskie National Nuclear Security Administration, a więc organ odpowiedzialny za zarządzanie i przechowywanie amerykańskiej broni atomowej, ujawnił niedawno iż padł ofiarą ataku hakerskiego. Zniszczenia i skala kradzieży danych poczynionej przez złośliwe oprogramowanie, są dość znaczne, jednak póki co nie podano zbyt wiele szczegółów.

 

Hakerzy uzyskali dostęp do sieci sześciu agencji federalnych. Największe szkody, zostały wyrządzone w sieciach należących do Federalnej Komisji Regulacji Energetyki(FERC). Wyciek objął również sieci: Urzędu Bezpiecznego Transportu NNSA, Biura Terenowego DOE w Richland oraz laboratoriów w Sandii, Los Alamos, Nowym Meksyku i Waszyngtonie. Federalni śledczy przeszukiwali sieci w ostatnich dniach, aby ustalić do czego hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp. Pełny zakres szkód, może pozostać nieznany przez kilka tygodni.


NNSA jest odpowiedzialna za zarządzanie narodową bronią nuklearną i choć poświęca jej najmniej uwagi, zajmuje zdecydowaną większość budżetu DOE. Laboratoria narodowe Sandia i Los Alamos prowadzą badania atomowe związane zarówno z cywilną energią jądrową, jak i bronią jądrową. Zadaniem Urzędu Bezpiecznego Transportu jest przemieszczanie wzbogaconego uranu i innych materiałów krytycznych dla utrzymania zapasów jądrowych.

 

Uważa się, że hakerzy uzyskali dostęp do sieci agencji federalnych, narażając firmę programistyczną SolarWinds, która sprzedaje produkty do zarządzania IT setkom klientów z sektora rządowego i prywatnego. Atak na Federalną Komisję Regulacji Energetyki mógł być próbą zakłócenia ogólnokrajowej sieci energetycznej. FERC nie zarządza bezpośrednio żadnymi przepływami energii, ale przechowuje poufne dane w sieci, które można wykorzystać do zidentyfikowania najbardziej destrukcyjnych miejsc przyszłych ataków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika maniek II

...no i co?...bedzie

...no i co?...bedzie "wyprzedaz po pożarze"...o to chodzi w tym calym resecie!...dokładnie wyjasnienie w tym filmie!

https://www.cda.pl/video/4368975e6

to jest szklana pułapka 4 - pasuje jak ulał!! i to sie dzieje!!...jak myslicie kto to te hakjery?... palcem nie bede pokazywał ale  jakbym pierdolnoł w ten pejsaty łeb -  toby ten przyciasny berecik - zadkiem wyleciał!!..

...w co gra trampek?

Portret użytkownika Kwazar

Ja tak sobie sądzę myslom

Ja tak sobie sądzę myslom osobistom, że to ruskie nie byli.Zbyt duże by mieli ryzyko powikłań międzynarodowych.Ale o USRAelczykach to już to może być prawda. Stara to ich metoda terrorysty...bom...ekhm ...Świnię podłożył a na Iran powiedział ruskich wskazał albo na innego KIM dzong syna. A naiwny janek teraz z językiem do pasa lata i kombinuje kto go znowu tak zrobił paskudnie ? 

Skomentuj