Haiti: masowa ucieczka z więzienia Arcahaie

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Flickr/Nathan Rupert/CC BY-NC-ND 2.0

Północne Haiti w niebezpieczeństwie - po zabiciu strażnika oraz kradzieży broni z jednego z więzień wydostało się nawet 174 osadzonych za najróżniejsze zbrodnie. Władze zorganizowały wielką łapankę byłych więźniów, wraz z pomocą sił pokojowych ONZ.

 

Szwadrony policji obstawiły wszystkie drogi prowadzące do więzienia, z sukcesem łapiąc oraz aresztując kilku ludzi bez dokumentów. Niestety, to aktualnie jedyna możliwa metoda rozpoznawania osadzonych - znaczna ich część (bowiem blisko 277) nie nosi na co dzień więziennych uniformów. Ilu tak nieuchwytnych uciekinierów wydostało się na wolność - nie wiadomo.

 

Podczas pory kąpieli, jedenastu osadzonych zaatakowało strażnika, a następnie włamało się do wykorzystywanego przez służby pomieszczenia, by ukraść pięć karabinów. Podczas zamieszania jeden przedstawiciel władz został zastrzelony i przystąpiono do masowej ucieczki. Udało się powstrzymać ledwie kilku przestępców, przy czym dwójka zginęła - po upadku z muru, a inny po postrzale.

 

Obywateli szybko powiadomiono o incydencie i prosi się o powiadomanie władz w razie zaobserwowania podejrzanych osobników. Ponadto uprasza się o ostrożność. Sytuacja na razie rozwija się na korzyść uciekinierów i może zająć wiele czasu nim wszyscy zostaną złapani - o ile będzie to kiedykolwiek możliwe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja pierdziele. Przeciez to

Ja pierdziele. Przeciez to jest robione po to zeby z gory znieslawic kazda forme Arche. Hihi do czego jestes zdolny szatanie obludniku?. A w piosenkach co? Wroc kochana Mario do mnie? RA pokochaj mnie. No nie moge. Mazy ci sie Sura co? Obludniku, klamco. Ja narazie nie jestem gotow jej dotykac a ty bys chcial? Nie ma mowy. Przez afryke jak smok darles by ja odnalezc a tu ..!.. Puszczasz ogien z ust swoich a zamiast zycia smierc niesiesz. Bestia. Swymi demonami nierzad wprowadzasz. O nie smoku nieczysty. 

Skomentuj