Gwatemala przenosi swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Prezydent Gwatemali podjął decyzję o przeniesieniu swojej ambasady do Jerozolimy po tym, jak Donald Trump oficjalnie uznał Święte Miasto za stolicę Izraela.

 

Prezydent Gwatemali Jimmy Morales przekazał instrukcje dotyczące przeniesienia ambasady tego kraju z Tel Awiwu do Jerozolimy. Ogłosił to światu na swoim profilu na Facebooku w zeszłym miesiącu.

 

Morales napisał, że po rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanyahu postanowił poinstruować pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych o przeniesieniu Ambasady Gwatemali do Jerozolimy.

 

Przypomnijmy, że 6 grudnia 2017 roku Donald Trump oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Ta informacja wywołała falę oburzenia w wielu krajach arabskich i islamskich, ponieważ formalnie oznacza to uznanie Jerozolimy jako wyłącznego terytorium Izraela.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj