Gwatemala: ogromne zniszczenia po erupcji wulkanu Fuego. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 69

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Erupcja wulkanu Fuego totalnie zaskoczyła mieszkańców i doprowadziła do poważnej tragedii. Wulkan wyrzucał strumienie lawy, dymu i popiołu, niszcząc wszystko w zasięgu wielu kilometrów. Tylko nieliczni zdołali na czas ewakuować się z zagrożonych regionów.

 

Wulkan Ognia rozpoczął gwałtowną erupcję w niedzielę popołudniu czasu lokalnego, a według oficjalnych doniesień, uspokoił się pod koniec tego samego dnia. Jednak wulkan wyrządził szkody na niespotykaną skalę.

Liczne wioski są całkowicie pokryte grubą warstwą gorącego pyłu, co utrudnia operację poszukiwawczo-ratunkową. Dotychczas odnaleziono zwłoki 69 osób. Z wielkim trudem udało się potwierdzić tożsamość niektórych ofiar, ponieważ szczątki są mocno zdeformowane. Tylko w okolicach wioski El Rodeo odkryto 29 ciał, których nie udało się jeszcze wydobyć. Zwłoki pokryte są gorącym popiołem i przypominają posągi. Ratownicy zabrali również do szpitali wielu ciężko poparzonych ludzi.

Całkowitą liczbę poszkodowanych oszacowano na 1,7 miliona. Udało się ewakuować około 3,1 tysiąca ludzi, lecz dokładna liczba zaginionych pozostaje nieznana. Jak pisaliśmy na początku, erupcja zupełnie zaskoczyła społeczeństwo i tylko niektórzy zdołali uciec. Całe rodziny prawdopodobnie próbowały schronić się w swoich domach z niewielką szansą na przeżycie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj