Gwałtowny wzrost temperatur wywołał czerwony alarm w 68 chińskich miastach. Topnieją dachy i drogi!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dziesiątki chińskich miast cierpią z powodu upałów, a fale upałów są wystarczająco gorące, by topić bitumiczne dachy i niszczyć drogi.

 

12 lipca 2022 r. w 68 miastach wydano czerwone ostrzeżenie, najwyższy poziom w trzypoziomowym chińskim systemie ostrzegania o falach upałów. Ponieważ oczekuje się, że temperatury wzrosną powyżej 40°C, ostrzeżono 25 milionów mieszkańców Szanghaju, aby przygotowywali się na upały.

 

W południowo-zachodnim mieście Chongqing stopiły się dachówki na dachu budynku muzeum. Chiny przeżywają lato kontrastów na całym swoim ogromnym terytorium: ulewne deszcze i powodzie nawiedziły dużą część północnej i południowo-zachodniej części kraju.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Się nie znam i może nie wiem,

Się nie znam i może nie wiem, ale wyobrażam sobie ( bo już to widziałem w nowym sposobie budowaniu domów. Ogólnie to  trochę betonu dają, większość to gips a reszta dykta,karton i smoła ) że jak to wszystko z lepiku jest zrobione, makulaturą i woskiem pokryte, to potem się topi w słońcu. A jak zimno to pęka i kruszy,no i jeszcze przecieka jak deszcz.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

.................................. Świat można było jeszcze uratować w latach 70-80, ale ten z Wadowic, co ukradł kasę Cosa Nostry, po czym oberwał kulkę od Ali Agcy i jest winny śmierci m.in. Emanueli Orlandi, Mirelli Gregori, Grizelldy Corrocher i Roberta Calviego, wolał zataić prawdę o zagrożeniu kosmicznym i co za tym idzie o katastrofie cywilizacyjnej. Zamiast prawdy wolał ludziom opowiadać kłamstwa o powtórnym nadejściu Jezusa, choć jedna z Ewangelii temu przeczy. 

PS

A co się dzieje z Bacą, bo dawno go nie czytałem? Zajęty, zapracowany,.czy może zajęła się nim dobra/najohydniejsza zmiana? Śmiech Smile

Strony

Skomentuj