Gwałtowny wzrost aktywności Etny. Okoliczne miejscowości zostały zasypane popiołem

Kategorie: 

Źródło: @GetawayMagazine (twitter)

Sejsmolodzy donoszą o kolejnym wzroście aktywności wulkanu Etna, który rozpoczął się 7 marca 2021 roku. Kolejna erupcja typu stromboliańskiego, wymusiła podniesienie alertu lotniczego, do poziomu czerwonego. Władze regionu, zamierzają ogłosić regionalny stan wyjątkowy.


Fontanny lawy o wysokości kilkuset metrów, wytworzyły chmurę popiołu wulkanicznego, która unosi się obecnie na wysokości około 10,7 kilometra n.p.m. i przemieszcza na wschód. Jak donoszą media, kilka z wiosek położonych w tym obszarze, zostało pokryte popiołem i materiałami piroklastycznymi, wyrzuconymi przez ognistą chmurę.

 

Etna jest drugim najbardziej aktywnym wulkanem na świecie. Każdego roku produkuje milion ton lawy, 7 milionów ton dwutlenku węgla i dwutlenku siarki. Stanowi to spory problem dla lokalnego ruchu lotniczego, który często jest zawieszany z powodu emisji wulkanicznych. Mieszkańcy żyją też w permanentnej obawie, że żywioł może któregoś dnia pozbawić ich życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nie masz pojęcia kim był

Nie masz pojęcia kim był Jezus , jaka była jego rola ani skąd się wziął i gwarantuję Ci , że żadnego "nowego" Jezuska nie będzie .. ale oczywiście możesz sobie trwać w "bojaźni bożej" to Ci nie zaszkodzi , tylko strachu nie siej ani trwogi przed "karą za grzechy" bo to już jest działalność szkodliwa !

Skomentuj