Gwałtowny skok temperatury w reaktorze numer 2 w Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: fukushima-diary.com

Termometr zainstalowany w Reaktorze 2 wskazuje gwałtowny wzrost temperatury - 79°C 5/10/2015. Wykres temperatury zainstalowany przez Tepco, ponownie wskazuje szybki wzrost temperatury w reaktorze 2.


Parametr jest uaktualniany co 6 godzin. Termomentr jest zainstalowany w obudowie reaktora 2 (ang: PCV - Primary Containment Vessel), jego wskazania są uważane za prawidłowe.  Temperatura zaczęła wzrastać pod koniec kwietnia. Wtedy to była najniższa - 55°C.

 

Później notowany był ciągły wzrost aż do dziś. O godzinie 23:00  10 maja 2015 (JST), temperatura wynosiła już 79?.Tepco nie wydało żadnego oświadczenia na temat tej anomalii. Aktualnie w tej chwili z tego linka wynika, że temperatura idzie w górę, bo skoczyła jeszcze bardziej i osiągnęła aż 87,8'C
 
 

Foto: www.economic-undertow.com/category/fukushima/

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: N1KT
Portret użytkownika N1KT
loading...


Komentarze

Portret użytkownika kasandra

Wszystko się zapadło w

Wszystko się zapadło w p**********du, jak to chłodzić, no niby można lać tony wody z marnym skutkiem.
Lepiej poczekać i tak się niedługo samo wypali i zneutralizuje.
Ruskie mieli łatwiej, bo był sarkofag.

Portret użytkownika .

rysunki przedstawiajace

rysunki przedstawiajace roztopione paliwo sa nieprawdziwe - z tego co wiem to przekopali tam cala gore aby ta elektrownie wylac z betonu na skale, wiec pod budynkami reaktorow jest skala a nie piasek (ziemia).

Portret użytkownika Takitam

Po pierwsze pod fundamentami

Po pierwsze pod fundamentami jest piasek lub skała a nie ziemia (nawet pomocnik murarza o tym wie), a po drugie skała się tak samo topi jak i piasek. A rolnik umie odróżnić również ziemię od piasku. A że podczas budowy zastosowano sojusz robotniczo - chłopski, to na chłopski rozum się mylisz.

Portret użytkownika .

Gdy stawiali te reaktory (w

Gdy stawiali te reaktory (w latach 60) przekopali teren tak aby elektrownia zostala wybodowana na skale - wiec rysunek z wtopionym paliwem w ziemie jest nieprawidlowy, nie ma pod reaktorami ziemi - moze jest piasek, ekspertem budowlanym widze jest tu inny kolega - prosze go pytac Smile i podpowiem ze latwiej jest roztopic sproszkowana skale niz lita - pewnie dlatego rozdrabniaja szklo czy bazalt zanim go przetopia. 

Skomentuj