Gwałtowne turbulencje na pokładzie samolotu Qatar Airways - Pasażerowie ranni, ubrania rozdarte, załoga w szoku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podróż z Dohy do Dublina, którą odbywali pasażerowie lotu Qatar Airways, stała się prawdziwym koszmarem. Gwałtowna turbulencja, której samolot doświadczył w niedzielę, doprowadziła do poważnych obrażeń wśród podróżnych. Według relacji naocznych świadków, niektórzy pasażerowie zostali dosłownie wyrzuceni w górę, uderzając o sufit kabiny. Sytuacja była tak dramatyczna, że personel pokładowy również odniósł obrażenia.

 

Do incydentu doszło w trakcie lotu z Dohy do Dublina. Samolot Qatar Airways, który miał wylądować na lotnisku w Dublinie około godziny 13:00, został dotknięty silną turbulencją. Według relacji pasażerów, w pewnym momencie samolot zaczął gwałtownie się kołysać, a niektórzy z nich zostali dosłownie wyrzuceni w górę, uderzając o sufit kabiny.

 

Jeden z podróżnych, Cathal, opowiadał irlandzkiej stacji telewizyjnej RTE, że jego szorty zostały dosłownie rozdarte w wyniku tego dramatycznego zdarzenia.

"To było po prostu okropne... nigdy więcej" - mówił przerażony mężczyzna.

Inna pasażerka, Emma Rose Power, opisywała z kolei przerażające sceny, jakie rozgrywały się na pokładzie. Według jej relacji, członkowie załogi, którzy również odnieśli obrażenia, próbowali udzielać sobie nawzajem pierwszej pomocy, wykorzystując do tego celu nawet woreczki z lodem.

"Jedzenie poleciało na sufit, wszędzie był bałagan" - relacjonował Cathal. Jego słowa dobrze obrazują chaos, jaki zapanował na pokładzie samolotu.

Ostatecznie, po bezpiecznym lądowaniu w Dublinie, wszystkich pasażerów poddano ocenie stanu zdrowia. Osiem osób zostało następnie przewiezionych do szpitala w celu dalszej diagnostyki i leczenia odniesionych obrażeń.

 

Incydent, do jakiego doszło na pokładzie samolotu Qatar Airways, z pewnością pozostanie na długo w pamięci pasażerów. Gwałtowna turbulencja, ranni podróżni i przerażona załoga to obraz, który na długo zapadnie w pamięci uczestników tego niecodziennego zdarzenia.

 

Warto podkreślić, że tego rodzaju incydenty, choć stosunkowo rzadkie, mogą mieć poważne konsekwencje zarówno dla pasażerów, jak i dla personelu pokładowego. Bezpieczeństwo podróżnych jest zawsze priorytetem linii lotniczych, jednak nawet najlepiej wyszkolona i przygotowana załoga nie zawsze jest w stanie zapobiec tego typu sytuacjom.

 

Należy mieć nadzieję, że wszyscy poszkodowani w wyniku turbulencji na pokładzie samolotu Qatar Airways szybko dojdą do pełni zdrowia i że tego rodzaju dramatyczne wydarzenia nie będą się powtarzać w przyszłości. Branża lotnicza powinna wyciągnąć wnioski z tego incydentu i wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby lepiej chronić pasażerów przed skutkami nagłych zmian warunków atmosferycznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj