Gwałtowne powodzie i osuwiska na Filipinach, jest wiele ofiar

Kategorie: 

Źródło: Internet

Depresja tropikalna Usman sprowadziła na Filipiny intensywne deszcze, które doprowadziły do niebezpiecznych powodzi i osuwisk. Katastrofa naturalna pochłonęła życie ponad 50 osób, wielu ludzi zaginęło.

 

Cyklon Usman dotarł do Filipin w sobotę od strony wschodniej, przeszedł przez centralną część kraju i w niedzielę, znacznie osłabiony, wszedł na Morze Południowochińskie. Sztorm nie przyniósł silnych wiatrów, ale sprowadził ulewy i to one sprowadziły katastrofę.

We wschodnich, centralnych i zachodnich regionach wystąpiło wiele osuwisk i powodzi. W ciągu 48 godzin, w prowincji Camarines Norte na wyspie Luzon spadły aż 573 mm deszczu, czyli niemal tyle, ile spada w całym grudniu.

Ulewy i osuwiska zabiły co najmniej 50 osób, głównie w prowincjach Albay i Camarines Sur w południowej części wyspy Luzon w regionie Bicol. 17 osób uznaje się za zaginionych. Ponad 20 tysięcy mieszkańców w sześciu najbardziej dotkniętych prowincjach zostało przesiedlonych – ich domy zniszczyły osuwiska.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj