Gwałtowne opady deszczu powodują powodzie na południu Europy

Kategorie: 

Deszcz z gradem nęka południową cześć Europy. Opady są tak gwałtowne, że ziemia nie jest w stanie przyjąć tak dużej ilości wody, co w naturalny sposób prowadzi do powstawania podtopień. Praktycznie po kilkudziesięciu minutach opadów można mieć już wody po kolana. Z problemem tego typu spotkali się mieszkańcy greckich Aten, ale równie trudna sytuacja zapanowała na Sycylii gdzie podtopiona została Katania.

 

Na Sycylii opady spowodowały podobne zniszczenia jak w greckiej stolicy. Występowanie terenu pagórkowatego dodatkowo potęguje efekt przyboru wody i w rezultacie w niektórych miejscach woda zrobiła więcej szkód.

Ulewy zniszczyły wiele samochodów a w niektórych sytuacjach zmuszały kierowców do ratowania się ucieczką z zalewanych aut. Niektórzy skakali z dachu na dach pojazdów, aby wydostać się z niecek napełniających się wodą. Spadło podobno 50 litrów wody na metr kwadratowy. To tak jakby wylać pięć wiader na każdy metr w ciągu godziny a przecież opady potrafią trwać kilka godzin nieprzerwanie.

 

 

 

Źródło: http://www.digitaljournal.com/article/344070

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trinacriaaa

nie no prosze was usmialam

nie no prosze was usmialam sie po pachy, skad takie sprzeczne informacje, mieszkam w Katanii wlasnie i podtopienia tutaj byly spowodowane, tylko i wylacznie beznadziejna sytuacja kanalizacyjna w miescie, zablokowanymi ujsciami itd...wystarczylo 20 minut silnego deszczu i cale stare miasto zostalo zalane, a wszystko wina urzedu miasta....niestety jak juz pada to woda splywa z miejscowosci Nicolosi, Mascalucia poprzez Gravina di Catania, az do samej Katanii i jako, ze we wszystkich wymienionych miejscowosciach ujscia kanalizacyjne sa w oplakanym stanie, blokuja sie juz po 5 minutach deszczu, wiec nie trudno sobie wyobrazic co sie dzieje jak woda doplywa do Katanii i tam sie kumuluje...Sycylia...

Portret użytkownika poll

w POlsce sie zacznie w swoim

w POlsce sie zacznie w swoim czasie;) biorac te kataklizmy pod uwage mozna obejzec film "Pojutrze" mysle ze to autentyczne. te niby same badania sa raczej sciema, to napewno przekaz od aktywistow-obroncow ziemi przed zachlannosci ROPY na antraktycie:)

Portret użytkownika kolo21

Niezrejestrowany użytkowniku

Niezrejestrowany użytkowniku  moje wpisy zniechęcają do czego?do prześmiewania moich poglądów.Trolle się nie rejestrują na ogól bo maja za dużo for do wkurzania.Nie czytałeś wcześniejszego YTU wpisu to się nie udzielaj.Zresztą pewnie to ty wczesniej mnie podburzyłeś i masz teraz inny nick.

kolo21

Portret użytkownika Agent 007

Roni Tornado napisał: Oho,

Roni Tornado wrote:

Oho, ciekawe kiedy zacznie się to w Polsce...
  W Polsce już niedługo ,na przełomie 2 lub 3 miesięcy  czekają nas bardzo wysokie temperatury i gwałtowne wyładowania atmosferyczne (trąby powietrzne gradobicia i powodzie )Niestety ale ten rok będzie najgorszym w Historii od kiedy notuje się w Instytutach Meteorologi  (temperatury zjawiska i skutki pogody na całym świecie )

Strony

Skomentuj