Gwałtowne burze i gradobicia w Polsce. Nadciągają kolejne!

Kategorie: 

Skutki gradobicia w Monachium - Źródło: Twitter.com

Zgodnie z zapowiedziami Polska doświadcza ekstremalnych zjawisk pogodowych. Są one szczególnie odczuwalne w północno-zachodniej i północnej części kraju. W ciągu najbliższych godzin można się spodziewać intensyfikacji gradobić i silnych burz z porywami wiatru do 110 km/h

 

W Gdańsku spadło tak dużo deszczu, że zalana została część miasta. Za to w Gorzowie Wielkopolskim wystąpiło niszczące gradobicie z kulami lodu wielkości kilku centymetrów. To wystarczy aby niszczyć dachy, elewacje domów. Takie gradziny powodują też ryzyko zniszczenia szyb i karoserii samochodów.

Te straszne burze przybyły z Niemiec. To właśnie tam wczoraj, w Bawarii wystąpiło potężne gradobicie, które wybijało szyby w samochodach i w domach. W ciągu kilku minut spadło tyle wody, że ulicami płynęła rzeka. 

 

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszej nocy można się spodziewać podobnych gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Świadcza o tym alerty rozsyłane do Polaków za pomoca specjalnych SMSów.

 

Przy obecnym poziomie temperatur zjawiska konwekcyjne są tylko kwestią czasu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że bardzo silny wiatr oraz burze z gradem możliwe są w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim oraz w kilkunastu powiatach województwa wielkopolskiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika On 48

Żyjemy w klimacie umiarkowano

Żyjemy w klimacie umiarkowano zmiennym tak że mogą występowac ogromne upały i gradobicia, mogą wystepowac trąby powietrzne, mogą byc lata bardzo gorące i zimy bardzo łagodne ale także mogą byc lata bardzo zimne a zimy takie że z Polski do szwecji przejdziesz przez zamarznięty bałtyk. I to jest normalna rzecz dla położenia Polski, nienormalne jest jedynie niewyedukowane społeczeństwo w tym temacie.

Portret użytkownika Kwazar

Ano mogą ! Dzisiaj mamy +35

Ano mogą ! Dzisiaj mamy +35/40  a jutro po "armagieddonie aurowo pogodowio zmiennym, trąbowo gradowo niszczycielskim" Mamy zaledwie niepewne i skromne +10 z tendencja do przymrozków w nocy.Te wypowiedzi o "Żyjemy w klimacie umiarkowano zmiennym" kopiujecie jeden od drugiego? 

Portret użytkownika Witek

klimat może i jest zmienny

klimat może i jest zmienny ale w okresie wielu stuleci a nie że wszystkie zjawiska występują w krótkim okresie, bo nie było np. tak że jednej zimy szwedzi jeździli po Bałtyku, a w następnym sezonie zimy nie było ...

Portret użytkownika Kwazar

Z całym szacunkiem dla

Z całym szacunkiem dla szanownego forumowicza.To jest właśnie logiczna i konkretna odpowiedź na wątpliwości związane z pogodą (mnie to się ta sztuczka z konkretnymi odpowiedziami w ogóle rzadko kiedy udaje) Wracając jednak do tematu.Czy to klimat się zmienia? (nie wiem nie mam dowodów) Czy taką mamy aurę, może niepogodę? Wszystko jest jedną niewiadomą.Zmiany są i zaszły wlaśnie w krótkim czasie (może w trzy dziesięciolecia) Widać je gołym okiem bez tabelek i wykresów "wyedukowujących niedoedukowanych" 

Portret użytkownika Kwazar

To nic osobistego ale to

To nic osobistego ale to jakaś forma hipnozy ? "nienormalne jest jedynie niewyedukowane społeczeństwo w tym temacie"."Klimat umiarkowano zmienny" i takie tam inne słowa klucze.No to teraz zapewne przyklasną ci w wierze w słowa twoje, wszystkie inteligenty, bo przecież nie som nieromalnie niewyedukowani.Jednym słowem rozumiem już, że nie mam wierzyć w to co widzę i obserwuję tylko mam wierzyć tobie i w twój zmienno umiarkowany klimat? Coś jakby, że spokojnie, nic się nie dzieje, to tylko takie zmienno umiarkowane katastrofy ? O to tutaj chodzi ? Ok Może jeszcze zacznę wierzyć innym podobnym co mi NAŁUKOWO tłumaczą niewyedukowanemu bucowi, że jak jestem głodny to wcale nie jestem głodny tylko mi się pić chce.

Portret użytkownika osa

Rzeczywiście, masz rację brak

Rzeczywiście, masz rację brak edukacji to problem. Zwykle w szkołach uczą o średnich, trendach, statystykach i średnio rozgarnięty żuk pewnie dałby radę ogarnąć jak to zmieniało w ostatnich latach i może nawet być w stanie powiedzieć co jest typowe a co nie. To nie są ukrywane dane. Nie trzeba być spiskowcem by je zdobyć.i jeśli brakuje wyobraźni narysować wykresiki. A jeśli to za trudne wykorzystać gotowe programy. Tak, Szwedzi kiedyś przemierzali Bałtyk po lodzie, i czego to dowodzi?

Portret użytkownika Kwazar

Zupełnie nie rozumiem co ty

Zupełnie nie rozumiem co ty właściwie chciałeś przekazać w swojej "uczonej" wypowiedzi oprócz tego,że sobie dziecinnie schlebiasz sugerując posiadanie domniemanej erudycji w temacie. "Szwedzi kiedyś przemierzali Bałtyk po lodzie, i czego to dowodzi?"  No inne żuczki czego to dowodzi ????  Że dzisiaj zimą i latem,statystycznie najczęściej Szwedzi przemierzają Bałtyk promem ? (typowe to albo nie ?) Albo grzecznościowo mi wytłumacz czego to dowodzi ? Bo... ło matko... dzisiaj to jest dzisiaj a nie wczoraj ani 300 czy więcej lat temu ? 

Portret użytkownika Kwazar

Bynajmniej twierdzę,że mamy

Bynajmniej twierdzę,że mamy zmiany klimatu.Nie wiem co mamy.Jednak te upały,burze,grad monstrualnych rozmiarów,trąby powietrzne i inne dziwa o piorunującym działaniu,głęboko mnie zastanawiają.Może taką aurę mamy ? Jeszcze bardziej zastanawiają mnie mędrkowie co mi mówią,że zawsze tak było. Im natomiast odpowiem:Otóż NIE ! Nie znasz się,nie wesz ,nie masz skali porównawczej ? To ZAMILCZ !  Bo nigdy wcześniej tak NIE BYŁO ! Zgodzę się tylko co do jednego.Dzisiaj juz tak jest.

Strony

Skomentuj