Gwałtowna pogoda w Europie, tym razem tornado na Węgrzech

Kategorie: 

Gwałtowne tornada to już nie tylko amerykańska specyfika. W Europie występują one równie często. Sami przywykliśmy już do obrazów przedstawiających całe wsie z pozrywanymi dachami. Właśnie zaczyna się okres tornad. Niedawno doświadczyli tego Włosi a najnowszy przypadek niszczycielskiego tornada miał miejsce na Węgrzech.

 

Nagłe zderzenia mas powietrza o dużej różnicy ciśnień i temperatur zawsze prowadzi do powstawania burz oraz towarzyszących im gradobić oraz w skrajnych przypadkach dochodzi do formowania się groźnych trąb powietrznych o podstawie od kilkudziesięciu do kilkuset metrów. Wszystko, co znajdzie się w zasięgu takiego żywiołu zostanie poważnie uszkodzone.

Pogoda w Europie robi się coraz bardziej niebezpieczna i niestabilna. Tornada będą tylko częstsze. W przypadku powyższego tornada wystąpiło ono w miejscowości Orben na północnym wschodzie Węgier i poprzedziło je gradobicie z bryłami lodu wielkości kurzych jaj. Tornado wywołało spore zniszczenia i według lokalnych portali informacyjnych przynajmniej dwie osoby zostały ranne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika piGmej

Nigdy nie zgłębiałem tematu

Nigdy nie zgłębiałem tematu chemicznych smug, ale z całą pewnością jest coś na rzeczy. Kiedy przed piątą wychodzę do pracy, na niebie one już są, jedne widać,że świerze, drugie już bardziej rozciągnięte. Popołudniu i wieczorem sytuacja tama sama, tarsza słońca skrywa się za białym mlekiem a ja czuję się jak w foliowym tunelu.
Naprwawdę nie wiem jak można tego nie zauważyć, te samoloty latają na różnych wysokościach i widać jak to świństwo się rozłazi po niebie. Są samoloty, które faktycznie pozostawiaą po sobie chmurę kondensacyjną, która zaraz znika, ale jest ich nie wiele. Pytanie tylko, po co to robią i jaki to ma wpływ na nas i środowisko?
Jak powiedziałym o tym kolegom z pracy, to towarzystwo się zaczęło podśmiechiwać. Strasznie mnie to wkur...ło bo nie rozumiem jak można nie zauważyć tego rozciągającego się syfu po niebie? Ludzie albo są tak tępi albo nie chcą o tym wiedzieć.

Portret użytkownika MARGO

"...Pogoda w  Europie robi

"...Pogoda w  Europie robi się coraz bardziej niebezpieczna i niestabilna. Tornada będą tylko częstsze..."
___________________
Dokładnie tak samo jak postępowanie ludzi..., względem siebie, względem zwierząt, względem roslin, wzgledem Matki Ziemi...
Zgdnie z maksymą: Co wysyłasz - to do ciebie wraca !
 

Wielki już czas zadać sobie pytanie - dokąd zmierzam ?
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika HWDŻ

Kupił teleskop i gwiazdorzy.

Kupił teleskop i gwiazdorzy. Kolejny oszołom z wypranym mózgiem dla którego ta chora rzeczywistość jest już normą. A smugi widoczne z satelity w postaci regularnych siatek wiszących 24h nad określonymi obszarami - to smugi "kondensacyjne" Wink
Jakbyś, dzieciaku, żył trochę na świecie to wiedziałbyś jak wyglądały kiedyś smugi i że znikały w kilka minut po przelocie samolotu. I nie miało znaczenia jaka jest pogoda, wilgotność i ciśnienie. Znikały zawsze. Tak więc skondensowany to masz mózg chyba jeśli twierdzisz, że nic się nie zmieniło.
Przestań się głupiomądrzyć w końcu i zjeżdżaj na stronę macierzystą czyli na onet ty wszystkowiedzący zerowcu z niedomytą moszną.

Portret użytkownika Kostek

Odezwał się długo żyjący

Odezwał się długo żyjący "oświecony" bez podstawowej wiedzy. Dawniej ruch lotniczy odbywał się na wysokości do 8 000 metrów na których nie ma warunków do utrzymywania się smug. W latach 80 ruch lotniczy był znacznie mniejszy niż obecnie, stąd mniej było samolotów w powietrzu. Jednak zdarzały się sytuacje gdy powstawała długotrwała smuga kondensacyjna. Obecnie samoloty poruszają się na wysokości od 10 000 m. do nawet 13 000 m.

Portret użytkownika Pako

No poprostu następny fenomen

No poprostu następny fenomen po Panu J. który wie wszystko a więc Drogi Panie poproszę przepis na nieśmiertelność wszelakie choroby cywilizacyjne itp. a jak nie wiesz tego to przestań krytykować filozofie jeden! innych bo to wolny kraj! a nie Twój prywatny folwark w którym możesz ubliżać innym i ich wiecznie negować.

Portret użytkownika czytelniczka

Muszę się wtrącić bo dziś

Muszę się wtrącić bo dziś pierwszy raz od bardzo dawna było u nas cały dzień czyste błękitne niebo. Co może dziwić? To, że samolotów dziś naliczyłam kilka , a za nimi nie zostawały żadne trwałe smugi z których potem robi się mleczne zasnute niebo! I jeszcze jedno: nie było dziwnych lotów w kratkę po niebie jakby piloci latali tam i z powrotem bez celu. I CAŁY DZIEŃ ŚWIECIŁO KOCHANE SŁONECZKO:). Coś musi być "na rzeczy" z tymi smugami "kondensacyjnymi". Tylko co?

Strony

Skomentuj