Gwałtowna erupcja wulkanu Etna. Fontanny lawy sięgały kilometra

Kategorie: 

Źródło: Francesco Tomarchio (Facebook)

Etna zakończyła ubiegły miesiąc, od gwałtownego wzrostu aktywności. Po niepokojących obserwacjach w kraterze południowo-wschodnim, wielki finał aktywności wulkanicznej, wypadł na 31 lipca. Była to pierwsza tak imponująca erupcja tego wulkanu, od 20 lipca.

 

Aktywność stromboliańska, rozpoczęła się o 21:22 UTC i trwała aż do 23:30 UTC. Zgodnie z dostępnymi fotografiami, fontanny lawy osiągały wysokość 1 km. Pióropusz dymu wulkanicznego, znajduje się obecnie nad Morzem Jońskim i Grecją, rozciągając się na ponad 430 km na wschód, od wulkanu Etna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

przeciez on mowil ,ze beda

przeciez on mowil ,ze beda bac sie oddychac myslac o wypadku pewnie samolotu, a teraz mu sie trafilo jak slepej kurze ziarno covidek i dopisal do tego wersje a plebs to podchwycil.

Przepowiednia musi spelniac kilka przeslan - czas , miejsce i okolicznosci a nie slogany ...

Przyklad : bedzie gdzies bomba - to nie jest przepowiednia.... tylko zgaduj zgadula.

Powinno byc czuje ,ze w Libanie bedzie bomba widze ludzi ( jesli widzi to musi ich opisac jakie maja ubiory , miejsce gdzie sa i okolicznosci ) ... Jackowski to zgaduj zgadula... nie mowie ,ze nie trafi , predzej czy pozniej trafi bo mowi tego tak duzo ,ze cos sie wydarzy Smile

a niektore rzeczy mu wychodza jak bomba na defiladzie - nie prosto jest trafic by ktos w defilade przylozyl :)  Jemen mial takie zdarzenie.

 

Portret użytkownika nnx

Baca, z całym szacunkiem dla

Baca, z całym szacunkiem dla bystrości i ciętości Twoich ripost, to tu nie masz racji. I wiem, że to mówił nie 12 lat (to typowe zaciemnianie i ośmieszanie dla parchów) a 3-4 lata temu na pewno.

I wiem, że przyszłość nie jest zdeterminowana.

Portret użytkownika mucho

bo jackowski to medium a nie

bo jackowski to medium a nie jasnowi on laczy sie ze zmarlymi i uzyskuje potrzebne informacje

lepiej posluchac prawdziwego jasnowidza ktoremu cos sie sprawdza i nie robi anilizy politycznej ten opowiada czasami glupoty na ten czas gdy to mowi ale zycie pokazuje ze to nie glupoty tylko w tych pojebanych czasach te glupoty stają sie normalnością 
Nazar Ibraimow 
powiem szczerze w obecnych czasach konca tego systemu chyba mało komu udaje sie cos przewidziec taki tu pierdolnik sie zrobił i w swiecie materii i w swiecie energii

Strony

Skomentuj