Gwałtowna erupcja wulkaniczna w Nowej Zelandii, są ofiary śmiertelnie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na nowozelandzkiej Białej Wyspie doszło do gwałtownej erupcji wulkanicznej. Według lokalnych służb, zginęła przynajmniej jedna osobs, a los kilkudziesięciu turystów jest nieznany.

 

Wulkan znajdujący się na wyspie nagle rozpoczął erupcję. Zdaniem władz w tym momencie na jego zboczach znajdowało się około 50 osób. Kamery internetowe przekazujące na żywo co dzieje się na Białej Wyspie wskazywały na to, że turyści mogli się znajdować nawet we wnętrzu krateru.

Z tego powodu istnieje ryzyko, że bilans ofiar jeszcze wzrośnie. Niestety na skutek trwających emisji wulkanicznych, nie można jeszcze wysłać ratowników, ponieważ byłoby to zbyt niebezpieczne.

 

White Island, czyli Biała Wyspa, to wyspa wulkaniczna znajdująca się około 48 km od wschodniego wybrzeża nowozelandzkiej Wyspu Północnej. Znajduje się tam najbardziej aktywny wulkan tego kraju. Dosyć często dochodzi tam do emisji popiołu wulkanicznego i toksycznych gazów. Sama erupcja nie jest zatem zaskoczeniem, może tylko dziwić jej intensywność.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć

Nooo.

Nooo.
Gdy się wdraża pomysły rodem z nadjordańskiej czapy, to Matka Ziemia reaguje. Ostatnio reaguje dość często,w odpowiedzi na coraz bardziej pieprznięte pomysły bronsztajowskich zbrodniczych postępackich neo-komuchów

Parlament Nowej Zelandii legalizuje eutanazję
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/parlament-nowej-zelandii-legalizuje-eutanazje

Ludzkości potrzebny jest nowy Józef Stalin, bo w przeciwnym razie człowieki (te od demokratycznych "Praw Człowieków") wykończą Ludzkość. 
Ewentualnie nadzieja w Matce Ziemi, która na razie robi, co może.

P.S. Blisko 3 (słownie: trzy) godziny szukałem tego obrazka na potrzeby tego krótkiego komentarza. Cenzura unych z Gugla skutecznie wyczyściła wyniki wyszukiwania hasła: "Stalinator". (A jeszcze ze 3 miesiące temu po wpisaniu w wyszukiwarkę gugle tego hasła, wszystkie wyniki wyświetlały ten obrazek...)
Wcale się unym nie dziwię. Une niczego się tak nie boją, jak nowego Stalina!

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj