Gwałtowna burza z gradem wielkości pomarańczy uderzyła w argentyńskie miasto Corrientes

Kategorie: 

Źródło: Associations Astro Photo Meteo 53 na youtube.com

W zeszłą niedzielę, miasto Corrientes w północno-wschodniej Argentynie, doświadczyło ekstremalnego gradobicia. Z nieba leciałły gradziny wielkości pomarańczy, powodując ogromne zniszczenia samochodów oraz budynków. Burza nadeszła w popołudnie, w trakcie odbywających się akurat lokalnych wyborów.

Media podają, że gradobicie poważnie uszkodziło conajmniej 20 samochodów, których kierowcy podróżowali na trasie Posadas-Corrientes. Kierowcy nie byli w stanie zrobić nic więcej poza zjechaniem z drogi i zatrzymaniem się na poboczu. Rozmiar gradu powodował, że niektóre gradziny ważyły nawet pół kilograma. Coś takiego może nawet zabić.

Jest to już druga potężna burza, która wystąpiła w tym regionie w ostatnim czasie, jednak tym razem grad był jeszcze bardziej niszczycielski. Póki co nie ma doniesień o ofiarach oraz poszkodowanych wśród ludzi, jednak wyrządzone szkody materialne są bardzo wysokie.

Narodowa Służba Meteorologiczna  (SMN) wydała specjalny raport, w którym ostrzegła przed niebezpiecznym frontem atmosferycznym, który będzie miał wpływ na północno-wschodnią część kraju co najmniej do czwartku, 12 października.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj