Gwałtowna burza utopiła południowe i zachodnie Niemcy

Kategorie: 

Źródło: Blutgrätscher/@Trashkob (Twitter)

Niespodziwany huragan, przetoczył się przez północne i wschodnie regiony Niemiec. W Stuttgarcie straż pożarna otrzymała ponad 330 telefonów od poniedziałku wieczorem do wtorku rano. Ulewne deszcze, zalały kilka z miejskich tuneli. Zniszczenia objęły również część dachu Opery Narodowej w Stuttgarcie.

 

Strażacy i policja pracowali całą noc, aby uporać się ze skutkami ulewy. Rzecznik policji w Pforzheim poinformował, że w rejonie Altensteig zalanych zostało wiele ulic, zatłoczonych wąwozów i osuwisk. Kilka gwałtownych burz, nawiedziło także Nadrenię-Palatynat i część Hesji.


Źródło: @TetovaOnline (Twitter)

We wtorek rano, straż pożarna poinformowała, że ​​w rejonie Vorderpfalz odebrano 265 zgłoszeń związanych z ulewnymi deszczami. W Bawarii, burza szalała również późnym wieczorem. W bardzo krótkim czasie, w mieście Würzburg przeprowadzono 101 akcji gaśniczych i 25 akcji ratowniczych.Sytuacja na niemieckich drogach była równie katastrofalna.

 

Południowe i zachodnie landy Niemiec, Badenia-Wirtembergia, Bawaria i Hesja, zostały szczególnie dotknięte intensywnymi opadami deszczu. We wtorek rano zgłoszono dziesiątki wypadków drogowych. Na dwóch autostradach w Nadrenii-Palatynacie doszło do wypadków z ofiarami śmiertelnymi. W sumie doszło tam do siedmiu poważnych kolizji. Szczególnie niebezpieczne okazały się autostrady A3 i A48 w rejonie Montabaur Autobahn.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Za filmowanie w pionie w

Za filmowanie w pionie w formacie wdupnego paska od damskich stringów, powinna być kara roku z kulą u nogi i z kilofem w łapach w atrakcji turystycznej pod tytułem kamieniołomy o zaostrzonym rygorze.

Portret użytkownika moon fake

Nie ma ocieplenia z powodu

Nie ma ocieplenia z powodu CO2. To bzdura bo większa ilosc CO2 powoduje szybszy wzrost roślin. Problem jest w jednoczesnym zabetonowywaniu powierzchni Ziemi i wycince regulatorów temperatury i wilgotności gruntu oraz powietrza, jaką stanowi roślinnośc jako akumulatoro - izolator tych dwóch środowisk. Las jest jak gąbka i wydłuża obieg wody w przyrodzie. Bez niego woda to breja i w dodatku wywołuje duże różnice ciśnienia powietrza - suche chłodne i wilgotne ciepłe -powodujące tornada i huragany 

Strony

Skomentuj