Gunter Grass trafił do szpitala.

Kategorie: 

http://kasprowicz.pl/pictures/img0000039.jpg

Gunter Grass  - laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury, który w tym miesiącu wywołał wielkie kontrowersje zawartą w swoim wierszu krytyką postawy Izraela wobec Iranu, od poniedziałku przebywa w klinice Asklepios w Hamburgu. 84 letni niemiecki pisarz trafił do szpitala w związku z problemami z sercem.

 

Według informacji przedstawionych przez jego rzeczniczkę Hilke Osholing, Grass  czuje się dobrze, a badania były od dawna zaplanowane. Na pytanie, czy stan zdrowia artysty nie pogorszył się ze względu na wrzawę jaka wybuchła po publikacji jego poematu, Osholing odparła:

„On ma 84 lata, kto nie ma żadnych problemów z sercem w tym wieku?”

Słowa te potwierdza lekarz pisarza Karl – Heinz Kuck , który zaznacza, że noblista powinien zostać wypisany ze szpitala pod koniec tego tygodnia.  Kuck powiedział również, iż  Grass nie musi leżeć w łóżku i normalnie pracuje podziwiając widoki za oknem.

 

Ani rzeczniczka, ani lekarz nie chcieli udzielić szczegółowych informacji na temat zdrowia pisarza. Gunter Grass wzbudził  oburzenie w Izraelu oraz Niemczech swoim wierszem „Co musi zostać powiedziane”, w którym uznał państwo Izrael za zagrożenie dla światowego pokoju. W odpowiedzi na publikację, władze Izraelskie uznały go  za osobę niepożądaną oraz zakazały wjazdu do swojego kraju.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Kotenina
Portret użytkownika Kotenina

Komentarze

Portret użytkownika 777

Ludzie to niesamowite istoty

Ludzie to niesamowite istoty ! Przecież są stworzone na wzór i podobieństwo Boskiej ! Ludzie mogli by stworzyć tak wspaniałą cywilizację gdyby nie... no właśnie gdyby nie co ?! A może stworzyli już kiedyś wspaniałą cywilizację ? A pozostałością jest nasza "cywilizacja" europejska jako "resztka" prawdziwych Ludzi, Ludzi którzy żyli wedle Bożych Praw.

Portret użytkownika ck21

Plemie Zmiji i ich

Plemie Zmiji i ich smiercionosne zabawki.  Liczne przypadki raka u nieposlusznych przywodcow w Ameryce Poludniowej zastanawiaja. Kiedys ogladalem  film dokumentalny w ktorym bylo miedzy innymi jak zarzad miasta usunal bezdomnych za pomoca nadajnika mikrofalowego ukrytego w furgonetce. Miasto mialo problem gdyz wlasciciele luxusowych sklepow skladali ciagle skargi na bezdomnych koczujacych przed wejsciem.Policja ich wielokrotnie zabierala, ale ciagle powracali w to samo miejsce. Po pewnym czasie zaparkowala naprzeciw niepozorna furgonetka i panowie w czerni wlaczyli nadajnik mikrofalowy skierowany w grupe bezdomnych. Po paru dniach sami sie wyniesli i wiecej nie powrucili. Skutki promieniowania to potworne bole glowy i wymioty. Film ogladalem 10 lat temu, tak ze wycelowac w kogos taka bronia by spowodowac utrate zdrowia lub zycia juz wtedy byl mozliwy.Pozdrawiam szukajacych prawdy

Strony

Skomentuj