Gubernator Kalifornii na cenzurowanym po przywróceniu neutralności sieci

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył pozew po tym, jak gubernator Kalifornii, Jerry Brown, podpisał ustawę na mocy której przywrócone zostanie prawo neutralności sieci. Zasada przestała obowiązywać w grudniu 2017 roku, gdy została uchylona przez administrację Donalda Trumpa.

Zasada neutralności sieci zakłada dostęp do Internetu bez żadnych ograniczeń ze strony dostawcy usług lub rządu. W grudniu 2017 roku Federalna Komisja Łączności uchyliła tą zasadę, a poszczególne stany nie mogły już dłużej ustanawiać własnych regulacji dostępu do Internetu.

 

Gubernator Kalifornii, Jerry Brown, postanowił jednak działać na własną rekę i zdecydował o przywróceniu zasady neutralności sieci w swoim stanie. Podpisana ustawa miała zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku, ale Departament Sprawiedliwości USA złożył do sądu wniosek o zablokowanie jej wejścia w życie. Decyzję argumentowano faktem, że dostawcy usług nie mogą realistycznie stosować odmiennych przepisów tylko dla Kalifornii, a wszystkie stany powinny przestrzegać jednolitego zestawu norm.

Prokurator generalny Kalifornii, Xavier Becerra, poparł działania gubernatora, twierdząc, że administracja Trumpa ignorowała miliony Amerykanów, którzy wyrazili silne poparcie dla zasady neutralności sieci. Prokurator dodał również, że Kalifornia jest domem dla wielu gigantów technologicznych i blisko 40 milionów użytkowników, którzy nie pozwolą, aby dyktowano im, z jakich źródeł informacji mają korzystać oraz ograniczano im prędkość wczytywania stron internetowych.

 

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Senat USA głosował nad przywróceniem zasady neutralności sieci, lecz do tej pory wniosek nie został zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów, a Biały Dom również jest przeciwny takiemu rozwiązaniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Groot

Dobry pomysł, może obetną ci

Dobry pomysł, może obetną ci tan głupi łeb, bo nikt normalny nie chce mieć w kraju islamistów, idioto. No chyba, że to są twoi ziomale to pakuj plecak i wypad do nich.
"To jedyna obrona, przed ewakuacją izraelczyków do Polski"
W izraelu żyją islamiści i żydzi obok siebie, więc argument chybiony.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Groot

Ja w przeciwieństwie do

Ja w przeciwieństwie do ciebie nie lizałem i nie liże zadnych dup. Właśne takim jak ty, którzy krzyczą sprowadźmy islamistów w pierwszej kolejności spadają łby. Myślisz, żę oni wprowadzą jakąś równowagą chyba kalifat i wyrzną wszystkich, którzy nie przejdą na islam. Ciebie tez, nie myśl, że jesteś wyjątkiem.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

przede wszystkim wyrżną

przede wszystkim wyrżną zaimportowanych tu żydów z Izraela.., których bedą bronić Ukraińcy z polskim obywatelstwem i polskich mundurach,  zaimportowanych z banderowszczyzny... Arabowie lubią Polaków, więc nadzieją jest ocalenie... Mocherom się dostanie niestety, zwłaszcza z różańcami wokół polskich granic i z trupem na krzyżu...

Portret użytkownika Groot

Ty żyjesz w jakieś innej

Ty żyjesz w jakieś innej równoległej rzeczywistości, albo ci na starość rozum odebrało. Zobacz co się dzieje w takej np szwecji czy innych zachodnich krajach. Powstają getta, gdzie nawet policja boi się wjeżdzać, gwałty, morderstwa, kradzieże na nie spotykaną dotąd skalę. Chcesz tego samego w Polsce, jesteś wg Polakiem, czy tylko mówisz i piszesz po polsku? Chłopie jesteś całkowicie oderwany od rzeczwistości, żyjesz w jakimś urojonym świece, gdze są dobrzy arabowie i źli katole, którzy ścinają łby wszystkim, którzy nie chcą przejść na ich wiarę.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Dlojzy

Tak szczerze mówiąc to nie

Tak szczerze mówiąc to nie spotkałem ani jednej wypowiedzi arabusa który mówiłby coś w stylu "Polska jest nasza!". Za to spotkałem co najmniej kilkaset wypowiedzi żydowskich w odmianach stylu: wasze ulice, nasze kamienice, plus kilka epitetów dla podkreślenia wyrazu.
Boisz się arabusów (którzy tu nie nadejdą, bo im polińskie władze nie pozwolą) i chcesz na nich lecieć z toporem (mimo, że właściwie to ich nie ma zbyt dużo), a nie widzisz jak po cichu ludek wybrany dobiera ci się do d#y. W tv nie zobaczysz info rozprawach nt ziemi, dzielnic, kamienic, przemysłu. Powiedzieli w tv ile paszportów rozdali już żydkom nawet nie mówiącym po polsku?

Portret użytkownika 3plabc

Trump pewnie każdego w USA, a

Trump pewnie każdego w USA, a może i na świecie chciałby inwigilować i sprawdzać co robi w sieci. Czy jest posłuszny wytyczonej ścieżce światopoglądowej i intelektualnej, czy przejawia symptomy buntu i samodzielnego myślenia. Na tych samodzielnych pewnie już czekają miejsca w obozach FEMA hehehe.

Skomentuj