"Grzyb atomowy" na tle Sankt Petersburga

Kategorie: 

www.fontanka.ru

Bardzo nietypową chmurę obserwowali ostatnio mieszkańcy Sankt Petersburga. Na horyzoncie powstała formacja przypominająca do złudzenia grzyb charakterystyczny dla eksplozji jądrowych.

 

Podobne zjawisko było ostatnio obserwowane w Holandii i tak jak wtedy tak teraz tłumaczone jest to nietypowym układem prądów atmosferycznych powodujących inwersję i zassanie chmur piętra niskiego na wyższe pułapy.

 

Jak zwykle przy tego typu obserwacjach powstają plotki na temat tego czy nie była to jakaś próba wojskowa. Ostatnio przeprowadzano testy systemu rakietowego Buława a z opisów na rosyjskich forach wynika, że grzyb atomowy musiał być zlokalizowany na morzu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Silent Bob

Witam. Tak jak napisał już

Witam.Tak jak napisał już ktos na tym forum, taka chmura to nic niezwykłego i ma nawet swoją nazwę. Nazywa się cumulonimbus i powstaje w wyniku intensywnych ruchów pionowych powietrza, zwanych ruchami konwekcyjnymi. Taką chmurę widział każdy z nas niezliczoną ilość razy w życiu, a sposób w jaki ją widzimy zależny jest od kąta obsrewacji(czasem widzicie tylko podstawę) oraz intensywności konwekcji.Z takich chmur biorą się zjawiska burzy, ulewnych opadów deszczowych i gradu.Proszę nie siać zamętu w głowach nierozientowanych osób porównaniami do efektów wybuchów jądrowych.Czasem mam wrażenie, że niedługo na stronie pojawi się informacja, że w Kanadzie zaobserwowano kaczkę zanurzoną do połowy w wodzie, mimo, że woda ma 40 metrów głębokości :). I pojawią się komentarze, że w wyniku oprysków w Kanadzie kaczki mają nienaturalnie długie nogi  :))Pozdrawiam

Portret użytkownika Alex

Archangielsk.... - niedaleko

Archangielsk.... - niedaleko Petersburga

Rosja przeprowadziła próbę z nową rakietą międzykontynentalną
Niedziela, 4 września (07:19)
Rosja przeprowadziła w sobotę próbę z nową rakietą międzykontynentalną, zdolną do przenoszenia głowic jądrowych i ominięcia obrony antyrakietowej - poinformowała agencja Interfax, powołując się na oficjalne źródła wojskowe.

Rakieta typu "Topol", a według kodu NATO:SS-25, została wystrzelona z Archangielska na północy Rosji i - po ponad 10 tysiącach kilometrach - trafiła dokładnie w cel na Kamczatce, na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

- Ta próba pomoże nam w poprawie efektywności tej broni - powiedział Wadim Kowal, rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony. "Topol" - jak dodał - jest w stanie uniknąć zniszczenia przez systemy obrony antyrakietowej.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skrytykował w sobotę USA za brak woli do kompromisu w sprawie nowego systemy obrony antyrakietowej. Powiedział on, że amerykańska tarcza antyrakietowa może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rosji i zażądał by w tej sytuacji Rosja mogła uczestniczyć w tworzeniu tego systemu i później korzystać z jego ochrony.

Portret użytkownika infinity

taki "efekt" można

taki "efekt" można zaobserwować przy obserwacji tych białych chmur "dobrej pogody" jak to pani Bem pięknie opowiadała niegdyś. W dużo mniejszej skali ale bardzo podobne zachowanie jakby wybuchania. Mnie osobiscie to nie dziwi

Portret użytkownika NEDDON

I tak to zawsze je ! Najpiyrw

I tak to zawsze je ! Najpiyrw je fajne czyste niebo a potym, na drugi dziyn sie colko pogoda smoli jak piyron ! Bo te gizdy pierunske dobrze wiedzom co robiom ! Puszczom flgcoigi co potym lotajom i colke niebo zagazujom ! Eh, niy ma co godac :/ Pozdrowiom Wos :):):) i zycza fajnyj niydzieli Smile

jestem NIKT

Strony

Skomentuj